Spojené státy právě odtroubily ústup z obviňování Ruska za sestřelení Boeingu 777 MH 17 na východní Ukrajině a oznámily, že Putin nenese za sestřelení vinu. Pravdu se nikdy nedozvíme, jelikož černé skříňky byly předány ke zkoumání do Velké Británie a o nějaké „nezávislé“ mezinárodní komisi asi nemůže být ani řeč. Rovněž holandský premiér neustále zdůrazňuje, že identifikace těl obětí bude trvat týdny až měsíce a veřejnost nebude informována. Zvláštní je, že hlavní zájmy na těžbě plynu na východní Ukrajině má koncern Shell, kontrolovaný právě holandskou královskou rodinou. A také je podivné, že se v totálně zničeném letadle objevilo tolik holandských nových a nepoškozených cestovních pasů. A proč pořád ti separatisté tvrdí, že těla obětí musela být v rozkladu delší dobu.

Zanechme raději konspirací a položme si raději jako správní ekonomové klasickou otázku: Kdo na katastrofě vydělal? První reakcí na zprávy o zřícení letadla linky MH 17 byly velké pohyby kurzů na Wall Street. To vidíte perfektně z grafu, který uveřejnil tento server. Ceny zlata a stříbra vylétly ve stejnou dobu, kdy spadlo letadlo, do závratné výše. A to poté, co byly uměle udržovány nízko. Jak se to dělá, už ví pomalu každé malé dítě. Viz náš článek Monstrózní manipulace s cenou zlata.

Ještě 14. července probíhaly velké manipulace trhu s cenou zlatou a stříbra a během dvou dnů spadla cena zlata o 3,6 % a cena stříbra o 4 %, píše Zero Hedge. To vyvolalo prodej 10,8 milionů uncí „papírového zlata“ a 43,85 milionu uncí „papírového stříbra“ během 15 minut. Graf máte zde.Jak asi informovaný čtenář tuší, papírové zlato a stříbro jsou pouhé přísliby ve formě certifikátu, že kupující za ně v rámci tzv. futures obchodu obdrží v budoucnu pravé fyzické zlato nebo stříbro. Samozřejmě objem skutečně dostupného zlata a stříbra na světě tvoří pouhý zlomek objemu prodávaných příslibů, takže sedlák od nás z Mühlviertelu by hned řekl: „Zase klasický podvod bankéřů“.

Jenže to jsou ty „finanční inovace“ a nové nástroje finančních trhů. Právě tyto certifikáty – přísliby ovlivňují cenu zlata a stříbra na trhu a tlačí cenu těchto vzácných kovů uměle dolů. Jen takto se může udržet cena při velké celosvětové poptávce a i při relativně vysoké těžbě všude po světě nízko. Umíte si představit, co by se stalo s dolarem, eurem a jinými měnami, kdyby byl dán prostor „volným tržním silám“. To přece nemohou politici, ani bankéři – ta jedna spojená nádoba – připustit. Takže na neštěstí a válce na Ukrajině vydělávají velké banky na Wall Street. Ten, koho problematika zajímá, si jistě dokáže spočítat, kolik se na této připravené katastrofě a smrti 298 obětí vydělalo. Na tragédiích se vždy vydělávají velké peníze. Na finančních trzích nic nového pod sluncem.

Zdroj: https://smartknowledgeu.com/blog/