Hlavní město Evropy si nepřeje žádné protesty proti EU. A už vůbec ne proti politice tvrdých úspor. Bruselská policie zakázala plánovanou demonstraci při příležitosti konání vrcholné schůzky představitelů států EU 14. března 2013. Organizátoři protestu svolaného na 14. března dostali zamítavou odpověď.

Celoevropský protest svolává hnutí For a European Spring, které sdružuje aktivisty ze 13 států EU. Hlavním důvodem protestu je rozhořčení občanů nad absurdní politikou úspor. Koordinátoři protestu Sol Trumbo Vila řekli k zákazu průvodu v ulicích Bruselu následující.

Už tři roky EU odpovídá na krizi tím, že zavádí politiku úspor, které postupně ničí evropský sociální stát. Stejnou měrou, jak se po kontinentu šíří bída a nezaměstnanost, tak musí růst i odhodlání aktivistů k angažovanosti proti těmto opatřením. (...) Zatímco EU ničí sociální stát, její členské země dali od roku 2008 finančním korporacím neuvěřitelnou sumu 1,6 biliónů eur. To je svinstvo a je to absolutně nepřijatelné. Proč bychom měli platit jako občané za blbost finančníků?


Organizátoři zmařeného protestního pochodu budou žádat poslance Evropského parlamentu, aby v jejich věci intervenovali u Evropské komise v Bruselu. Někteří poslanci Evropského parlamentu kolem skupiny Zelených hodlají poslat protestní dopis belgickým úřadům.