Není příliš pravděpodobné, že by známý republikánský senátor McCain skončil na seznamu Obamova matrixu , to jest programu cíleného zabíjení amerických občanů napojených na teroristické skupiny. McCainův utajený výlet na syrské území a jeho bratříčkování s tamějšími povstalci ukazuje, do jaké absurdní situace se dostává americká zahraniční politika. Podívejte se na politickou satiru Jona Stewarta, viz video.

McCain se zde potkal s teroristy, který jsou na seznamech americké CIA a jsou podezřelí z útoků na americký konzulát v Benghází. Senátor, mediální partyzán na volné noze, se omlouval s tím, že se s nimi oficiálně nesetkal. Škoda, že mu neukázali visačku se jmény, kde by bylo napsáno, že jsou teroristé. Viz obrázek s patřičným komuniké.


Milý senátor se ovšem paktoval s teroristy na tajném výletu do cizí země, kam nebyl pozván a kde kul pikle proti jejím státním zájmům. Jaké štěstí, že jde o Sýrii, a ne o USA. Ovšem i po návratu do USA obhajoval McCain brutalitu povstalců s tím, že slouží dobré věci a jen se občas nechávají unést svým chvályhodným bojovým zápalem. Viz jeho rozhovor s reportérem Charlie Rose pro TV PBS.

No ale víš, Charlie, to jsou jen izolované incidenty lidí, kteří jsou vydrážděni válkou a jsou naštvaní. A to se v bojích stává.

McCain, hrdina z vietnamské války, jistě ví, o čem mluví. Byl nasazen do leteckých bojů ve stejné době, kdy probíhaly čistky ve vesnicích jako My-Lai, byl sestřelen a strávil nějaký čas ve vietnamském zajetí. Díky slušnému zacházení se mohl vrátit domů. Je nejvýš charakteristické, že tento člověk omlouvá univerzálním klišé „boje za svobodu“ povstalecká zvěrstva na civilistech a jejich použití teroru. Na jednání a slovech tohoto prominentního Republikána je vidět v celé nahotě rozpor západní politiky vůči Sýrii.