Bleskově z médií sousedů:

„Hamas je teroristickou filiálkou Íránu“

Ústřední německá židovská rada požaduje konec diplomatických vztahů s Íránem, píše německý FOCUS online 20. 11. 2012 a cituje prezidenta židovské rady Dietera Graumana. Ten s politováním konstatuje, že Německo ještě nenásledovalo Kanadu, která již diplomatické vztahy přerušila. Němci však mají předsudky ohledně morálky v tomto konfliktu. Údajně „Hamas zneužívá cynicky děti, ženy a civilisty jako obranný štít a pokouší se tak maximalizovat počet obětí“. Tento názor se však v Německu těžko prosazuje a převládá přesvědčení, že silný Izrael učinil ze slabých Palestinců svou oběť.

Blízký východ aktuálně

USA přesouvají tři válečné lodě do východního středomoří. Také koncerny dostávají strach: Siemens nařídil polovině svých německých spolupracovníků odchod z válečné zóny. Aktuální vývoj v čase podává Liveticker des Focus.

Moody´s: Francie ztrácí svůj špičkový rating

Ratingová agentura Moody´s odňala Francii její dosavadní rating AAA a odůvodnila to „nedostatečnými reformami“ podle představ světového finančního kapitálu. Zároveň snížila hodnocení bonity země na Aa1. Zároveň považuje výhled za negativní a hrozí ještě dalším snížením ratingu. Že by útok na další oběť eurozóny? (Handelsblatt 20.11.2012)

Italský premiér Monti ztratil v očích italské veřejnosti důvěryhodnost

Nejnovější průzkumy veřejného mínění ukazují, že 62 % Italů je proti vládě technokratů. Při nástupu do funkce v listopadu 2011 Montimu důvěřovalo 71 % obyvatel. Tak to je pěkný sešup. (Deutsche Wirtschaftsnachrichten 20.11.2012).

Záchrana eura: kvůli Řecku se politika obává o osud celé Evropy

Politika německé vlády vůči Řecku naráží v Německu na velkou kritiku. Finanční expert FDP Frank Schäfer nepovažuje pouze za riziko, že hrozí vyvlastnění velké části německých daňových poplatníků, ale obává se ještě horších důsledků této fanatické politiky záchrany: „Když budeme trvale zachraňovat všechny země, bude nás čekat na konci stejně měnová reforma a ta může rozbít celou Evropu. Poněvadž záchranná politika udělá z našich sousedů dlužníky a to rozštěpí Evropu a národy povstanou proti sobě. Tak budou záchranu odmítat. Ve Španělsku, Itálii, Řecku a Portugalsku došlo už k těžkým přehmatům, které přivodily těžké rány demokracii“, říká pro Handelsblatt online Schäfer.


Chcete-li aktivně diskutovat, musíte se zaregistrovat.
Diskuzní fórum rubriky "Ze světa" najdete zde.