Obamova administrativa oficiálně vzdala boj proti kriminalitě velké bankovní čtyřky a postavila její trestné činy za hranici zákona.

Vládní a soudní činitelé Velké Británie a USA nyní oficiálně prohlašují, že některé banky jsou "too big to prosecute", viz např. vyjádření šéfa bankovního dozoru jménem Andrew Bailey (chief executive of the Prudential Regulation Authority). V USA jako státu s největším počtem vězňů na obyvatele došlo ke stejnému vývoji. Bankovní kriminalita nebude postihována, pokud by dopady kriminálního jednání ředitelů velkých bank měly za následek turbulenci uvnitř celého finančního systému.

Bankéřům se tak podařila jedinečná věc. Způsobili největší bankovní krizi po Velkém pátku z 18. dubna 1930; tu nechali zaplatit daňové poplatníky; za tento výkon si vyplatili horentní odměny; a navíc v krizi udělali takové fúze, že jsou nyní fakticky beztrestní. V univerzu jurisdikce USA tak vznikla "černá díra" právního vakua, tj. koncentrační tábor na Guantanámu a jí odpovídající "bílá díra", tj. beztrestnost velké bankovní čtyřky. Její představitelé v případě kriminálního jednání jako LIBORgate pouze zaplatí pokutu, která jde pochopitelně z peněz střadatelů či virtuálních dluhových půjček FEDu, ale sami vyjdou ze zločinů beztrestně. Celkový přehled celého nemravného systému privátních půjček, které kryje polostátní FED, najdete na tomto videu.


Skupina Anonymous se aktivizovala po sebevraždě svého kolegy Aarona Swartze. Tento hacker spáchal ve vazbě sebevraždu a byl obviněn za vcelku malicherný čin. Dal volně k dipozici vědecké články z univerzitní databáze JSTOR, ke které máme placený přístup přes univerzitní servery. Hrozilo mu mnohaleté vězení, které vyřešil sebevraždou. Hackeři ze skupiny Anonymous si tedy vzali na mušku vládu USA. Ta na jednu stranu oficiálně udělila beztrestnost ředitelům bank za miliardové podvody a na druhé straně nemilosrdně stíhá lidi typu Aarona Schwartze.

Odpověď hackerů byla jasná. Pokud stát vykonává třídní typ spravedlnosti a nechá miliardové podvody bez trestu a dokonce i bez soudního stíhání, pak někdo musí odvést usvědčující práci za stát. První krok Anonymous bylo prohlášení pro Američany, kde je upozornili na totalitní rysy celého systému. Ten začal ve velkém občany nejen fízlovat, ale i zabíjet vojenskými drony bez soudu. A součástí tohoto systému je i FED, který si zaslouží speciální pozornost od krize s hypotékami. Toto prohlášení najdete zde.


Další logický krok sebe nedal dlouho čekat. Útok musel nutně směřovat proti klíčové instituci umožňující právní imunitu celého systému, což je zmíněný FED. Viz horní video popisující jeho přímou či nepřímou spoluvinu na všech velkých bankovních podvodech spáchaných v USA. Světová média jen velmi okrajově zmínila jeden z největších hacků do bankovního systému. Anonymous prolomili obranu FEDu a vytáhli z interní databáze informace o celkem 4000 bankéřích, kteří jsou na seznamu kontaktních osob v případě nutnosti nebo jakékoliv rychlého zásahu. Fakticky jde o jádro bankovní oligarchie zasíťované mezi sebou a přímo napojené na půjčky FEDu s nulovým úrokem.

Počkejme si na další odhalení Anonymous. Protože se prolomili přímo do jádra finančního systému, další zajímavé zprávy na sebe jistě nedají dlouho čekat.