Je vám kolem padesátky a úspěšně jste se vyhrabali z rakoviny, pak i z menší deprese, což je celkem pochopitelné. Teď nemůžete najít práci a dokonce i tam, kde jiné lidi vašeho povolání, věku atd. berou úplně bez problémů. A tak si začnete zjišťovat, proč. A pak vám to jeden z vašich známých konečně řekne: "Ty Franto (Ludmilo), oni o tobě mají zdravotní data od nějaké firmy, co je prodává z Německa (Kypru, Panenských ostrovů atd.). Oni ti to samozřejmě nikdy neřeknou natvrdo, ale nikdy tě nezaměstnají. A nejspíš tě už nezaměstná vůbec nikdo. Ty firmy vědí, že pro ně představuješ ekonomické riziko."

A vy se začnete divit. Jak je možné, že nějaká soukromá firma, a dokonce ze zahraničí, může jen tak obchodovat s vašimi lékařskými daty? Ty přece ani doktor nesmí nikomu nepovolanému dát! On je váš ošetřující lékař a má to zakázáno. A jiné, na data specializované firmy si s tím dělají kšeft k vaší škodě? A ohromený občan se ptá: V jakém státě loupežníků to vlastně žiji? Jak je možné, že si političtí oligarchové zprivatizovali i mé soukromí pro svůj vlastní zisk?

Protože vás nikdo nezaměstnal, seberete Drábkovu plastikovou žebračenku a jdete na privátní instituci zvanou Česká spořitelna, a.s. Tato organizace vlastní nejen klíč k vaší sKartě, ale také vaše soukromá data. Tato data jí předalo Ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci akce, kterou jsme pracovně nazvali "Velká datová loupež". No a daná úřednice se navíc podívá na váš soukromý účet (náhodou jej máte u stejné banky) a mile vám oznámí, že takovým sockám jako vy se další úvěry dávat nebudou. Bonita vašeho účtu prý povážlivě klesla a na sKartě toho také už moc nemáte. A vy se opět ptáte: Jak je možné, že stát předal informace o mé sociální situaci soukromé bance, která mne chce finančně zničit?

Jak vidno, stojí za to si v klidu a podrobně přečíst analýzu tematického čísla 11 pod názvem Velká datová loupež. A stojí za to, si položit několik otázek:

  • Proč o Velké datové loupeži nepíše placený tisk a profesionální redaktoři velkých novin a médií?
  • K čemu máme námi placenou veřejno-právní televizi a rozhlas?
  • Proč naši poslanci a senátoři spí jak slepice na hřadě?
  • Kdy vláda pod tlakem nás občanů konečně vyhodí neschopné a politicky dosazené šéfy státních úřadů, které odpovídají za celý skandál Velké datové loupeže?


Konec konců, vláda měla by vyhodit i sama sebe, ale dočkejme času jako husa klasu.

Tolik vaše redakce e-republiky.

P.S.
Raději se ani neptejte, kolik nás podobné analýzy stojí času a úsilí. Všechno zadarmo a v našem volném čase, pochopitelně. Nechcete také pro nás něco udělat i vy? Podívejte se na ouško "Chystáme" v pravém sloupci hlavní strany.