Řecký národ řekl "NE". Mám plný respekt před jeho rozhodnutím a odvahou. Lepší výsledek než tento si však Goldman Sachs a spol. přát nemohli. Tím můžeme navázat na předchozí skeptický článek Co Varoufakis svému lidu neřekl přestože důkazy, že šlo o perfektně globalisty a finančními žraloky připravené maňáskové divadlo, máme až nyní.

Oficiální výsledky a prognózy referenda zpracovávala soukromá IT firma Singular Logic se sídlem v Aténách a Soluni. Tato IT společnost patřila až do roku 2014, kdy zvítězila ve volbách Syriza, investiční skupině Marfin Investment Group. Krátce po řeckých parlamentních volbách byla tato firma prodána „proslulé“ investiční skupině KKR (Kohlberg Kravis Management). Ve vedení této skupiny nesedí nikdo jiný než bývalý šéf CIA David Petraeus, který je také šéfem KKR Global Institute. Pro mnoho lidí je tento člověk spojovacím článkem mezi Goldman Sachs a KKR, protože Goldman Sachs a KKR vystupují vždy společně, když jde o dělení velké kořisti. Více ZDE

Yannis Varoufakis

V USA opěvovaná mediální ekonomická hvězda Yannis Varoufakis posloužil jako torpédo k oslabení eura a k nájezdu na zbytky evropských sociálních států. Po splnění úlohy, pouhé čtyři hodiny po ukončení referenda, oznámil svůj odchod z pozice ministra financí. Prý ho v Bruselu nemají rádi. Patrioti však neopouštějí loď, která se potápí. Samozřejmě se bude muset tvrdě vyjednávat. Bude muset projít minimálně 50% odpis dluhů Řecka, otázka ovšem zní, za jakých podmínek a zda nakonec neskončí Tsipras pověšený na kandelábru jako Mussolini na konci 2. světové války.

Kdo vydělá a kdo prohraje

Hedgové fondy se napakují, dolar posílí, všichni evropští občané zapláčou a cesta k podepsání TTIP s naším Velkým bratrem a k poslušnosti v boji proti Rusku bude otevřená. Našimi médii jaksi neprošla zpráva, že Obama prohlásil Rusko za úhlavního nepřítele, kterého je potřeba zlikvidovat i za cenu války. Je to dobrá zpráva pro Německo nebo ne? A pro nás? Německo začne mít problémy a bude přitlačeno ke zdi. Proč jinak by také zvali na Bilderberg německou ministryni války Ursulu. A bezesporu tam bylo dost času, aby se na něm projednal za zavřenými dveřmi postup, jak dál na "zlenivělé" Evropany.

Yanis Varoufakis nastavil zrcadlo a může jít

Jednu velkou zásluhu Yanis Varoufakis však má: nastavil zrcadlo té bídě evropské politiky, neschopnosti, diletantismu, zkorumpovanosti většiny psychicky narušených aktérů a lidí bez mravní integrity, kteří ovlivňují naše osudy a osudy našich dětí. Pro nás Čechy je smutné, ale příznačné, že se toto vše odehrává ve dnech, kdy si připomínáme 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, obhájce morálky a mravní integrity až do krajnosti.

Jde o mnohem víc než o Řecko a o euro - jde o dolar. Odstoupení Yannise Varoufakise zapadá perfektně do scénáře. Nepohodlný Řek splnil úlohu. Teď může jít.