Zbankrotovanému a nyní rozkrádanému Řecku jsme věnovali článek Tsipras kapituloval, Varoufakis odešel čestně, Řecko na odpis. Za sebe bych dnes dodal, že ta kapitulace je asi jen dočasná. Většina ekonomů si myslí, že tento stát se sesype nejpozději do roka znovu. Tentokrát už mu ale nebude patřit vůbec nic, ani ty důchody. A také bych chtěl vidět jakoukoliv EU-zemi, které na dva týdny zavřou vklady občanů do bank, zavřou bankomaty a nechají občany "demokraticky" rozhodovat o svém osudu. Jaký svět a EU jsme si vybudovali skrze neoliberální systém posledních 20 let, takové svinstvo také máme.

EU-zázrak zvaný embargo

A nyní k Itálii, jejíž státní dluh manažuje Goldman Sachs podobným způsobem jako Řecko. Rozdíl je ale v tom, že jeden z hlavních banksterů Goldíka sedí v čele ECB. Co krachlo v Itálii, tedy zatím není dluh, ale nesmyslná ekonomická politika EU, kterou úředníci v Bruselu a politikové států EU dělají na koloniální zakázku USA. Řeč je o obchodním embargu Ruska, geniální ekonomické zbrani EU proti vlastním občanům. Rusové velmi cíleně použili svá vlastní proti odvetná opatření k tomu, aby stimulovali domácí spotřební průmysl a zemědělství. Tak si v kostce shrňme, jak embargo pomohlo Rusku.

  • Stimulace vlastního průmyslu, který definitivně vytlačí výrobky z EU z domácího trhu. Jde o nevratný proces, protože ruská Duma tomu pomáhá velmi dobře zvolenými zákony, které navíc podržují v zemi tržní prostředí. Kdyby Evropský parlament měl jen polovinu ruského fištrónu a politické odvahy, tak jsme úplně jinde.
  • Otočené toky investic v Rusku. Miliardářští oligarchové začali místo vývozu zisku na Západ a investic do těžebních zařízení s maximálním ziskem nyní investovat do domácího průmyslu, kde byl předtím jen nízký zisk. Opět jde o nevratný proces pro EU, opět aktivně podporovaný ruskou politikou. A Rusové ani v nejhorší době útoku na rubl nezrušili jeho směnitelnost, a tím nechali působit tržní prostředí a reálné finanční stimulace.
  • Rusové trh otevřeli pro země BRICS a pro spřátelené země Afriky a Latinské Ameriky. Tím si utužili ekonomická a diplomatická pouta s polovinou světa. Zde účinně pomáhají pádu dolaru a budují solidární ekonomiku mimo vliv destruktivních banksterů. Viz článek Světoví lídři BRICS požadují nový světový řád. Tento proces je asi také nevratný. Zastavit by jej mohla pouze ekonomická nebo vojenská válka Západu proti zbytku světa.
  • Evropské vyspělé technologie bude Rusku dodávat Čína výměnou za vojenskou techniku a za suroviny. K tomuto účelu již vznikly příslušné investiční banky. Viz článek CCB, AIIB, NBD: nové štiky v zatuchlém rybníce světových financí. Tento proces je také nevratný, protože ekonomika těchto zemí funguje reálně, a ne na neoliberálních kapačkách virtuálního eura a dluhového dolaru.
  • Díky embargu se země BRICS postupně vyvazují z vlivu spekulativního dolaru, který je pak bude poškozovat mnohem méně než dnes. Rusko jim po EU-embargu otevřelo trh mimo dolary, takže jim usnadnilo přechod k mezinárodnímu obchodování v národních měnách.

Všechny tyto procesy způsobily, že koloniálně zaostalá a antiekonomicky myslící EU vyklízí pozice v Rusku. Brzy je začne vyklízet i v zemích BRICS, kde žije a pracuje zhruba polovina pozemšťanů. Není lepší důkaz o tom, že koupení politikové EU-zemí a byrokratická reprezentace EU poškozují zájmy evropských občanů. Poslední rok ukázal, že bruselští politikové a eurokraté nemají o ekonomice naprosto žádnou páru a často rozhodují podle návodu korporátně koupených lobbistů. Viz nyní fedrovanou a fakticky tajnou smlouvu TTIP. To samozřejmě není případ Česka, protože zde se šéf jedné korporace stal po volbách prakticky šéfem státu. Dále EU-byrokraté a národní politikové podléhají mocenskému a vojenskému tlaku USA a notoricky jednají v zájmu korporátních bank. Partu lichvářů a politických manipulátorů rekrutovaných z jednoho promile populace světa z principu vůbec nezajímá reálné hospodářství a osud lidí dole.

Byrokratický blb nemůže hrát vítězně šachy s velmistrem, protože jede podle příručky, navíc napsané za oceánem. A to vůbec nemluvím o bankovním a dotačním socialismu, který v EU zrušil normální kapitalistický trh založený na svobodné nabídce a poptávce. EU-dotace vytvořily ráj pro bankstery, ekonomické mafiány a politické parazity. A rušení kapitalismu a demokracie probíhá navíc za naše daně. Rozhlédněte tak do 10 km od svého bydliště a důkaz najdete prakticky okamžitě.

Na řadě je Itálie

Důvod přicházejícího bankrotu Itálie je celkem jednoduchý. Viz činnost bankéřské Trojky v Řecku. Nejprve je to astronomický dluh srovnatelný s Řeckem. Podívejte se na vývoj dluhu v porovnání s celkovým HDP země.Bankovní socialismus kombinovaný s vládou Goldíka a s eurokratickým vedením ekonomiky prospívá této zemi zhruba stejně jako Řecku. Itálie však krachuje i kvůli jinému důvodu. Sankce EU dramaticky urychlily propad obchodu s Ruskem. Sankce uvalené na EU (tedy nikoliv na Rusko, jak jsme ukázali nahoře) fungují jako pověstný hřebík do rakve pro jižní státy již finančně rozkradené a mezinárodně zadlužené. Tím jsou notně ekonomicky oslabené, což zásadně platí pro Itálii.

Itálii již dva roky dramaticky klesá vývoz do Ruska. Analýza dat ukazuje, že proti (již klesajícímu) stejnému období 2014 nyní poklesla vzájemná výměna obou zemí o 11,9 %. A co je pro Itálii mnohem horší, vývoz do Ruska klesl za stejné období jednoho roku o celých 29 %. To jsou prosím ty EU-sankce, které Rusové chytře využili pro svůj prospěch. Itálii zařízli na dovozu luxusního zboží, které pochopitelně není třeba pro normální občany. Zemědělské výrobky jsou nahrazeny dovozem z Latinské Ameriky. Slabou ekonomiku to musí položit, a to se právě děje.

Ale Itálie má na štěstí také svou Syrizu, kterou na našich stránkách pravidelně sledujeme již dva roky. Viz prorocký článek Beppe Grillo pro Bild: Itálie na podzim zbankrotuje. Peppe Grillo z Hnutí 5 hvězd chce stejně jako Syriza výstup Itálie z eura. Německého kapelníka orchestrujícího kapitulaci řecké vlády nazval "Adolfem Schäublem". Uvidíme, zda Italové vydrží dva týdny pozorovat své peníze oknem zavřených bank a bankomatů, jako to bylo v Řecku. Vítejte v nové realitě bankovního a korporátního fašismu XXI. století. Itálie má své historické zkušenosti, včetně válečných.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!