Amnesty International hlásí, že 15 měsíců před vypršením trestu byl z vězení propuštěn čínský disident a žurnalista Š' Tchao. Odpykával si deset let za e-mail, který odeslal do zahraničí. Popsal v něm instrukce čínské vlády o tom, jak smějí novináři psát o zásahu na náměstí Nebeského klidu v roce 1989. Vyslechl si za to obvinění z „vyzrazení státního tajemství“. Jeho osud česká Amnesty sleduje od roku 2011, kdy se stal jednou z tváří kampaně za nespravedlivě vězněné “3 minuty stačí.”

Ve článku Poselství politických vězňů z čínského pracovního tábora nalezeno v americkém zboží jsme psali o dopise, který propašovali vězni čínského pracovního tábora na Západ.


Tito vězni jsou v pracovním táboře Šeniang, pracují pro americké supermarkety 7 dní v týdnu a 15 hodin denně a jsou týráni sadistickými strážemi. V pracovním táboře jsou navíc spousty vězňů i více než tři roky, kteří nikdy nebyli odsouzeni řádným soudem. Dopis měl být předán Výboru OSN pro lidská práva. V dopise stojí, že příjemci budou za tento čin děkovat tisíce politických vězňů v celé Číně.