Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Žijeme stále ve svobodné zemi, aneb rekapitulace 30 let života
V posledních letech velmi sílí tlak na to, co si mají lidé myslet, co smí říkat a postupnými krůčky jsme připravováni nejen o svobodu názoru a svobodu slova. Jak je možné, že se někdo jmenuje do role toho, kdo má právo určovat, co smíte a co nesmíte napsat? Od koho dostali ti lidé tento mandát? Kdo je této role pasoval? Kdo to platí? (D-FENS)

Americká hra na demokracii
Také jste sledovali volební klání mezi senilním staříkem a narcistickým psychopatem? Já ano. Tento článek by asi nevznikl, kdybych v určitou chvíli neklikl přímo na stát Michigan a vývoj poměru hlasů mě přímo nepraštil do očí. O férovosti voleb panují pochybnosti a klíčová otázka zní, jestli se jedná o pochybení jednotlivců, např. pracovník počítající hlasy zahazuje lístky jednoho kandidáta, nebo jestli se jedná o pochybení systémové.(D-FENS)


Nepokoje ve Francii! Tisíce lidí v ulicích, policie použila slzný plyn
Situace se i nadále přiostřovala. V ulicích hořelo několik aut, ve vzduchu se vznášel kouř z použitých dýmovnic. Důvodem je návrh zákona o globální bezpečnosti, který zakazuje natáčet a fotit členy policejních složek. Za porušení zákazu by mohl padnout až roční trest vězení a pokuta 45 tisíc eur, tedy více než milion korun. (TN.cz)

Washingtonovi sťali hlavu. Vandalové rozbíjeli výlohy a žádali: „Vraťte nám půdu“
Na svátek díkůvzdání ve Spojených státech skupina za osvobození původních obyvatel PIPL poničila a shodila několik soch amerických státníků. Posprejovala je hesly jako „žádná další genocida“, „dekonolizovat“ a dalšími. Byly mezi nimi sochy bývalých amerických prezidentů George Washingtona či Abrahama Lincolna, uvedla CNN. (Echo24)

Soud v Pensylvánii zablokoval vyslání volitelů ze Demokratickou stranu na volební shromáždění, které má zvolit prezidenta USA
Během soudního vyšetřování volebních podvodů, které soudními žalobami napadl tým právníků úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, vyplouvají na povrch právní vady amerického volebního systému, jaké si český volič zatím nedokáže ani představit. Soudkyně pensylvánského odvolacího soudu Patricia McCulloughová (obrázek) včera nařídila státu Pensylvania pozastavit oficiální vyhlášení výsledků voleb v tomto státu USA až do doby pravomocného rozsudku ve věci soudem projednávaného volebního podvodu. Pensylvánský guvernér za „Demokratickou“ stranu Tom Wolf chtěl včera oznámit výsledek, k němuž při sčítání dospěli volební úředníci. Podle něj měj v Pensylvánii zvítězit „demokratický“ kandidát Joe Biden. (Nová republika)

Atentát na významného íránského jaderného a raketového vědce
V pátek 27.11. odpoledne byl zavražděn nedaleko Teheránu Mohsen Fakhrizadeh, vedoucí Organizace pro výzkum a inovace ministerstva obrany. Pravděpodobní pachatelé jsou agenti západních a izraelských zpravodajských agentur. Podle dostupných informací explodovala bomba poblíž automobilu, aby překvapila jeho ochranku. Atentátníci pak začali střelbu a bojovali s ochrankou. Profesor Fakhrizadeh byl při této teroristické operaci vážně zraněn a po převozu do nemocnice zemřel na následky zranění. Jeho manželka byla s ním a byla rovněž převezena do nemocnice. Mohsen Fakhrizadeh byl jedním z nejdůležitějších vědců v oblasti jaderných a raketových zbraní v Íránu. Jeho jméno mnoho let figurovalo na seznamu atentátů připravených Mossadem. Podle izraelských médií selhal pokus o jeho atentát už jednou v minulých letech. Netanjahu dříve zmínil Fakhrizadeha v jeho antiiránských aktivitách. Íránští vojenští představitelé slíbili rozhodnou reakci na pachatele atentátu. (ISWN News)

Facebook pro ovlivnění povolebního zpravodajství v USA mění algoritmus
Podle The New York Times, bezprostředně po amerických prezidentských volbách, sociální síť Facebook změnila svůj algoritmus tak, aby uživatelé viděli méně „nepřesných zpráv“ a více těch „správných zpráv“. Po této inovaci začali Američané trávit méně času na Facebooku, poznamenává Fox News. (První zprávy)

KOMENTÁŘ: Koronavirus a právo na cenzuru? - Matěj Široký
Zde se dostáváme i k jádru problému dnešní cenzury. Jak věřit těm, kteří hlásali před čtyřmi roky existenci spiknutí Trumpa a Putina, aby ovlivnili americké volby, a nyní popírají náznak nejasností v otázkách kolem amerických voleb i koronaviru? (Novinky.cz)

Důležité rozhodnutí soudu potvrdilo, že testy na Covid neplní svůj účel
Čtyři němečtí rekreanti, kteří byli v Portugalsku nelegálně umístěni do karantény poté, co byl jeden z nich považován za pozitivní na Covid-19, svůj případ vyhráli. Rozsudek zpochybňuje široce používaný test PCR jako nespolehlivý až na 97 procent. Začátkem tohoto měsíce portugalští soudci potvrdili rozhodnutí nižšího soudu, který shledal nucenou karanténu čtyř rekreantů jako nezákonnou. Případ se soustředil na spolehlivost (nebo její nedostatek) testů Covid-19 PCR. Rozsudek vynesený 11. listopadu následoval po odvolání proti soudnímu příkazu habeas corpus podanému čtyřmi Němci proti azorskému regionálnímu zdravotnímu úřadu. (RT News)

KONFERENCE JADERNÁ ENERGETIKA V ČASE GLOBÁLNÍ ZMĚNY KLIMATU (2. ČÁST)
Konvenční analýza podnikové ekonomiky vždy přináší stejný závěr: Jaderné elektrárny nebyly na deregulovaném trhu nikdy konkurenceschopné. (Kulturní noviny)