Série článků o eskalaci války v Jemenu dostala novou dimenzi. Už delší dobu se ví, že Američané používají k označení cílů pro bezpilotníky RFID čipy o velikosti větší pilulky, které zaplacená osoba dá buď do auta, do šatů nebo do domu podezřelé osoby. Daný objekt pak raketou bombarduje dron řízený z USA. Jenže v Afghánistánu byly hlášeny případy, kdy najatý agent dal tyto čipy ze msty někomu jinému a ten byl zabit i s celou rodinou jako "terorista".

V Jemenu, kde USA eskaluje další válku, údajně došlo k podobnému případu. Deník The Atlantic publikoval článek pod názvem: Did an 8-Year-Old Spy for America? Používá USA osmileté děti jako špióny? Pokud ano, k čemu a jak?


V listopadu 2012, den po znovuzvolení prezidenta Obamy, byl v Jemenu zabit s rodinou údajný člen Al-Kájdy Adnan al-Qadhi pomocí rakety vystřelené americkým bezpilotníkem. Americké tajné služby údajně přesvědčily osmiletého chlapce, aby dal svému nevlastnímu otci do kapsy kabátu sledovací čip, který naváděl zabijáckého drona. Podrobnou zprávu o tomto teroristickém činu napsal novinář Gregory Johnsen pro zmíněný deník Atlantic. Rozhovor s ním máte na videu. Jemen je podle novináře Johnsena jediná země na světě, které vláda USA dává každoroční výjimku o povolené vojenské pomoci. Ta je podle legislativy USA přísně zakázána zemím, které používají děti jako vojáky. Nyní je zřejmé, proč.

Občanský zpravodajský TV kanál RealNews je financovaný pouze z dobrovolných příspěvků a vznikl jako iniciativa hnutí Democracy now!. Tato skupina postoupila o krok dále v občanském aktivismu, než je v rozhádaném Česku zvykem.