Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Firmy netuší, u jakých titulků se jejich reklamy objeví. Agentury chtějí omezit inzerci na dezinformačních webech
Jak reklamní agentury, tak odborníci ale upozorňují, že omezením reklamy dezinformačních webů svoboda slova není nijak omezována. Podle Jakuba Kalenského, analytika think-tanku Atlantic Council, je tvrzení Petra Hájka mylné. „Může stále plácat své nesmysly, akorát za to nebude dostávat peníze z některých firem, které se rozhodnou, že jeho nesmysly nechtějí sponzorovat. A to je, myslím, celkem legitimní,“ říká. (Česká televize)

Blahopřání redaktorovi Nové republiky Mgr. Václavu Dvořákovi
Redakce Nové republiky blahopřeje našemu spolupracovníku Václavu Dvořákovi k ocenění, které se mu dostalo před týdnem 25.11.2019 v Bělehradě. Při slavnostním ceremoniálu na prknech srbského Národního divadla za přítomnosti mnoha osobností politiky, byznysu, sportu a kultury a před kamerami hlavních srbských médií se stal laureátem Ceny Nadace Bratří Karićů. Cena byla udělena za odvahu a profesionalitu při tvorbě dokumentárního filmu „Uloupené Kosovo“ a za dlouholetou práci na prosazování pravdy proti lžím o válkách na území bývalé Jugoslávie. (Nová republika)

Projímadlo v kávě či uvěznění v bednách. Škoda Auto rozdávala výpovědi kvůli šikaně
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto rozdala výpovědi svým zaměstnancům, kteří podle zjištění šikanovali své kolegy - zaměstnance agentury Manpower. Pracovníci automobilky podle týdeníku Škodovácký odborář například zavírali agenturní zaměstnance do beden nebo jim lili projímadlo do kávy. (Aktuálně.cz)

Utajené jaderné havárie v Jaslovských Bohunicích, kousek od českých hranic
Zatímco o Černobylu dnes ví světová veřejnost úplně vše, na Slovensku je havarovaná atomová elektrárna Jaslovské Bohunice, která je stále v režimu utajení. (Seznam Zprávy)

Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde
Opakuji posté: pokud nebyly v žádosti o dotaci uvedeny (záměrně) nepravdivé údaje, a to je zjištění, které zabere schopnému vyšetřovateli týden, tak se prostě o trestný čin nejedná a není co vyšetřovat. Umělé vytvoření malé firmy, její odtržení od giganta, aby se vyhovělo dotačním podmínkám, je sice nehezké, možno říci i amorální, protože obyčejný občan takovou možnost k obohacení nemá, ale při splnění podmínek z rozhodnutí o dotaci není trestné, není to podvod, stejně jako není trestný amorální charakter celého tohoto zkurveného kapitalistického systému. (Tarasova terasa)

Jaderná elektrárna v Zwentendorfu: Příběh síly veřejného mínění v demokratické zemi (7. část)
Zavedení jaderné energie nakonec ztroskotá na nedůvěře občanů. (Kulturní noviny)

Návštěva britského politického vězně
Vyrazil jsem za úsvitu. Vězení Jejího Veličenstva Belmarsh se nachází v rovinaté venkovské oblasti v jihovýchodním Londýně, je to nekonečný pás zdí a drátů. V tak zvaném návštěvnickém centru jsem musel odevzdat pas, peněženku, kreditní karty, lékařské karty, peníze, telefon, klíče, hřeben, pero a papíry. (ICH via Zvědavec)

Potřebujeme něco lepšího, než je „udržitelný růst“
Na jedné straně je zásadní odstranit extrémní chudobu, ale na druhé straně je také naléhavě potřeba omezovat extrémní bohatství. Superbohatí lidé totiž mají neproporčně velký podíl na poškozování životního prostředí. Přinejmenším je třeba důsledně omezit možnost daňových úniků a obcházení příslušných zákonů. Globální progresívní daň z majetku (čistého jmění) by snížila nerovnosti a pomohla zrušit tzv. daňové ráje. (Kulturní noviny)

Možnosti a způsoby řešení návratu lidí bez domova do bydlení (Den první: Pracovní skupina)
31. října – 1. listopadu 2019 se na půdě Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK odehrálo kolokvium s titulním názvem, které se snažilo najít odpovědi na otázky ohledně jednoho z nejpalčivějších fenoménů naší dnešní skutečnosti.
(Kulturní noviny)

Výroční zpráva BIS Chvojkovice-Brod
Ti čučkaři musejí být fakt slušnej oddíl - vydat výroční zprávu za r. 2018 na konci roku 2019 ... ta rychlost, ta operativnost, zkrátka solidní výkon hodný uznání. (Zvědavec)