Článek Záblesk lidskosti v US-koncentráku upozornil na trvalý evergreen US-demokracie, která si ve 20. století zřídila vlastní mučírny a pak koncentrák, který dále provozuje i v 21. století. Mučírny se snaží zatloukat, což v případě toho koncentráku prostě nejde. Zkrátka, žijeme v novém typu progresivní demokracie, kdy jedna půlka planety přestala dodržovat lidská práva. O to silněji pak tato práva vymáhá po jiných, třeba i pomocí humanitárního bombardování. Je jasné, že taková situace nemůže trvat věčně, protože je prostě šílená.

Kdo lže, ten krade. A když víte, že lže i krade, tak jej znovu zvolíte pokladníkem, a dáte mu klíčky od společné kasy. Investigativní web The Intercept na toto téma napsal výborný článek In the Same Week, the U.S. and U.K. Hide Their War Crimes by Invoking “National Security”, protože si všiml zajímavého načasování. Vlády Spojených států amerických a Velké Británie se snaží maskovat své zločiny proti lidskosti tím, že proti jejich mediálnímu vyšetřování a zveřejnění uplatňují kauzu "národní bezpečnosti" a "války proti terorismu".

Tady už nejde o švejkovinu českého typu, ale o vážnou věc. Dejme příklad z Bahrajnu, kde proběhl tichý státní převrat. Poté s požehnáním USA a za okázalého nezájmu západního korporátního tisku ovládli tuto zemi Saúdové. Viz náš článek V Bahrajnu proběhl soud nad demokratickou opozicí a mapu tohoto státu. Pak je jasné, proč Bahrajn musel zůstat pod protektorátem wahábitských režimů v Perském zálivu. K tomu viz "Fakta o Sýrii", kde se tato koalice pokouší o něco podobného. Jak dopadl převrat organizovaný Francií, Itálií a USA v Libyi, o tom dnes zděšené EU "vyprávějí" utopení uprchlíci ve Středozemním moři. A poněkud jinak o tom básní úklidová četa českých humanistů, která má nyní práce až nad hlavu. Vůbec jim nezávidím, a naopak jim na hromadu odváženého hnoje ještě něco přihodím. Viz zmíněný článek v Interceptu.

Důstojník Ian Henderson byl britským vojákem, pak pouhým občanem Britského veličenstva. Nyní má hrdou přezdívku "Bahrajnský řezník". Celkem 30 let pilně mučil ve funkci hlavního bezpečnostního poradce v této zemi politickou opozici. Britové odešli, on nikoliv, a v této čestné funkci zůstal i za následného královského režimu. Dále organizoval také mučení a znásilňování v Keni, za což dostal britskou medaili za zásluhy, pro jistotu dvakrát. Holt pilně uklízel koloniální minulost jak na Blízkém Východě, tak i v Africe. Britské noviny musely na tohoto výtečníka upozornit v momentu, kdy organizace bojující za lidská práva v Bahrajnu zveřejnily jeho roli při mučení a popravách politické opozice. Připomeňme, že jeho role byla oficiální, protože tento britský občan svými zvěrstvy podporoval britský nárok na stavbu námořní vojenské základny v Bahrajnu.

Nyní novináři v USA uplatňují právo tzv. Freedom of Information Act a dohledávají mučení prováděné spojenci ve věznicích jako nechvalně známý Abú Ghraib a dalších věznic v Afghánistánu. Minulý týden poslala britská i americká vláda na odvolací soud prostřednictvím svého ministerstva spravedlnosti (U.S. Justice Department) naléhavou žádost s tím, že rozhodnutí soudu povolující v rámci svobody informací tiskové zveřejňování faktů a fotografií o mučení spojenců musí být okamžitě zastaveno. Proč? No přece z důvodů "národní bezpečnosti", protože bojujeme proti teroru, který jsme sami vyvolali svými zvěrstvy. A tato zvěrstva se snažíme ze stejných důvodů utajit před veřejností. Takže na rozdíl od masakru My Lai a válce ve Vietnamu mají zůstat současné masakry a mučení tajné. Tam to dopracovaly dnešní vlády, dnešní korporátky a s nimi také úklidová četa západních humanistů. A nyní se podívejte na toto video.


Chrabří novináři korporátek deset let po válce v Iráku dusí na kameru bývalého šéfa CIA jménem Mike Morell. Bushova administrace bezostyšně lhala o nebezpečí zbraní hromadného ničení, které se po druhém dobytí Iráku nikdy nenašly. CIA věděla, že vláda lže, a že se přitom odvolává na údajná hlášení zpravodajských služeb, která ale nikdy neexistovala. Takto pak vypadá aktuální lhaní hlavních CIA-zbabělců, kteří před deseti lety neměli odvahu vystoupit a říci, že jejich vláda lže jménem zpravodajských služeb. Ve spolku tehdejších zbabělců a jimi zásobovaných korporátních novinářů tehdy nebyl žádný Edward Snowden, který by svým vystoupením zachránil asi milión životů v následné zbytečné válce provedené pod falešnou záminkou. K tomu viz náš článek Lhát až do hořkého konce.

Výsledkem lhaní a vojenských loupeží organizovaných mimo jiné i Západem je rozvrat Blízkého východu, který nyní prožíváme. Úklidová četa českých humanistů nyní tvrdí, že to všechno bylo jaksi nemilé, leč jaksi nezbytné pro zachování či nastolení "demokracie". Lžou nám i sobě do kapsy, protože demokracii nelze nastolit lhaním a následnými válkami prováděnými jménem předešlého lhaní. A když už to všechno prasklo, tak nastupuje další lhaní a potlačování demokratických svobod přímo uvnitř západních států. Kde tedy jsme, snad v blázinci? Možná by si měla úklidová četa českých inteligentů a korporátek zajít na hrob bývalých stalinských řezníků a jejich obětí. To je historicky nejlepší místo, kde si mohou svou argumentaci ve jménu "demokratických hodnot" ještě jednou promyslet.