Jeden starý pán má velké starosti o svět a veřejně přichází s kritikou centrálních bank.

Jakoby se ho to vůbec netýkalo a jakoby od roku 1988 jeho zisky nedosahovaly právě díky této politice centrálních bank a neoprávněným privilegiím jeho bankovního impéria tisícinásobných zisků. Privilegiím, která si dokázal v průběhu století koupit díky zkorumpovaným politikům, kteří nemají žádné morální zábrany a neznají žádných hranic, když jde „jenom o peníze“.

Kolik týdnů nebo měsíců ještě zbývá?

Politika centrálních bank směřuje od roku 1913, kdy byl založen několika americkými bankéři Fed k tomu, k čemu se po víc jak sto letech musela zákonitě dopracovat. Předkové dnešního majitele investiční finanční skupiny RIT lorda Jacoba Rothschilda byli tenkrát u toho a dnes tento klan ovládá koncerny a majetky odhadované na 500 bilionu dolarů. Ne, to nejsou ty papírové nebo virtuální peníze, určené k likvidaci, až bublina a derivátový vřed praskne a vyvalí svůj jed na planetu. Však také další finanční génius Warren Buffet už vystoupil z derivátových obchodů.

Říká-li tedy lord Rothschild, že „žijeme v období historicky bezprecedentního měnově-politického experimentu“ a varuje před riziky expanzívní politiky centrálních bank, kritizuje politiku nízkých úrokových sazeb, negativních výnosů státních dluhopisů a kritizuje centrální banky jako ECB, které vykupují státní dluhopisy a říká, že důsledky této politiky budou nedozírné, tak nezbývá, než kroutit hlavou.

Takže nám chce říci, abychom se pořádně oblékli? Teď nás nečeká běžná Kondratěvova zima, která by se možná dala ještě nějak zvládnout po prasknutí internetové bubliny v roce 2000. Ale nejspíš přijde přímo polární noc, která byla zahájena 11. zářím 2001. Protože 16 let mělo připravit půdu pro chaos a následnou vládu pevné fašistické ruky. Uměle se protahovalo zadlužování států a privatizovalo směrem k 0,01 % vyvolených, investovalo do zbrojení, vedlo války, aby se ještě dalo víc včas vydělat a okrást i ty, co téměř nic nemají. Žádný neomarxismus, jak hlásí ekonomičtí liberálové. Žádné vyvlastnění těch, co mají vše a nechtějí se s nikým dělit. Hodiny lidstva mají být otočeny nazpět, na začátek, jak nám ukazovali při ceremonii otevření Gotthardského průsmyku. Máme být přitom nazí, tak jako uprchlíci, kteří nemají nic než svůj holý život a kteří se valí pěkně organizovaně do země zaslíbené. Vzhůru do předlužené Evropy, aby ji bylo možno ještě chvíli zadlužovat.

A uprchlíci se budou brzy hrozně divit. Že tam, kam byli pozváni kancléřkou Merkelovou, se po nich chce, aby pracovali za jedno euro, a oni jsou přece hosté a vědí dobře, že minimální mzda je 8,5 euro. Budou se divit, že tam, kde nic není, se také nedá nic ukrást. Že byli obelháni tak jako my v roce 1989, a stát, který sliboval, že se o ně postará, nechali (ne)odpovědní politici vykrást. Stát, který nic nemá, se na ně vykašle. K čemu je vláda, král nebo císař tomu státu, který je chudý, nebo zkrachuje?

Pozornost médií se věnuje novým tématům, které tvoří dnešní politikum: zda a jak zakázat burky nebo nikáb v Evropě a zda dovolit ženám koupat se v burkinách v moři, jako je tomu ve Francii. To by také měli zakázat používání neoprénů v moři. Hlavní téma zpráv posledních dnů, aby bylo o čem mluvit a nemusela se pozornost upínat tam, kam by bylo třeba.

Podívejme se, čeho se údajně obává Jacob Rothschild

Graf ukazuje, jak rostl majetek Rotschildovy investiční skupiny v posledních 18 letech. I po pádu Lehman Brothers a krizi roku 2008 rostly zisky Rotschildovy skupiny až do nebes.Od roku 1988 dosáhl nárůstu 2000 %. Je vidět, jak dobré zhodnocení přinesla investice do financování a podpory výuky neoliberální doktríny a Washingtonského konsensu, oné „bílé nemoci“, kterou trpí většina absolventů vysokých škol ekonomického a právního zaměření, označovaných mainstreamovými médii za experty. Lord Rothschild vysvětluje, jakou strategii a změny v investičním portfoliu provedl v poslední době jeho RIT, protože v dobách, jako je tato, cituji, „je nejvyšším cílem zachránit majetek“.

Běda těm, kterým lze ještě něco vzít

V Řecku už finanční terorismus směřuje k přípravám na vyvlastňování dle scénáře Boston Group Consulting a MMF. O tom jsme psali již dříve, viz tento souhrnný článek Rok 2013 aneb Světová bankovní politika a ožebračení obyvatel. Nejpozději do roku 2017 chce mít řecká vláda přesný přehled o stavu majetku daňových poplatníků. Víc jak 8 milionu obyvatel musí předložit finančním úřadům přesný přehled o stavu majetku, hlásí řecké noviny To Vima. Od nemovitostí, přes měsíční příjmy, příjmy z pronájmu, auta, šperky, nábytek, umělecké předměty, zbraně i hotovost až do posledního eura. A také všechny půjčky a úvěry. Zerohedge si všímá tohoto vývoje a poukazuje na to, že taková podrobná evidence může sloužit pouze k jednomu cíli: zavedení mimořádných odvodů z majetku a uvádí také oněch 30 %. Připomeňme, že MMF navrhlo ještě v roce 2013 pouze 10 %.

Má-li obavy Jacob Rothschild, tak jaké obavy máme teprve my, obyčejné mámy a babičky! Proto také obětujeme svůj vzácný čas a v  sobotu 10. září 2016 jsme zorganizovaly v Praze první konferenci na téma peněz. Klikněte si na Pozvánka: České ženy na obranu české koruny. A doufáme, že to nebude poslední akce tohoto druhu.

Bez znalostí a vytvoření vlastní lobby, které by sledovalo kriticky legislativní činnost v oblasti finančního systému, politiku bank a její dopady do plně kolonizované ekonomiky ČR, nemáme šanci se kdy znovu hospodářsky postavit na vlastní nohy. Nevím, zda vás těší a uklidňuje, že letos budeme mít konečně české brambory, a to v množství 2,6 kilogramu na obyvatele. Mne to tedy netěší a podle toho se také zařizuji. Tak daleko jsme to ekonomicky neoliberálně za 26 let svobody dopracovali.

Proto ještě znovu zvu všechny čtenáře alternativních médií touto cestou k účasti, abychom hledali společně východiska a vyvíjeli tlak nikoliv jako dobře placení lobbisté na politiky, nýbrž jako vlastenky a vlastenci, kterým není osud naší země lhostejný. Program a pozvánka jsou v citovaném článku a na tomto plakátu.Nedělejme si iluze, že máme zdravý bankovní sektor. To je pohádka pro diváky České televize. Bouře, která stojí před vyspělými západními ekonomikami a o které již mluví dokonce i lord Rothschild, se nám nevyhne a smete nás spolu s ním.

http://www.zerohedge.com/news/2016-08-15/wealth-tax-looms-greeks-forced-declare-all-assets-tax-authority
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/08/16/griechenland-bereitet-offenbar-zwangsabgabe-fuer-alle-vermoegen-vor/
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/08/19/rothschild-zur-geldpolitik-wir-erleben-das-groesste-experiment-der-geschichte/


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!