Začněme vítězstvím Republikánů ve volbách USA, které se v tomto rozsahu konají každé dva roky. Slabý a nerozhodný Obama s demokraty prohrál. Důvod? Jedno promile a jimi placení lobbisté zcela pochopitelně vsadili na cestu korporátního fašismu a militarizace země, kterou představují v čisté formě právě Republikáni.

Bankovní oligarchie napojená na partaje

Ve skutečnosti vyhrály velké banky, které si tím pojistily zabetonování svých astronomických dluhů u Federálních rezerv po roce 2007, kdy pohřbily americkou ekonomiku.

  • Citi Group - dluh u Fedu 2 513 milliard dolarů;
  • Morgan Stanley - dluh u Fedu 2 041 milliard dolarů;
  • Merill Lynch - dluh u Fedu 1 949 milliard dolarů;
  • Bank of America Corporation - dluh u Fedu 1 344 dolarů.

Část těchto dluhů byla formálně zaplacena, část nebude zaplacena nikdy. Proč? Klikněte si na neuvěřitelný rozhovor se šéfkou sentáního kontrolního výboru pro Fed, viz náš článek: Chybí 2 bilióny dolarů? Nevím. Můžete s tím něco udělat? Ne. Ekonomika USA se z tohoto šoku nevzpamatovala a už se jí to asi ani nepodaří.

Dluhy, lobbing a zbrojení

Začala totiž studená válka a musí se zbrojit. Pak je jasné, že lobbisté žoldnéřských firem jako nuceně rozpuštěný Blackwater, který nyní funguje pod novou značkou, již vstupují přímo do vlády. Kancelář Výboru pro bezpečnost a zpravodajství nového republikánského kongresu bude řídit Jeff Shockey, který loboval pro zájmy této žoldnéřské firmy přímo odpovědné za vzestup Islámského státu (ISIL). Viz článek o vraždění Blackwateru ve Fallúdži (Toxické zamoření města Falúdža je horší než v Hirošimě). Celou tabulku dluhů bank v roce 2007 najdete tady, kliknutím si ji můžete zvětšit v novém okně.Přes tzv. "otočné dveře" (revolving doors) jsou bankéři buď jako šéfové těchto bank, nebo sedí přímo ve FED, kde sami sobě půjčují peníze a ruinují nejen USA, ale celou světovou ekonomiku. Pro situaci v Londýně si přečtěte analýzu Londýnská City - světová metropole podvodu, I-II. Jak vidíte, tento systém se týká i vojenských lobbistů pracujících pro zájmy privátních armád. Nyní se z nich stali sekretáři výborů pro zbrojení a zpravodajské služby.

Systém Babiš

Přesně tento systém začal u nás zavádět Babiš, viz článek Ťok to naťukl zcela transparentně: Stát je firma a opačně. Oligarchie správně konstatovala, jako pilný Babiš po roce 1990, že největší druh zisku je dán ve vytunelování státních podniků. Ve druhém kole, přes politické strany volené demokraticky, skrze zmatené občany, už je třeba tunelovat přímo stát, kam ovčané posílají daně a platí za služby garantované státem přímo ze zákona. A to bude firemní podnikání a stát jako firma daný zcela legálně, přes Babišem schválené zákony ve sněmovně. Tím se uzavře kruh oligarchického fašismu daného diktátem jednoho promile nad zbytkem populace, jako se to momentálně daří pilné skupině v USA. Začínající studená válka je nevyhnutelným důsledkem selhání demokracie.