Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Alena Zemančíková: Evropou obchází strašidlo
Zamyšlení nad podobností problémů a rozdílností chování občanů a politiků v Řecku a ČR. (Deník Referendum)

Americký Kongres pravděpodobně zdvojnásobí úroky ze studentských půjček
Pokud Kongres neschválí nějaké opatření, vzrostou úroky z federálních studentských půjček přibližně sedmi milionů zadlužených amerických studentů ze 3,4 na 6,8 %. (RT)
Více na PolicyMic.

80 % Čechů je pro úplný zákaz kouření v restauracích
Vyplývá to z výzkumu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. „Zajímavé je, že i 40 procent samotných kuřáků by bylo pro tento zákaz,“ poukazuje organizátorka průzkumu Sabina Bergerová. (Český rozhlas)

Kanadská vláda se snaží pomocí peněz a diplomacie prosadit kontroverzní ropovod
Kanadská vláda se snaží penězi i diplomacií na obou stranách kanadsko-americké hranice prosadit kontroverzní ropovod Keystone. Kanadská veřejnost protestuje. (Truthout)

Pošta pre mňa
Svérázná studentská parodie. V některých případech ovšem spíše smutná realita. (Študentská televízia)

V Brazílii pokračují demonstrace, zraněno bylo 15 lidí
Přes 250 tisíc lidí vyšlo v noci na dnešek opět do ulic ve více než stovce brazilských měst. Protestují zejména proti zvyšování cen veřejných služeb. (Deník)

Pět mýtů o jaderné energetice
Nový film "Pandora’s Promise" (Pandořin slib), který se objevil v kinech v červnu a bude na podzim vysílán v CNN, představuje pět "konvertitů", kteří tvrdí, že změny klimatu s katastrofálními následky vyžadují, aby lidstvo provedlo obrat k jaderné energetice jako alternativě fosilních paliv. Tato tvrzení se pokouší vyvrátit The Nation.

Snowden opustil Hongkong, přiletěl do Moskvy a žádá o azyl v Ekvádoru
Edward Snowden, který je kvůli zveřejnění informací o špiclování amerických občanů ze strany NSA ve Spojených státech obviněn ze "špionáže, napomáhání nepříteli a krádeže federálního majetku", odletěl z Hongkongu do Moskvy, kde údajně požádal ekvádorské velvyslanectví o politický azyl. (TechCrunch)

Nejraději bych vládu odborníků, naznačil prezident
Prezident Miloš Zeman v obnovených "Hovorech z Lánů" naznačil, že v úterý jmenuje "nepolitickou" vládu, která sestaví rozpočet a dovede zemi do předčasných či řádných voleb. (Aktuálně)

Kalousek lže jako zkušený zločinec
Miroslav Kalousek lže jako zkušený zločinec, zaznělo na Primě. Bývalí policisté tam vychvalovali policejní razii, která spustila vládní krizi (Parlamentní listy)