Předsedkyní hnutí Ano na Praze 10 se stala Radmila Kleslová, která je stále členkou ČSSD a místostarostkou desáté městské části. Kleslová byla zvolena jednomyslně. Není to divné? Být předsedou „Ano“ a zároveň místopředsedou ČSSD? To je nějaký nový styl demokracie? Noví lidé naší nové doby budou všechno ve všem. Paní Kleslová už stihla leccos. Dle obchodního rejstříku zasedala v dozorčích radách či se jinak angažovala v řadě významných podniků: mj. Česko-izraelská smíšená obchodní komora - viceprezidentka, Praha 10 - Majetková, a.s. - místopředsedkyně dozorčí rady, Pražská teplárenská Holding a.s. - předsedkyně dozorčí rady, Kostelecké uzeniny a.s.- místopředsedkyně dozorčí rady, Trade Centre Praha a.s.- předsedkyně dozorčí rady, Benzina, s.r.o. - členka dozorčí rady, Unipetrol Trade a.s. - členka dozorčí rady, Vítkovice Steel, a.s. členka dozorčí rady. Z toho je vidět, že JUDr. Kleslová je velmi schopnou ženou.

Dokonce tak schopnou, že se uplatnila v konkurenci politických hvězd kmotrovského nebe, a to nejen pražského. Vzpomeňme jen některé hvězdy z Prahy 10. Například Karel Březina (ministr ČSSD), Petr Hulinský (velrybář, zastupitel Prahy 10, poslanec, náměstek primátora Hl. m. Prahy), Miroslav Svoboda (poslanec ČSSD), Milan Richter (náměstek primátora Hl. m. Prahy, ODS), Bohumil Zoufalík (Starosta Prahy 10, zastupitel Hl. m. Prahy, a pražská jednička Bobošíkové „Hlavu vzhůru“) a Boris Šťastný (poslanec ODS, pravá ruka Václava Klause).

Někdo by možná myslel, že zatímco politici kšeftují, JUDr. Kleslová, nyní činná také v partaji zvané ANO, i doopravdy pracuje. Jenže v jejím případě, stejně jako v mnohých jiných, je rozdíl mezi prací a činností velmi minimální. Ve výše uvedených firmách nejde o pětníky, Kleslová si přichází na velmi slušné živobytí v řádu miliónů. Lze to srovnat s příjmy jiných lidových politiků v podobných funkcích, zde například o 19 milionů za tři roky pro Hulínského.

Zvědavý čtenář si položí neodbytnou otázku: Proč je zrovna Praha 10 líhní takových hvězd politiky a byznysu? Pražský desátý obvod je totiž neobvykle činný na místní úrovni. Zasvěcenci míní, že tyto „hvězdy“ jsou ovládány místním lobbistou Tomášem Hrdličkou, který „prostřednictvím všeho schopných lidí ovlivňuje politiku, ale především toky našich daní v Praze“. To jsou spekulace. Spekulací však rozhodně není, že „Babišova“ kobyla Kleslová je místostarostkou starosty Zoufalíka, který patří do Hrdličkovy stáje.

V této souvislosti se vzájemná mediální „neláska“ Hrdličky a rádoby kritického Babiše jeví v trochu jiném světle. Stejně jako rozhovor Tomáše Hrdličky, v němž poukazuje na Babišovo „pozitivní lustrační osvědčení“. Naše milá místostarostka a dlouholetá členka Ústředního výboru ČSSD JUDr. Kleslová má osvědčení negativní. Pochopitelně, když byla důstojnicí komunistické rozvědky. Tato dáma toho stihla za život hodně, zdejší pražští voliči ji za to asi mají rádi a kmotrovské partaje jakbysmet. Není divu, že si na to madam Kleslová nepamatuje. Při tolika aktivitách potřebuje především klid na práci. Podívejte se na toto video od 2:33 min.


Být v klidu a složit zbraně, to není pracovní styl naší předsedkyně hnutí Ano v Praze 10, potažmo funkcionářky ČSSD tamtéž. Bývalá důstojnice se ničeho nebojí a vzhledem ke své minulosti se jistě neštítí žádné práce. Jelikož byla specializována na lobbování, stihla být asistentkou současného zástupce ombudsmana JUDr Stanislava Křečka. Kleslová je zvyklá dávat lidi dohromady. A tak se jí možná podaří, že se Hrdlička s Babišem smíří, časem přiberou i Kalouska s Rittigem a společně si zanotují: „Ať padouch nebo hrdina, hlavně že jsme jedna rodina!“ Taková je prostě politická a ekonomická realita v Česku, jak jsme psali např. například v tomto článku.

Paní doktorka ve svém vystoupení na zastupitelstvu (viz video) vyslovila přání, aby po ní něco zůstalo. V tomto směru může být naprosto klidná. Snad leccos zaeviduje jednou i prokuratura, až budeme žít v normálním státě.