Jak v západních korporátkách není známo, hackeři si vybrali zdravotní záznamy antidopingové agentury WADA a udělali v nich pořádný průvan. Jak je vidět, dopovat a fetovat se může s razítkem a bez razítka. Ale to druhé je trestné a platí jen pro ruské sportovce. Viz náš článek Ruský doping a naše pokrytectví. Z antidopingových testů se stala úplná komedie, hodná tak dopování Armstronga na Tour de France (Jak šlapou české noviny). Jenže to je privátní cyklistická soutěž, na rozdíl od Olympijských her.


Každý ví, že dotyčné sportovkyně a sportovci budou muset vracet medaile. I ti nemedailoví dostanou disciplinární tresty, včetně českých jmen na seznamu. Současné vedení WADA skončí a mediálně lhát se bude muset ve velkém. Rusové na své domácí televizi správně upozornili na to, že všichni sportovci podepisovali osobní prohlášení o tom, že jsou zdraví. A pokud nejsou a potřebují medikamentózní léčbu typu amfetaminů, jako zlatá US-gymnastka Bilesová, pak je někde problém. Minimálně lhali oni sami - a zbytek přikrylo milosrdné razítko.

Poučení z krizového vývoje

Aféra rozsahem odpovídá sestřelení letu MH17 na Ukrajině a bude mít s velkou pravděpodobností podobný průběh. Na stránky hacku Fancy Bears se podívejte zde. Z českých WADA-dopařek je na seznamu Petra Kvitová.Těm sportovcům, kteří mají na doping razítko z WADA, je hej. Pokud se nic nestane, tak ostatní sportovci se mohou právem vzbouřit a antidopinové testy kompletně odmítnout. K čemu jsou, když někteří dopují a berou amfetamin, jako Němci na východní frontě, a mají na to razítko WADA. Podívejme se na závěry, které leccos ukazují.

Mlčení US-médií a cílená dezinformace EU-médií
V USA se prostě o únicích zpočátku neřeklo nic, pak se napadli "ruští hackeři", věcné informace nebyly žádné. EU-lhaní perfektně ukazuje tento článek v Le Monde. Krokodýlí slzy nad hackem, a pak jen citace WADA o nemorálním postupu "ruských hackerů". O tom, kdo a jak dopoval a fetoval, se nic nedozvíte. Prostě, korporátní klasika.

Dvojí metr mezinárodních institucí
Stále více se ukazuje, jak si Západ instrumentalizuje i dříve celkem neutrální instituce jako jsou sportovní svazy, antidopingové agentury atd. Pak to ale znamená, že jiné, korporátně a politicky mnohem významnější instituce (tisk, banky, mezinárodní organizace v rámci OSN atd.) už musí být kompletně zpolitizovány. Pak ale žijeme ve světě, kde se na realitu dává to či ono razítko, aby platila jako pravda pravdoucí.

Solidarita s nespravedlivě postiženými
Ta musí být dána obecně a na všech úrovních. Jako občané neudržíme realitu společného světa, pokud si každý zalezeme do své ideologické infantilní bubliny, a tam si budeme ofoukávat své narcistické bolístky. Svět je rozervaný regionálními válkami a studenou válkou proti Rusku. Pokud se nezastaneme nevinných obětí, pak jsme přestali žít ve společném světě, kde platí zlo jako zlo a dobro jako dobro. Ve světě ovládaném korporátními razítky se realita nahlíží pouze očima zájmů, které se mohou kdykoliv změnit. Pak se stanou ze lhostejných pozorovatelů oběti. A nikdo se jich nezastane, protože ony samy nic neudělali pro druhé. Tím zanikne společný lidský svět.

Potrestání viníků
To je naprosto zásadní požadavek. Jestli někdo lhal, kradl a nakonec i vraždil, pak musí být potrestán. Namítnete mi, že vraždy v miliónech jsou z historického hlediska už beztrestné. Ano i ne. Musí být alespoň mezinárodní tribunál k těmto zločinům, což teď čeká Ukrajinu, Libyi, Sýrii i Irák.

Aféra WADA ukazuje rozpad společného světa. Hrstka vyvolených vlastní ta či ona razítka, a s nimi utváří ad hoc pravidla podle toho, který mocipán jim právě volá telefonem. Jenže v takovém světě nelze žít bez rizika války. Kdo si myslí, že může razítkem určovat, co je realita, ten je přinejmenším sociální psychopat. A je úplně jedno, že je každý den v prolhané televizi či novinách.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!