Evropská komise plánuje zavést od 1. ledna 2018 zákaz plateb v hotovosti, viz tento článek. A propaganda se snaží ostošest. Zde máte dokument televize ZDF, který zjevně podporuje cestu zvolenou ve Švédsku.


Mezitím je postupně snižována výše plateb, které je možno realizovat hotově. Pokud se podíváme na dokument ZDF z 15. června 2015, který je tomuto tématu věnován, bylo v něm prezentováno zrušení hotovostních peněz Bundesbankou jako nesmysl, jako virtuální debata. Časy se ovšem mění. A to tak rychle, že už ani nesmíme vědět, co se zcela oficiálně tvrdilo před rokem.

Zástupci německé Bundesbanky nemají v ECB už prakticky žádný vliv. Výše uvedený dokument, uvedený před pár dny, vyznívá již ve prospěch bezhotovostního placení. Kdo za propagandou čipování pomocí RFID stojí? Jistá v Londýně sídlící lobbystická skupina pod názvem Center for European Reform. Na příspěvku se podílel jeho mladý šéfekonom Christian Odendahl, který píše na stránkách této organizace opravdu zajímavé příspěvky. Tvrdí mezi jiným, že právní nárok na placení hotovostními penězi neexistuje. Kromě toho, že je to Švéd, je potřeba ještě zjistit, kdo všechno financuje organizaci, která nás žene pod kontrolu Velkého bratra. Otevřete si odkazy pod článkem. Samozřejmě Barclays, Goldman Sachs, Rotschildové a další velkobanky a bohatě zastoupené americké koncerny, jež mají své zájmy v Evropě. Zřejmě je tlak této skupiny na Evropskou komisi a veřejno-právní média v poslední době velmi stupňován. A to si tuto propagandu k vlastnímu zničení platíme sami ze svých koncesionářských kapes.

Evropská komise zřejmě počítá s tím, že od roku 2018 bude evropská mládež díky novým technologiím a úpadku ve školství dostatečně převychována. Pak si nadšeně a zcela dobrovolně nechá implantovat RFID čip do ruky, jak předvádí švédská zaměstnankyně ve výše uvedené reportáži.

Proč takový spěch

Aby bylo možné zachránit civilizaci, tvrdí MMF. Je potřeba stáhnout co nejdříve 10 % ze všech uložených peněz evropských obyvatel formou zvláštní dluhové daně. Tím státy získají prostředky ke snížení zadlužení na předkrizovou úroveň. Pak nasypou od nás získané peníze do bankovních děr a kasino se může dál nějakou dobu točit.

Jenže někteří plán již prohlédli a začali vybírat peníze. Například ve Švýcarsku právě probíhá hon na tisícifrankové bankovky. Bývalá švýcarská ministryně Evelin Widmer–Schlumpf se srovnala do latě, poslechla pány světa a rozjela z Washingtonu nadirigované orgie slídění a dozoru nad občany. V říjnu 2015 sice odstoupila, ale ještě stačila prosadit ve Švýcarsku mimoparlamentní direktivu, že platby v hotovosti nad 100 tisíc franků jsou zakázány. To je jen taková ukázka, jak funguje demokracie v praxi ve Švýcarsku, když jde o peníze.

Švýcarští banksteři ale stejně mají problém. Ústava občanům zaručuje, že každé úřední místo, každá firma, každá osoba je povinna přijmout platbu v hotovosti. Jak se s tím nyní vypořádají, to uvidíme. V červnu se navíc ve Švýcarsku koná referendum k zavedení Vollgeld Money, systému plnohodnotných peněz. Peníze má tisknout a dávat do oběhu pouze a výlučně Švýcarská národní banka. A to nejenom bankovky a mince, nýbrž i bezhotovostní peníze. Tím by ovšem skončila velká soukromá bankovní párty komerčních bank, které vyráběly peníze z úvěru. Nechce se věřit, že by referendum mohlo mít úspěch.

Zase ty neposlušné německé a rakouské spořitelny

Maria Draghiho začala bolet hlava, když už se mu nedaří nastartovat kýženou inflaci 2 % a možná už brzy prosadí zvýšení negativní úrokové sazby. Jenže vzpurné spořitelny zvažují, že se na ECB lidově řečeno vybodnou a začnou shromažďovat hotovost ve svých sejfech a v sejfech pojišťoven. Prý je to vyjde levněji: jenom 0,1785 eur na každých 1000 eur v úschově místo 0,4 procent v ECB. Zvláště, když se očekává od ECB zvýšení na mínus 0,5 % v nadcházejícím týdnu, viz zdroj zde. Zkrátka a dobře,stačí se chovat ekonomicky, což ECB rozhodně dělat nemůže.

Již dříve jsme informovali, že se spořitelny staví na zadní a zásadně nesouhlasí se zavedením společného evropského ručení za vklady v eurozóně. Přestože Česká republika není v eurozóně, jsme s ECB propojeni pupeční šňůrou. Není jasné, jaké požadavky budou vzneseny vůči nám v rámci tzv. "solidarity". Češi jsou přece jenom zdrženlivější v zadlužování a úspory domácností v bankách dosahují dvojnásobku jejich dluhů.

Záporná úroková sazba a odstranění hotovosti z oběhu

Náklady na úrokovou obsluhu jsou aktuálně vyšší než globální hospodářský růst. Proto musí být uvolňovány další úvěry, aby bylo možné úroky splácet a nedošlo ke globální deflaci ve smyslu zúžení nabídky peněz. Proto těch 60 miliard eur měsíčně, které tiskne ECB a které končí všude jinde, jenom ne tam, kde by jich bylo potřeba.

Státy a banky ale mohou dosáhnout jenom na peníze, které leží na účtech v bankách. Šéf ekonom v Citigroup, Vilem Buiter, řekl, že státy již v roce 2008-2010 mohly zavést negativní úrok ve výši 6 % a tím by ztráty z krize mohly být z velké části přeneseny na občany. Dosavadní úroková politika ECB a kvantitativní uvolňování nevedou k proklamovaným cílům. Draghi však řekl, že zachrání euro, ať to stojí, co to stojí. Doslova: „What ever it takes. And it will be enough.

Svou politikou dokázala ECB pouze znehodnocovat euro. Od června 2014 do září 2015 o 20 %. A zoufalí Španělé zavedli v červnu 2014 poplatek na úspory ve výši 0,03 %, a to zpětně od 1. ledna 2014. Přineslo to státní kase 340 milionu eur. Ale byl porušen slib, že bail-in, tedy vynález 21. století, jak okrást legálně odpovědné, kteří si šetří na stáří, se nebude týkat úspor do 100 tisíc eur. Poplatek naopak zaplatila většina, co ani takové úspory neměla. Jak rychle bude zaveden po zrušení hotovosti RFID čip do těla?

Proč máme být očipováni

Ti, kteří plánují zrušení hotovosti, jsou velkými příznivci zavádění RFID čipů. Mávneme rukou a máme zaplaceno! Kolik může občan, který se nebude bránit, zaplatit, bude dáno jako na telefonní kartě: Bude mít nabito! Mastercard nyní testuje nasazení funk-čipů Pay Pass. Vypadá jako kreditka, ale obsahuje RFID čip, který čtečka přečte bez dotyku. Švédsko vede: RFID čip si nechalo dobrovolně implantovat již 300 osob. Jestli si myslíte, že většina se nenechá přesvědčit, mýlíte se: Švédsko zavedlo před rokem a půl čipování domácích miláčků a je v tomto směru opět jedničkou. Je to zcela běžná rutina a pro Švédy zřejmě nic, co by bylo považováno za neetické zacházení se zvířaty. Egon von Greyerz k tomu v rozhovoru s Ericem Kingem z King World News poznamenává:

Válka proti hotovosti jede na plné obrátky. Ve Francii a Itálii lze platit cash pouze do 1000 eur. Pseudo důvody, kterými nás budou krmit dnes a denně v rámci mediální propagandy: potírání terorismu, daňové úniky, zabezpečení proti krádeži peněz, pohodlí při placení a dokonce snížení nákladů na zajištění oběhu bankovek a mincí!

To, co probíhá je pouze začátek. Peníze budou mít už brzy velmi malou hodnotu“, říká Eric King.

  • Bude tlak, aby úspory byly převáděny násilně do státních dluhopisů, aby lidé financovali stále rostoucí státní dluhy.
  • Všechny měny, které jsou v systému tvorby peněz prostřednictvím dluhu, zkolabují. Dolar, euro i další měny.
  • Nemůže přežít bankovní systém, ve kterém pákování dosáhlo poměru 1:50. To znamená, že z jedné koruny úspor je vytvořeno 50 korun úvěru. A to nepočítáme 1,5 biliard bezcenných derivátů. V takovém systému znehodnocení peněz prakticky není možné zachránit privátní úspory.


Bude trvat desetiletí, než se finanční systém postaví znovu na nohy. Věřitelé bank, kteří ještě nepochopili, že peníze, které dali do bank, nejsou jejich peníze, se probudí a zjistí, že jejich peníze byly použity jako zástavy pro obchodování soukromých bank.

Kdo bude ještě vůbec vydělávat?“, ptá se Egon von Greyerz? A následují rady Erica Kinga.

Lidé, kteří budou vydělávat, budou insolvenční správci. Chce-li Vaše dítě studovat ekonomii nebo právo, doporučuji orientaci na insolvenční právo a konkurzy. Insolvenční správci a daňoví poradci budou určitě potřeba. A následují tipy, do čeho investovat a které obory mají šanci? Zastavárny, bezpečnostní služby a zabezpečovací technika, zemědělství především, hledat skuliny, kde nejsou korporace a koncerny.

To je opravdu velmi poučná debata dvou zasvěcených.

Závěr

Od založení Fedu v roce 1913 vzrostlo celoplanetární zadlužení z téměř nuly na 230 bilionu dolarů. To je víc jak trojnásobek světového HDP, který nyní ostatně jde prudce dolů.
A toto číslo nezahrnuje nekryté závazky ve stovkách bilionů dolarů a 1,5 triliónu eur v derivátech. Žijeme v bublině, kterou léčí vlády a banky stejnými jedy, které tyto bubliny způsobily. Nafukováním bilancí bank a tiskem nekrytých peněz. Exponenciální růst objemu peněz zničí měny a vyvolá anarchii. Po hyperinflaci přijde deflační imploze s plným dopadem na hospodářství. Když budou implodovat dluhy, musí se také zhroutit hodnoty toho, co jsme si mysleli, že má smysl financovat pro naši budoucnost: nemovitosti, akcie, dluhopisy ve fondech, umění a vše, co bylo hnáno do výše dluhovou tvorbou peněz. Cena zlata a stříbra byla manipulována po celou dobu, kdy se bubliny nafukovaly. To je obecně známý fakt.

Je ovšem otázkou, jak přežít v Evropě mezi ignoranty a smart-phone zombies. Většina mladých je „dobře digitálně připravena“ a mediální propagandou zpracována pro přijetí nových, dlouho připravovaných, ale jenom zdánlivě pokrokových platebních technologií.

Zdroje: http://kingworldnews.com/legend-warns-of-coming-anarchy-hyperinflation-and-a-frightening-endgame/
ww.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/2426356/ZDF-heute-Sendung-vom-15.-Juni-2015?
http://www.neopresse.com/europa/bargeldsverbot-in-europa-schreitet-voran/
https://www.cer.org.uk/
https://wikispooks.com/wiki/Centre_for_European_Reform


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!