V Řecku se situace dramaticky přiostřila. Opoziční seskupení sdružující vojáky v záloze požaduje odstoupení prezidenta a vlády. Má být vytvořena vláda národní jednoty. Daň rodin z příjmy pod 25 000 eur ročně má být zrušena. Nejvyšší soud je povinen dle této výzvy zahájit proces s těmi, kteří jsou zodpovědní za současný stav a za „katastrofální memorandum“, které vtáhlo Řecko do EU.

Veškerý majetek německých firem má být zabaven jako vyrovnání reparací za válečné zločiny Němců. Ilegální imigranti mají být odsunuti zpět do svých domovských zemí tak, jak se to praktikuje v ostatních evropských zemích.

Premiéra Antonise Samarase a vlády se zmocnila panika. Samaras svolal krizové zasedání vlády a vyjádřil se, že „jde o pokus o vojenský puč“. Mluvčí vlády se vyjádřil takto:

Řecká vláda wrote:
Dělá nám to velké starosti. Převážná většina armády však stojí na straně demokracie. Ti, kteří tak nečiní, musejí počítat s důsledky.

Je to poprvé během současné deprese, kdy vystupuje početně nezanedbatelná skupina vojáků s radikálními požadavky. Britský Guardian informuje o studii, která potvrzuje, že speciální vojenské jednotky jsou pod vlivem příznivců extrémní pravice, strany Zlatý úsvit. K současné ekonomické situaci země si přečtěte článek Neuvěřitelné kvóty nezaměstnanosti mladých v Řecku.

Zdroj
DWN.de, Guardian