Náš redakční článek o zapletení amerických domácích teroristů do Bostonského atentátu se mýlil, ale jen o fous. Atentát v Bostonu pravděpodobně spáchali dva lidé, oba naturalizovaní občané USA. Tamerlan Tsarnajev zemřel po střelbě s policií v pátek. Podle informací FBI se stal džihádistou až po svém šestiměsíčním pobytu v Dagestánu v roce 2012. Mimochodem, FBI přiznala, že od ruské bezpečnostní služby dostala jasné echo o činnosti Tsarnajeva, protože Rusové se zajímali o jeho spojení s islámským terorem. Stejně tak se radikalizoval jeho mladší bratr Dzhokhar Tsarnajev (19 let), který už byl osm let americkým občanem a nyní je v nemocnici, zatím bez obvinění, pouze ve vazbě. Rusové tedy věděli, že USA na svém území naturalizovala radikální islamisty, které oni sami považují za podezřelé z terorismu. Proto také FBI včas varovali. Otázka zní následovně: Jak úřady USA dělí teroristy na "dobré" a "špatné"?

Příklad "dobrých" teroristů: Kosovo a Sýrie

Vliv USA a EU na zakrytí zločinů UÇK je už dnes jasným faktem, zejména po práci Mezinárodního tribunálu o zločinech v Jugoslávii. Místo zbytečného psaní citujme tuto část z české Wikipedie o tom, jak byla legalizována jedna teroristická organizace a jak byla povýšena na vládní stranu.

Přes americkou podporu v bombardování Kosova i v dodávkách zbraní se UÇK nepodařilo porazit jugoslávskou armádu. Kosovo bylo jednotkami UÇK a NATO obsazeno až počátkem června 1999 po uzavření mírových dohod. Ani po tomto období však nenastal v Kosovu mír. UÇK pokračovala v teroru vůči nealbánskému obyvatelstvu a opírala se přitom o podporu propagandy, která jednostranně a zkresleně informovala (příp. neinformovala) o situaci v Kosovu. Velitelem UÇK se v květnu roku 1999 stal Agim Çeku, který se etnických čistek Srbů účastnil již dříve v řadách chorvatské armády. Roku 1999 nastal v Kosovu velký rozmach už tak zavedeného kriminálního "podnikání" (obchod s drogami, zbraněmi, "bílým masem"), kterého se účastnili a stále účastní představitelé UÇK napojení na kosovsko-albánské mafiánské struktury v celé Evropě. V roce 1999 byla organizace UÇK přejmenována na Ochranný sbor Kosova (TKM) a stala se rozhodujícím činitelem v Kosovu. Postupně ovládla všechny důležité posty a odsunula prezidenta Rugovy do pozice reprezentativní figury. Ochrana bezpečnosti a míru v Kosovu jednotkami NATO a posléze KFOR, se ukázala být nedostatečná. TKM organizovala a i v současnosti organizuje často za účasti davu genocidní akce proti nealbánskému obyvatelstvu, ničení majetku a kulturních hodnot. Dnešní TKM si přes svoji teroristickou a kriminální minulost i současnost získává poměrně solidní politické postavení vůči USA i vůči většině států EU.


Co se týče Sýrie, stačí se podívat na toto video. Je to rozhovor amerického džihádisty (pravděpodobně občana USA) a čečenského povstalce, oba bojující v Sýrii a na "správné" straně, to jest proti Asadovi.


Těmto lidem americká vláda oficiálně dodává zatím nebojový materiál, protože ten bojový jim dodávají sunnitské diktatury a pochopitelně tajně i CIA. Definice "dobrého" teroristy je pro USA úplně jednoduchá. Je to onen "bojovník za svobodu", který slouží velmocenským zájmům USA. Tato primitivní definice nyní přestává fungovat. Viz vítězství špatného "teroristického" Talibánu v Afghánistánu, kde NATO vyjednává o jakž takž důstojném odchodu ze země. Dříve to byli naši dobří "bojovníci za svobodu" proti sovětské okupaci, včetně jednoho saúdského agenta CIA jménem Usáma Bin Ládin.

Útok v Bostonu aneb Jak se nevyplácí romantismus a egoismus

Oba bratři přišli do USA z Čečny přes Kyrgyzstán v roce 2001 a 2002. Rusové v RT jasně prohlásili, že od začátku hleděli na americké dělení teroristů jako na pochybný podnik. Velice se divili nad tím, že USA vzala do země lidi, které oni měli na seznamech podezřelých osob. Jejich vysvětlení pro tento iracionální postoj USA je následující (viz RT, 19.4.2013).

Američané chápali krvavou a brutální válku Ruska v Čečně (1999-2000) jako typický produkt severo-kavkazské imperiální politiky nejprve carského a později putinovského Ruska. Romantismus svobody chtěl, aby všichni protivníci Ruska byli hrdinové, málem jako za Puškina v 19. století. Američané nechtěli vidět jednak brutální teror těchto islámských skupin v samotném Rusku (viz např. obsazení divadla na Dubrovce v Moskvě) a jednak jejich jasný džihádistický program prosazující zřízení nezávislého islámského státu na severním Kavkaze. To je hlavní důvod ruské agrese, protože islamisté na Kavkaze začali ohrožovat územní a státní celistvost Ruska. Jenže to USA vůbec nevadilo, právě naopak.

Infantilita americké a chytrost ruské politiky

Rusové jsou po atentátě v Bostonu na koni a USA mají o čem přemýšlet. Čečna je pacifikována bičem (rozstřílený Groznyj, honba teroristů) a cukrem (investice do země, uznání islámu, obnovený Groznyj plný mrakodrapů a hotelů). Rusové svou chytrou politikou dosáhli u islámského obyvatelstva v historicky svobodném území Zakavkazska toho, že v tomto regionu se teroristé stali nepopulární menšinou. Proto může Rusy dosazený čečenský vůdce Ramzan Kadyrov na svém blogu vítězně prohlašovat, že teror nepochází z Čečny, ale naopak od Čečenců naturalizovaných v USA. Ironie tomu chce, že má pravdu.

Navíc ruská politika celosvětového odmítání terorismu, ať už v Sýrii nebo v Čečensku, jim přinesla diplomatické vítězství. Nyní mohou Rusové explicitně doložit, že Američany varovali před islámskými ideologickými zabijáky, které oni sami považují za celosvětové nebezpečí pro mír. Schválně říkám "celosvětové", protože Rusové upozornili USA na činnost obou bratrů poté, co se kontaktovali v Čečně a Dagestánu (tj. na ruském výsostném území) s islamisty. Kdyby postupovali stejně nemorálně jako Američané, tak by jednoduše mlčeli a nechali by tyto "bojovníky za svobodu" vesele řádit v USA. Takto si USA mohou připsat Bostonský atentát jen jako vlastní hloupost. A navíc USA tyto teroristy ve světě podporují: z velmocenského prospěchu, z romantismu a z politické hlouposti.

Otázka je nasnadě: Co se stane, až se onen americký islamista z videa vrátí po válce v Sýrii do své rodné vlasti? Je-li občanem USA, pak jistě bude chtít dále bojovat za "svobodu" v rodné zemi, a to podle islámského práva. Pak skutečně bude platit jediné: God bless America!