Jsme v roce 2025, třetí rok prvního prezidentského období Makroblba (narážka na současného min. financí E. Macrona, překl.). Negativní duch květnové revoluce 1968 je konečně pryč a Francie dostala chuť do práce. Profízlovaný stát dostal povolení spojit všechna data o občanech do jednoho centrálního registru, data se sbírají on-line. S velkým bratrem to pochopitelně nemá nic společného.

Jak se objednává pizza v roce 2025

- Provozovatel: Speed-Pizza, dobrý den.

- Zákazník: Dobrý den, chtěl bych si objednat pizzu, prosím.

- Provozovatel: Ano, a vaše identifikační číslo OP, pane?

- Klient: Moje číslo? Počkejte...6102049998-45-54610.

- Provozovatel: Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Habib Ben Said. Děkuji vám, pane Jacques Lavoie. Počkejte, aktualizujeme váš profil. Vaše adresa je na 174 Avenue de Villiers ve městě Carcassonne, a telefonní číslo 0468696969. Vaše pracovní číslo je do společnosti Durandest 0472255541 a číslo mobilu 0606050501. Souhlasí to?

- Zákazník (nesměle): Ano...

- Provozovatel: Vidím, že voláte z jiného čísla, které odpovídá domovu slečny Isabelly Denoix, která je vaší odbornou sekretářkou. Berte prosím na vědomí, že je 23:30 a pracujete na zkrácený pracovní úvazek. Můžeme pizzu dodat do domu slečny Denoix, pokud nám pošlete SMS z vašeho mobilního telefonu zadáním následujícího kódu: AZ25/JkPp.

- Zákazník: Ano jistě, ale jak se vám podařilo najít všechny tyto informace?

- Provozovatel: Jsme připojeni k centrálnímu registru dat, pane Lavoie.

- Zákazník (povzdech): No tak jo... Chci dvě extra mexické pizzy.

- Provozovatel: Nemyslím si, že je to dobrý nápad, pane Lavoie.

- Zákazník: Jak to???

- Provozovatel: Vaše pojistná smlouva zakazuje tak nebezpečnou volbu pro vaše zdraví. Podle vašich zdravotních záznamů máte vysoký krevní tlak a vyšší hladinu cholesterolu nad smluvní hodnoty. A dále slečna Denoix byla lékařsky ošetřována po dobu tří měsíců na hemoroidy, a na to se chilli zásadně nedoporučuje. Pokud potvrdíte objednávku, musíte si u vaší zdravotní pojištovny zvýšit pojistné.

- Klient: Aha... Tak co navrhujete?

- Provozovatel: Můžete vyzkoušet naši pizzu se sójovým jogurtem. Určitě budete spokojen.

- Zákazník: Proč jste si tak jistý?

- Provozovatel: Ve vaší závodní knihovně jste vyhledával sójové recepty minulý týden. Slečna Denoix si podobné recepty vygůglila předevčírem v heslech "soja" a "výživa". Odtud je můj tip.

- Zákazník: No dobře. Dejte mi dvě rodinná balení.

- Provozovatel: Připomínám, že se v současné době léčíte Dipronexem a slečna Denoix už dva měsíce bere Ziprovac v dávce 3 tablety denně. Pizza obsahuje podle zákona 150 mg Phenylseptinu na 100 g těsta. Existuje tedy určité riziko nevolnosti, pokud budete jíst model rodiny za méně než 7 minut. Zákon nám nedovoluje tuto objednávku splnit. Ale mám tady povolení na mini-verzi.

- Zákazník: Dobře, dobře, dobře, jděte pro model mini. Dám vám číslo mé kreditní karty.

- Provozovatel: Omlouvám se, pane, ale obávám se, že budete muset vše uhradit v hotovosti. Konto vaší VISA karty překračuje limit. A vaši druhou kartu American Express jste nechal na vašem pracovišti. To je z hlášení Credicard-Satellis-Tracer.

- Zákazník: Jdu si pro hotovost do bankomatu, tak to dovezte.

- Provozovatel: To nepůjde, pane Lavoie, překročil jste týdenní limit na kartě.

- Klient: Ano? To není vaše věc! Pošlete mi pizzu a hotovo! Peníze budou. Jak dlouho to bude trvat?

- Provozovatel: Vzhledem k času, týkající se kontroly kvality, to bude asi za 45 minut. Pokud chcete ušetřit 10 minut, zajeďte si pro ni vašim skútrem, ale bude to trochu akrobatické.

- Klient: Jak to sakra víš, že mám skútr?

- Provozovatel: Váš Peugeot 408 se bude zítra opravovat v garáži Budoucnost. Naopak váš skútr je v dobrém stavu, protože měl předevčírem technickou, a navíc je právě zaparkovaný před bytem slečny Denoix. A dávejte si pozor na papíry, pil jste. Před hodinou jste měl 4 koktejly "Afroblack" v Tropical baru a udělal jste je za 45 minut. S ohledem na složení tohoto koktejlu a na vaši tělesnou konstituci, ani vy, ani slečna Denoix nemůžete řídit. Řidičák vám mohou odebrat ihned.

- Klient: @#%/$@& ?# !...!!

- Provozovatel: Radím vám, abyste byl zdvořilý, pane Lavoie. Musím vás informovat, že náš systém je vybavený on-line anti-urážkovým blokem, který automaticky spustí sérii protiurážek. Dále bych vás informoval, že podání žaloby je okamžité a automatické. A rád bych vám připomenul, že jste byl odsouzen v červenci 2022 za urážku policisty.

- Zákazník: ....

- Provozovatel: A co dále, pane Lavoie?

- Zákazník: Ne, už nic. Ach ano, nezapomeňte na kolu zadarmo, podle vaší reklamní akce.

- Provozovatel: Omlouvám se, pane Lavoie, ale náš přístup ke kvalitě života nám brání nabízet bezplatné nealko pro lidi s nadváhou. Nicméně, jako kompenzaci vám mohu nabídnout slevu 15 % na rychlou smlouvu "Jurishelp", která vám zajistí právní pomoc a ochranu při překročení rychlosti. A navíc tato smlouva také zahrnuje konzultace ohledně nákladů souvisejících s vaším eventuálním rozvodem. Mohlo by to být užitečné. Oženil jste se s Claire Lavoie Girardovou dne 15. 02. 2018. Nabídka má smysl, vezmeme-li k úvahu vaši pozdní přítomnost u slečny Girardové a nákup 15 prezervativů a lubrikantu pro intimní použití v lékárně U průplavu před dvěma hodinami. A z propagačních důvodů vám nabízím na naši pizzu slevu 5 euro pro nákup kondomů ve firmě Speed-Parapharma. Nicméně prosím, vyhněte se praktikám, které by mohly dráždit hemoroidy slečny Denoix. V tomto případě se firma Speed-Parapharma předem zříká jakékoliv zodpovědnosti.

Dobrý večer a děkuji vám za využití služeb Speed-Pizza.

Zdroj: http://blogs.mediapart.fr/blog/victorayoli


K tématu jsme psali
Kauza IZIP aneb Velká datová loupež
ÚOOÚ aneb Kdo a jak mlčí k Velké datové loupeži
Proč stát nechrání vysoce citlivá data o našem soukromí?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!