Německá strana Alternativa pro Německo (Alternative für Deutschland) je jednou z našich oblíbených stran, jejíž činnost trvale sledujeme. Podívejte se na články Nová strana v Německu chce vystoupení země z eura už z roku 2013 a hlavně na článek AfD je v Německu na vzestupu, který komentuje výsledky zemských voleb ze září 2014. Tato strana má ve svých řadách spoustu chytrých lidí, schopných a vzdělaných ekonomů a analytiků. Linie AfD je úplně jednoduchá: Je proti euru, ale ne proti EU, které vidí v zásadní krizi z mnoha důvodů, a je proti jakémukoliv rozšiřování takto rozpadlé unie jakýmkoliv směrem.

Nyní vzbudila velkou pozornost její chytrá akce, kterou si partaj vydělala chybějící 2 milióny euro, jež potřebovala na stranický provoz. Co udělá strana, která chce prakticky dokázat, že euro jde do kytek kvůli bansterům v ECB a šéfům EK jako legální zloděj Juncker, který má na krku aféru LuxLeak? Jak ukázat prakticky, že lidé nevěří euru, a ještě na tom legálně vydělat pro stranickou kasu? V dnešní EU zničené bankovními spekulacemi to není nic komplikovaného.

Prostě spustíte stranický Gold-Shop. Strana naprosto legálně prodává zájemcům certifikované zlato a tím je zbavuje nebezpečného bankovního šrotu v eurech. Vlastně by tuto partaj měla ECB pochválit. Stará se o stabilitu ekonomiky v době, kdy Evropská banka svými operacemi systematicky ničí stabilitu eura.

Strana AfD si tak k zákonným 5 mil. z vyhraných voleb, plus 2,5 mil. euro získaných z členských příspěvků členů plus 0,5 mil. z darů pomohla ke zbylým 2 miliónům, které potřebuje na provoz. Praktickým obchodním úspěchem potvrdila platnost svých politických idejí. Ostatní partaje v Německy ovšem postavily svou budoucnost na chlácholení voličů a podobnou akci nevidí rády.

Prezident Bundestagu Norbert Lammert (CDU) napadl AfD s tím, že obchod se zlatem odporuje základní ideji financování stran. V Německu platí, že strany mají získat 50 % svého financování skrze tzv. "podstatné spojení se společností" (hinreichende gesellschaftliche Verwurzelung). To AfD opravdu rozesmálo a na adresu této partaje placené německými koncerny odpověděl přímo pokladník AfD, Piet Leidreiter:

Je velkou otázkou, zda ohromné příspěvky od jednoho koncernu nebo od rodiny Quandtovy pro etablované partaje znamená větší zakořenění ve společnosti než on-line obchod se zlatem provozovaný s tisíci zájemci.

Připomeňme, že rodina Quandtů má majetek odhadovaný na 20 miliard euro a je významným akcionářem BMW. Propojení podobných oligarchů na zkorumpované a koupené politiky je hlavním problémem současného Německa, EU a také korporátně založené politiky u nás. Strana AfD proti tomu bojuje i prakticky, jak je vidět. Jen když bude finančně nezávislá na velkokapitálu, může vést nezávislou politiku.