Premiér Petr Nečas dal v minulých dnech ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi po dlouhé době volnou ruku ke změnám ve správní radě VZP. Na zasedání 14. listopadu vláda většinu členů správní rady skutečně odvolala a na jejich místa dosadila členy nové.

Odvolání ze správní rady se zatím netýká jejího šéfa Marka Šnajdra ani jeho kolegy z ODS Petra Tluchoře. Oba byli totiž do správní rady jmenováni Poslaneckou sněmovnou, která z třicetičlenné správní rady jmenuje 20 členů. A ti mohou být odvoláni jedině rozhodnutím sněmovny. Případně mohou odstoupit sami. Jelikož se jak Marek Šnajdr tak Petr Tluchoř vzdali poslaneckého mandátu, je pravděpodobné, že budou sněmovnou v nejbližší době ze správní rady VZP odvoláni.

Příští řádné zasedání správní rady VZP je plánováno na 26. listopadu. Spekuluje se, že Markovi Šnajdrovi bylo za odchod ze sněmovny slíbeno místo v dozorčí radě ČEZ. Její zasedání je na programu 15. prosince. Abychom se dobrali k jednoduchému závěru ohledně Nečasova odmítnutí Roberta Vacka, je už potřeba znát jediné. Členem dozorčí rady ČEZ je totiž právě Vacek, který by odchodem na ministerstvo uvolnil slíbené místo Šnajdrovi.

Nečas ovšem k takovému kroku nemá jediný důvod. Naopak může mít škodolibou radost, jak hodil Šnajdrovi klacek pod nohy.


Chcete-li aktivně diskutovat, musíte se zaregistrovat.
Diskuzi k článku uvidíte kliknutím na odkaz: Momentky - diskuze.