Soudkyně Helena Králová z Obvodního soudu pro Prahu 1 rozhodla o nevině Nagyové-Nečasové i důstojníků vojenské tajné služby a odjela na dovolenou. O předchozím dílu této nepovedené estrády jsme psali v článku Madam de Pompadour nové české demokracie. Odůvodnění osvobozujícího rozsudku jsme se nedozvěděli, je prý tajné. Můžeme jen želet, že není více takových odvážlivců (přestože nějací by se našli), kteří ukáží naší justici zcela nahou, bez příkras. Ano, justiční mafie je zřejmě opravdu justiční mafií a její provázanost na svět podnikání a politiky je čím dál zjevnější.

Proč by také soudci měli být nějak mravnější, než třeba poslanci nebo byznysmeni? Kde by k tomu přišli? Snad nějakou „předsoudcovskou“ výchovou v dětství? Těžko. Kurzem ve Spojených státech amerických? Po rozhodnutí soudů v listopadu volebního roku 2000? Nepravděpodobné.

Kdo chce, věří

Naše soudy jsou podle všeho zkorumpované úplně stejně jako zbytek společnosti. V jejich nezávislost tak věří zejména ti, kterým se to právě hodí. I proto mohl předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek prohlásit: „Je to rozhodnutí nezávislého soudu“. Kdyby se ovšem dopustila takového jednání Petra Paroubková s Jiřím Paroubkem? Ani nedomýšlet co by se strhlo za hysterii v médiích, parlamentu, a vůbec po celé zeměkouli! Rychle by byl modifikován trestní zákoník podle vzoru tzv. Patriot act. Paroubek i se svou milenkou a pozdější ženou by byli odsouzeni na 25let za vlastizradu, velezradu a veřejnou sodomii. Když se však dopustí zneužití tajných služeb milenka premiéra, který přihrál křesťanským církvím 150 miliard? Předseda křesťanské strany se hned správně domnívá, že křesťanská spravedlnost a Nečasova láska zase jednou zvítězily nad komunistickou lží a nenávistí.

Nač vzpomínat na trafiky poslancům ODS? Jedině tak proto, abychom jim mohli z kapes daňových poplatníků ještě něco k jejich nuzným příjmům přidat. Samozřejmě, jejich příjmy v absolutních číslech nuzně nevypadají, ale vzhledem ke schopnostem tria politiků ODS jsou to odměny přímo žebrácké. Vždyť všichni vidíme, kam až to dotáhli a jak se u toho nadřeli. Jsou to prostě takoví služebníci občanů.

Plzeňské právo

A co Promopro, CASA, IZIP, Michálek… no, raději toho nechme. Nezávislý soud rozhodl, nebo brzy rozhodne, že se nic nestalo. Záleží jenom, zda patříte do skupiny „Cosa nostra“. Jste-li členem, po právu je vám odpuštěno. Vaše pře, váš spor, je totiž i „Naší věcí“. Nejste-li členem, máte smůlu. Půjdete „spravedlivě“ bručet jako Rath. Za pronikavého hýkání politiků TOP 09 a ODS. Řada z nich je totiž odborníky na tzv. Plzeňské právo. To se vyznačuje poznáním, že stále platí staré známé: „kdo maže, ten jede, kdo nemaže, sedí“.