Městečko Fergusson ve státě Missouri se stalo dalším místem v USA, kde policie zastřelila mladého černocha, který u sebe neměl zbraň a s velkou pravděpodobností ani nekladl žádný odpor. Po zastřelení Martina Trayvona jde o další příklad policejní brutality v USA. Město Fergasson zažilo bouřlivé nepokoje a nyní je vzala pod velení FBI vyzbrojená vojenskou technikou a fakticky v něm zavedla výjimečný stav. Pomalu se naplňuje scénář Pentagonu, který již počítá s domácími občanskými válkami a nepokoji ve velkých městech, které bude nutno dobývat vojenským způsobem. Viz článek Pentagon se připravuje na občanské nepokoje dané klimatickými změnami. Důvod? Pokud existuje 40 miliónů lidi na žebračenkách a nemohou normální prací uživit své rodiny, pak roste jejich zoufalství. To se mění ve hněv, který nakonec produkuje výbuchy násilí, zejména ve velkých městech. Jak na to odpovídá vládnoucí elita složená z oligarchických skupin a z jednoho procenta vyvolených, kteří si koupili prakticky celou politiku?

Občanští aktivisté zjišťovali poměry ve Fergussonu, které dokazují skrytou fašizaci tamější společnosti. Město má 60 % barevných obyvatel, ale 95 % policistů jsou bílí, jejich šéfové všichni, 5 ze 6 členů městské rady také. Profilace potenciálních zločinců je pochopitelně zcela rasisticky zaměřená. Například v roce 2012 bylo provedeno celkem 83 % prohledávání při silničních kontrolách pouze na barevném obyvatelstvu. Výsledek? Střelba ve Fergussonu ukazuje nový trend. Represivní složky si vytvořily obraz "nepřítele" a ten pilně krmily tak dlouho, až vyplašení policisté začali střílet na neozbrojené občany. A velká města si dnes již platí k tomuto účelu soukromé armády. Viz článek Privátní armády megapolí, nová militaristická móda.

Policejní brutalita v USA ukazuje, kam vede vytváření obrazů nepřítele. A ten dnes nevytváří jen místní policie na rasistickém americkém Jihu. Vraťme se k jednomu důležitému článku na toto téma. Nezisková organizace Center for Corporate Policy vydala 20.11. 2013 rozsáhlou studii pod názvem Spooky Business: A New Report on Corporate Espionage Against Non-profits. Celou studii si můžete na kliknutí stáhnout, má 53 stran zajímavého čtení. Špionáž, slídění a desinformace, manipulace, vytěžování a další praktiky dávají kompletní seznam typických zpravodajských praktik. Jenže zpráva ukazuje, že nikoliv stát, ale privátní korporace si koupily kohortu bývalých pracovníků CIA, NSA, FBI a místních policistů, aby prováděli fízlování občanských aktivistů. Studie potvrzuje to, co všichni aktivisté už dávno věděli. U nás dokonce oficiálně, viz článek Třicet případů majora Kubiceho aneb Vládní zpráva o extremismu.

O těchto praktikách jsme už psali, viz článek Aktivisté a demokraté se stávají nepřáteli státu. Do válce proti teroru se nyní schovala válka proti vlastním obyvatelům a občanským aktivistům. Zásadně k tomu napomáhá nezákonný odposlech, jehož zaměření jde jasně proti vlastním demokraticky zaměřeným obyvatelům. Viz nedávno publikovaný únik z Obamovy administrativy (Obamův systém na sledování teroristů v číslech). Společnost velkého bratra nezná bratra.

Stejně může dopadnout poslední trend při mediálním lhaní o Ukrajině. Článek Putin, nové simulákrum neurotického Západu upozornil na mnohem znepokojivější trend, který může vést až k válce v Evropě. Zatím válka zuří pouze na hranicích EU a to ji pilně živí. Viz naprosto jednostranné líčení událostí na Ukrajině, kde armáda pučistů v Kyjeva už cíleně uzavřela celá města, nepouští do nich humanitární konvoje, nenechá evakuovat tamější civilisty, malé ukrajinské vesnice u ruských hranic systematicky srovnává se zemí děly a raketomety. Čte-li člověk korporátní noviny a jejich tzv. "nezávislý" odvar, pak má pocit, že města ostřelují Rusové a Západ se na to bezmocně dívá. Přitom o pozorovatelích OBSE neřeknou tato média ani slovo, ani o pravidelných hlídkových letech OBSE nad spornou hranicí. Například u sestřeleného letu MH-17 byli zdejší pozorovatelé už druhý den (Let MH-17 bez konspiračních teorií), protože trvale působí v daném regionu kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině, kdy junta v Kyjevě nasadila proti vlastním obyvatelům armádu a privátní fašistické oddíly placené oligarchy a nyní i Západem. A závěry šéfa OBSE ohledně kulometných průstřelů letadla žádné korporátní noviny neotiskly. Zato spekulací o ruském vlivu, těch byly plné noviny.

Vytváření obrazů nepřítele na libovolnou objednávku korporátního fašismu můžeme jednou tragicky zaplatit. Masové oblbování obyvatelstva a následný tlak na militarizaci společnosti v době, kdy jedno procento okradlo celou jednu generaci na Zemi a zavedlo systém korporátního otroctví - to je nebezpečná třaskavina.