Web LiveLeak zveřejnil video, kdy syrský povstalec pojídá srdce a jádra padlého syrského vojáka. Záběry máte zde a nejsou určeny pro nedospělé.


O skandálu psaly i naše noviny a nyní k němu přišly ze světových agentur další podrobnosti. Video zveřejnil deník Time dne 12. května. Záběry na videu jsou autentické a jejich pravost následně potvrdil i voják-kanibal. Mylně se domníval, že jedl játra, ale podle výroku lékařů to byly ve skutečnosti plíce.

Jméno tohoto lidojeda nepřímo podporovaného skrze pomoc USA a EU je už známo. Podle humanitární organizace Human Rights Watch (HRW) muž na těchto záběrech používá oslovení Abu Sakkar a byl identifikován jako člen vraždících komand v oblasti Baba Amr nedaleko Homsu. Patří k povstalecké brigádě jménem jménem Omar Al-Farouk, které velí Khalid al Hamad. Tato jednotka se sklonem ke kanibalismu je oficiálně od USA označena za "umírněnou skupinu". Jméno svědka celé události je Chálid Al-Hamad, který pro Time potvrdil autenticitu videa. Chálid Al-Hamad dodal, že vlastní celou sbírku podobných videí, které vzal z mobilu padlých povstalců. Existuje jiné video této skupiny ukazující brutální veřejnou exekuci tří zajatých vojáků a mučení arabské ženy a jejích nezletilých dětí. Počet mrtvých této nesmyslné občanské a náboženské války se přibližuje ke hranici 100.000 obětí.