Náš předposlední článek shrnující nevyšetřování a manipulace kolem sestřeleného letadla na lince MH17 se jmenoval Reportáž z místa katastrofy letu MH17. Komisi už nic nezajímá? Otazník byl na místě. Mezitím byla Malajsie zcela vyloučena z práce komise. Ta, jak víme, podepsala tajnou smlouvu s Ukrajinou, že bez souhlasu oněch 4 stran nebudou zveřejněny žádné výsledky vyšetřování.

Naše korporátky už tuší, že celá věc smrdí, tak rychle otáčejí kormidlo a citací německých listů začínají pomalu obviňovat Ukrajinu. Lidé zapomínají rychle, na tom je založena celá mašinérie korporátního lhaní. Ale tentokrát se Rusové diskrétně postarali, aby se interval mezi manipulací zprávy a jejím prozrazením o něco zkrátil.

Proč vypukla panika na západní frontě

Věcně platí, že jedině Malajsie a pozorovatelé OSCE přijeli na místo tragédie a začali první záchranné práce. Nizozemci tam zpočátku nebyli vůbec. Pod záminkou bojů a rizika nechali vlastní mrtvé občany ožírat divokou zvěří. Místní museli jednat, protože mrtvé děti ležely na poli pár stovek metrů od jejich zahrad. Ale zato se pilní Nizozemci postarali, aby "nespolehliví" Malajsijci, byli z komise vyřazeni. Ti byli nespolehliví proto, že neměli ropné zájmy firmy Shell v Rusku, nejsou v NATO, a navíc mají neutrální vztahy s Ruskem. Pak vyšla ona nic neříkající zpráva oficiální komise (Předběžná zpráva o sestřelení letadla linky MH17).

Rusové zatlačili komisi do kouta hned zpočátku tím, že vydali vlastní neoficiální zprávu o sestřelení letadla (Ruská verze sestřelení letadla na lince MH17). A mezitím pustili do oběhu i jméno pilota z oné letky 4 stíhaček SU-25, který měl údajně letadlo sestřelit. Jmenuje se Dmitro Jakačuk z 299. letky a nyní je prý na dovolené v Arabských emirátech. Stejně jako nějaká Anna Petrenková, ukrajinská kontrolorka letového provozu v momentu, kdy bylo letadlo sestřeleno. Ta je údajně na delším pobytu v Dubaji. Přejme jim oběma, aby náhodou nevypadli z okna.

Frontální útok právníků zastupujících oběti letu MH17

Západní manipulátoři se nyní dostali do úzkých. Oficiálně pořád platí vysvětlení Kyjevské junty, že žádná ukrajinská stíhačka u letadla nebyla. Komise se s tímto vysvětlením kyjevské junty spokojila. Nyní mají problém, protože do útoku nastoupili právníci obětí. Jejich motivace je na rozdíl od mocenských manipulátorů EU a USA přesně opačná. Odškodné si nemohou vzít na nějakých povstalcích Novorusije, a už vůbec ne na Rusku, které je nyní zcela čisté jako možný pachatel útoku. Jediným řešením je obvinit Ukrajinu, která bude platit jako stát, ať už letadlo sestřelila nebo ne. První krok byly žaloby na nedbalost a na laxnost, protože Ukrajinci pustili civilní let do válečného koridoru. Pak přišly žaloby na maření vyšetřování a na manipulaci s důkazy. O tom všem ještě korporátky mlčely. Nyní však přišel frontální útok, který již nelze přehlížet.

Právní zástupci obětí tento pátek (5.12.) poslali oficiální dopis premiérovi (Mark Rutte). V něm obvinili nizozemskou komisi z falšování a z manipulace vyšetřování. Celé vyšetřování vedené Nizozemci prý bylo "naprosto zmrveno". Žádají s okamžitou platností, aby byl jmenován speciální vyšetřovatel OSN, který dostane veškeré potřebné pravomoci a převezme zprasené a zmanipulované vyšetřování současné komise. Zdá se, že mediální "hra na pravdu" skončila a začíná se hledat pravda soudní a mocenskou cestou.

My všichni, jako občané EU, to mrtvým obětem letu MH17 zásadně dlužíme. Příště totiž může někdo sestřelit i naše letadlo a lhát úplně stejným způsobem. Nezapomeňme, že začala studená válka (viz Západ začal skutečnou studenou válku). Při ní exponenciálně roste riziko omylů na straně armády. Ta běžně cvičí obsluhu PVO tím, že cvičně zaměřuje civilní letadla a simuluje střelbu na cíl.