Zakladatel firmy Blackwater Erik Prince sdělil, že firma byla prodlouženou rukou CIA

Březen 14, 2013

Erik Prince, vedoucí Prince Group, ve svém rozhovoru pro Daily Beast prozradil, jak je "soukromá" bezpečnostní agentura Blackwater hluboce propojena s CIA. Minulý měsíc upustili federální žalobci od obvinění personálu této soukromé bezpečnostní firmy z těžkého zločinu, neboť zjistili, že jednala na pokyn vlády Spojených státú. Po tříletém řízení odešla většina vedoucích pracovníků volně bez trestu, jen dva muži dostali ne více než podmínku, domácí vězení a pokutu 5 tisíc dolarů.

Prince zpravodajskému webu Daily Beast řekl: "Práce s CIA začala, když jsme poskytli specializované instruktory a zařízení, které agentura postrádala. ... V následujících letech společnost virtuálně rozšířila CIA s tím, že byla stále více a častěji žádána o provádění nebezpečných akcí, které agentura buď nechtěla nebo nemohla konat na domácí půdě."

Zákonodárci nejprve uvěřili CIA, že se musela obrátit na cizí dodavatele, například na Blackwater, aby měla jistotu v plnění svého poslání, což uvedl jeden z kongresmanů. Avšak vztah byl mnohem užší, než si mysleli.

Spojené státy v roce 2005 navštívil jordánský král Abdulláh a při své návštěvě zamířil do ústředí Blackwateru. Jako dárek dostal dvě zbraně. Bylo na nich logo Blackwateru. Prý CIA požádala firmu, aby králi věnovala zbraně, neboť na dar pro něj zapomněla.

V roce 2008 při razii v ústředí Blackwateru zjistil Úřad pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny (ATF), že zbraně věnované Abdulláhovi byly registrovány na dva zaměstnance jako jejich majetek, bez dokumentů, a nyní jsou majetkem královské rodiny.

ATF také zjistil, že mnoho zbraní zakoupil Blackwater ilegálně. Některé z nich, třeba rumunské AK-47 a 17 Bushmaster AR 13s byly nezákonně upraveny a exportovány, také v rozporu se zákony, do jiných zemí.

Blackwater tvrdí, že ve všech případech pracovala jménem CIA. Všechny dokumenty obsahují svědectví CIA, svědčící o tom, že Blackwater předpokládala výcvik na zbraních. Jeden soudní doklad dokonce uvádí samotného "Erika P" jako důstojníka CIA.

CIA využívá v misích po celém světě Blackwater běžně. Dělo se tak podle psaných i nepsaných smluv a na neformální žádosti. CIA v mnoha případech využívala firmu bezplatně. Firma zase využívala důstojníky a agenty CIA, kteří operovali ve skrytých utajovaných úkolech. Blackwater byla určitým rozšířením CIA.

Prince podle svých vlastních slov poskytoval prostřednictvím této soukromé bezpečnostní firmy bezplatné služby z "vlastenecké povinnosti". Blackwatwer (nyní již přejmenovanou na Academi) prodal za 200 milionů dolarů. Podle něho prováděla Blackwater mnoho misí ohrožujících život.

Převzato z Russiatoday.ru

Alternativa pro Německo?

Natalija Meden

Březen 15, 2013

V Německu se tvoří nová strana, která dosud není zaběhnutá - Alternativa pro Německo. Její první pokus v místních volbách se nesetkal s úspěchem. V lednu podpořila v Dolním Sasku nevýraznou stranu Svobodných voličů, která získala jen 1,1 % hlasů a neprošla do zemského parlamentu. V regulerním průzkumu nedostali Svobodní voliči více než 2 % hlasů budoucích voličů. Nová strana se však nenechala odradit a hodlá se ucházet o hlasy ve volbách do europarlamentu v roce 2014 a v případě úspěchu i v dalších volbách do Bundestagu.

Historie nové strany má počátek v roce 2012. Skupina veřejných činitelů z CDU dala najevo své zklamání z politiky křesťanských demokratů, ze ztráty důvěry ve vedení strany a založila sdružení Alternativa voleb 2013. Jako Svobodní voliči vystupuje Alternativa pro Německo s kritikou politiky záchrany eura, což je podstata jejího programu. Provolání zakladatelů budoucí strany obsahovalo tvrdou kritiku kursu vládnoucí CDU/CSU: "Německá spolková republika prožívá nejtěžší krizi za celou svou historii. Eurozóna se ukázala být nepřesvědčivá. Strukturní reformy provést nelze, ženou obyčejné obyvatele do chudoby. V této situaci CDU/CSU, SPD, FDP a zelení znají jen jednu odpověď: vydržet! Euro nelze zpochybňovat, všechny závazky nutno platit a plátcem bude Německo. Německo je garantem cizích dluhů, zachraňuje cizí banky a ECB dává neomezené úvěry. Stamiliony eur už byly odevzdány do zástavy a není tomu vidět konec."

A dále: "Současně probíhá demontáž demokracie. V těchto otázkách nikoho nezajímá vůle lidí. Federální vláda omezuje cestou dezinformací nezávislost občanů, tlačí na Bundestag a na Spolkový ústavní soud a převádí důležitá rozhodnutí na orgány, které nepodléhají demokratické kontrole." (1) Mezi přívržence Alternativy patří čtyři ekonomové, kteří se obrátili na nejvyšší soudní instanci s žalobou proti podpoře poskytnutí finanční pomoci Řecku. Tato žaloba, stejně jako dvě další, byla zamítnuta. (2) Jeden z ekonomů se ohrazoval proti zavedení jednotné měny už počátkem devadesátých let minulého století. Německo souhlasilo s eurem pod tlakem Francouzů, měl to být zvláštní poplatek za své sjednocení.

Zakladatelé strany podepsali manifest. Jsou to profesor makroekonomiky a přednášející na Hamburgské univerzitě Bernd Lucke, bývalý redaktor Frankfurter Allgemeine Konrad Adam a další publicista Alexander Gauland. Podle Luckeho musí mít každá ze zemí EU možnost samostatně přijímat rozhodnutí o opuštění eurozóny a to tím spíše, jsou-li porušena maastrichtská kriteria. Jako možné vidí vytvoření dvou měn: pro jih a pro sever EU. Autoři manifestu mají za to, že další trvání eura vede k rozkolu Evropy. Potvrzuje to rostoucí odpor Řecka k Němcům kvůli jejich tlaku na Athény. Už třetina Němců by dala přednost marce.

Alternativa pro Německo není dosud vážným konkurentem parlamentních stran.Její slabost je připisována tomu, že nemá výrazného vůdce. Nebezpečná by prý mohla být za vedení schopného populisty. (3) Jenže stejný problém mají i ostatní strany, vyjma CDU/CSU. Ostatně i je znepokojuje, že Merkelová nemá nástupce. Guttenberg, dřívější kandidát na vůdce, se musel kvůli skandálu stáhnout. Jejich výraznou postavou je sice velký podnikatel a bývalý šéf Spolkového svazu německého průmyslu H.-O. Henkel, jenže už není mladý a do politiky nechce. Přitom je schopen zaujmout veřejnost. Ve své knize Zachraňte naše peníze z roku 2010 dokazuje, že myšlenka jednotné měny byla chybná a svou podporu jí považuje za největší chybu svého života.

Kritikové zachraňování eura vyzývají k německé rozvaze. Ovšem lidé nejednají vždy racionálně. Například v energetice jsou ochotni platit více, jen když bude podporována zelená energetika, nebo snížena závislost na dovozu ropy a plynu. Dále: přestože odborníci upozorňují na nerozumnost opatření k záchraně eura, voličům se zdá, že tak stoupne vliv Německa v Evropě. Neberou ohled na růst daní.

Mnohé německé voliče zaráží bojový duch Gaulanda, jednoho ze zakladatelů Alternativy. Němci nemají rádi válku a není pro ně pokračováním politiky jinými prostředky. (4) Gauland ale krajanům připomíná, že: "Velké otázky současnosti se nerozhodují řečněním, ani rezolucemi většiny, ale železem a krví." Poukazuje na jednání sousední Francie za de Gaula a Anglie za Churchilla a nabádá k podobnému. (5) Avšak stará teutonská reanimace není dnešnímu Německu blízká. Je to vidět i na postoji Německa k válce v Iráku.

V roce 2012 představila tři německá ministerstva (obrana, hospodářská spolupráce a zahraničí) společný dokument Direktivy na spolupráci s nestabilními státy. V něm vyzvali k odmítnutí politiky vnucované demokracie, a to nejen vojensky vnucované, ale i vnucované pokojným způsobem.

Odkazy uvedeny u originálu

Převzato z Fondsk.ru

USA se zřekly 4. etapy EuroPRO - odváděcí manévr

Alexandr Pelt

Čtvrtá etapa rozmisťování PRO v Evropě je zrušena. Namísto toho bude na Aljašce instalováno 14 raket - stíhaček a v Japonsku nová radiolokační stanice. Nový americký ministr obrany Hagel poukázal na hrozbu ze strany KLDR a Íránu. USA ještě uvažují o vybudování třetí základny antiraket s umístěním v silech, která by byla na jejich území.

Situaci komentuje redaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko. Myslí si, že akce USA je falešný manévr. Strategický cíl USA je stejný jako dřív - dosáhnout absolutní nezranitelnosti jakýmikoliv raketovými hrozbami. Rusko hraje pro Spojené státy roli hlavního nebezpečí. Prvky PRO postupně narůstají. Nyní na Aljašce, údajně proti Severní Koreji. Avšak z mozaiky se skládá celý obraz dalšího systému PRO s jinými technickými možnostmi. Obama svým rozhodnutím o další instalaci prvků PRO na Aljašce přistoupil fakticky k realizaci Bushova plánu, který naoko opustil. Na Aljašce se jedná o těžké rakety - stíhačky GBI, na rozdíl od Aegis, které mají být rozmístěny v Evropě.

Jakmile technologické možnosti dovolí Spojeným státům novou generaci raket - stíhaček, budou určitě rozmístěny na základnách v Evropě, infrastrukturu už budou mít připravenou. Podle ruského odhadu to bude v roce 2018. Američané dnes již staví závod na výrobu nových modifikovaných antiraket HF-3. Závod je ve skutečnosti dokončen a připraven k sériové výrobě. Produkce půjde do Evropy, pravděpodobně v roce 2020. Je zbytečné si něco namlouvat a věřit politickým prohlášením. Amerika pokračuje v budování PRO jakožto globálního systému.

Vztahy Moskvy a Washingtonu nejsou dnes zcela jasné. Do značné míry je zhoršilo přijetí Magnického zákona. Američané se snaží zachovat si páky politického nátlaku na RF. Přijímané zákony mohou vztahy zhoršovat.

Igor Korotčenko očekává, že příští návštěva amerického prezidenta v Moskvě a ještě před tím návštěva ministra obrany USA a šéfa sboru náčelníků štábů umožní posouvat se nějakým směrem. Avšak žádné skutečné průlomy neočekává. Vše závisí na vzájemných vztazích a v perspektivě může přijít nová spirála konfrontace.

Převzato z Fondsk.ru

Ostrov vyvlastnění

Sergej Markov

Březen 18, 2013

V důsledku kyperských opatření mohou vážně utrpět zájmy ruských vkladatelů. Hovoří o tom prorektor ruské ekonomické univerzity a politilog Markov.

Je to exploze finanční a ekonomické krize, trvající v Evropě už několik let. Nyní je na řadě postižených Kypr. Jeho vláda přistoupila pod hrozbou defaultu k restrukturalizaci vkladů tak, že na vklady vyšší než 100 tisíc eur se jednorázově uvalí odpis 9,9 % a na nižší vklady 6,75 %. Jsou to podmínky EU požadované za záchranu kyperského bankovního systému, který obdrží 10 miliard eur. Všem úvěrovým organizacím zablokovala centrální banka jakékoliv peněžní převody a platby doma i v zahraničí. Důvodem je, aby střadatelé nemohli narušit nedobrovolný odpis z vkladů.

Kyperský prezident slíbil částečnou kompenzaci za zabavené části vkladů převodem obligací za určitých podmínek. Na Kypru je několik tisíc ruských společností, které tam mají v bankách 19 miliard eur. Představuje to 7 % všech depozitů ruských společností. Krom toho tam mají své vklady o objemu asi 8 až 35 miliard eur i někteří ruští občané. Dále přijdou o části vkladů v objemu asi 10 % dcery ruských bank na Kypru a ruské společnosti tam registrované. Ztráty čekají také ruské banky a ruské společnosti, které provádějí operace se společnostmi ruského původu zaregistrovanými na Kypru a kyperskými bankami, jedná se podle odhadů západních pozorovatelů o asi 45 až 50 miliard dolarů.

V pondělí se Putin sešel se skupinou hospodářské administrativy. Vedoucí jeho tiskové kanceláře uvedl prezidentovo prohlášení, že kyperské rozhodnutí uvalit dodatečnou daň na vklady v bankách bude v případě jeho přijetí nespravedlivé, neprofesionální a nebezpečné.

Nakonec by bylo možno se škodolibě radovat z toho, že bohatí přijdou o část svých peněz se známým příslovím "Prací poctivou nezískáš paláce kamenné". Avšak zde bude bohužel platit druhé přísloví - "Zapálíš les, aby sis zapálil cigaretu". Nikoliv nepodložené je nebezpečí, které vidí část veřejnosti. Finanční problémy některých našich podnikatelů na Kypru mohou využívat někteří tuzemští podnikatelé k zadržování výplat, nebo k předstírání bankrotu.

Ruská ekonomika bude mít ne vlastní vinou a v důsledku otřesů křehkého mezinárodního finančního systému a svévolných rozhodnutí druhých zemí nové těžkosti. Na druhou stranu může situace napomoci procesu "deoffshorizace". Jak řekl Putin, je třeba ukládat peníze domácích podnikatelů v tuzemských bankách, aby Ruskem nelomcovaly cizí defaulty.

Kypr se nyní obrátil na Rusko se žádostí o pomoc ve výši 5 miliard eur. Autor článku je názoru, že pokud by měla být pomoc poskytnuta, tak ne z peněz určených pro rozpočty nebo pro rozvoj odvětví národního hospodářství, ale ze sféry, která nepřináší užitek národní ekonomice. Píše, že má na mysli za hranicemi rozmístěné cenné papíry Rezervního fondu.

Převzato z File-rf.ru