Článek Pozadí vraždy ekologické aktivistky Berty Cáceres podává všechny důležité články napsané k přechodu politického systému od korporátního kapitalismu ke korporátnímu fašismu. U nás jsme asi jediný nezávislý web, který o tom píše v různých souvislostech. Včetně právě běžícího procesu s českými anarchisty, kteří se pravděpodobně stali obětí policejní provokace (Proces anarchisty). U nás jsou levičáci zavřeni do své infantilní bubliny narcistních vizí a ideologických pohádek. Ale to není obecný stav všude na světě, a dokonce je tomu v mnohých zemích právě naopak. Podívejte na zemi, kde zítra již neoliberálně znamená včera, která je naším zářným vzorem nejen ve zlém, ale dokonce i v dobrém.

Amy Goodmanová, Democracy Now!

Je to moje nejoblíbenější nezávislá novinářka z amerického občanského webu Democracy Now!. Distingovaná a vzdělaná dáma, inteligentní, hodná, pracovitá, pilná, neúplatná, skvělá. Pak je ale jasné, že taková novinářka se nesmí objevit v žádných korporátních médiích. A také tam není, včetně naší televize. Nyní byla obviněna za neúplatné konání své práce, tedy nezávislého žurnalismu. Viz článek North Dakota vs. Amy Goodman: Journalism is not a crime. Korporátky chtějí přes protesty indiánského kmene táhnout přes jejich rezervaci (Rock Sioux Reservation) nový ropovod Dakota Access Pipeline. Goodmanová pro nezávislý tisk USA dokumentovala občanské protesty proti ropovodu a byla obviněna státem Severní Dakota ze zločinu (North Dakota versus Amy Goodman).


Amerika, náš vzor, jak říkají naši milí sorošovci všeho druhu. Takže se můžeme připravit na zatýkání. A připepřený zákon o terorismu už mají čeští poslanci ve Sněmovně na stole. Na druhou stranu nám ale zoufale chybí osobnosti typu Amy Goodmanové. Kvůli obraně klíčových kauz neváhá korporátní fašismus posílat na aktivisty obvinění a zatykače. Mimochodem, firmu Dakota Access LLC chrání neblaze proslulá ochranka G4S, která se v Izraeli proslavila brutálním střežením věznic s Palestinci. Ve světě je tato drahá ochranka specializovaná na špinavé úkoly pro diktátorské režimy, viz tento článek.

Barbara Lee, osamělý hlas politického rozumu


Další hrdinkou je paradoxně kongresmanka Barbara Lee, kterou nyní proslavil nezávislý investigativní americký web The Intercept. Z něho ovšem naše nezávislá média, ovlivněná převážně ruským viděním světa a jimi již přeloženými články, téměř necitují. Viz článek Barbara Lee’s Lone Vote on Sept. 14, 2001. Teror z 11. září 2001 vedl ve vyplašeném a zdivočelém US-Senátu k rezoluci, která prezidenta Bushe mladšího fakticky ospravedlňovala k jakékoliv regionální válce. Jak to dopadlo, to dnes víme všichni, a dokonce na vlastní kůži, s koncem demokracie a přílivem uprchlíků. Rezoluce udělala z prezidenta Bushe faktického diktátora a spustila vylhanou a nezákonnou druhou válku v Iráku, pak v Sýrii a v Libyi. Tato osudová rezoluce byla odhlasována v poměru 420-1 ve Sněmovně a v poměru 98-0 v Senátu.


Ten jeden jediný hlas za rozum a proti válečnému šílenství byl od senátorky jménem Barbara Lee, která jako jediná v zákonodárném sboru USA hlasovala proti. Tím vešla do dějin USA. Válku, nezákonné mučení a státní teror sice nezastavila. Ale tato statečná politička ukázala, že alespoň jeden člověk v US-parlamentu měl ponětí o tom, kam povede válečné běsnění a lži Bushova režimu. A připomeňme, že tento výjimečný stav trvá v USA už celkem 15 let. A naposledy jej prodloužil Obama tímto prezidentským dekretem zase o další rok.

Brandon Bryant, pilot zabijáckých dronů, který promluvil

Tento operátor vojenských dronů zabil od obrazovky celkem 1.626 lidí. Tzv. "vraždící kolečko americké vlády" popisuje článek Mediální pravdy aneb Jak zabíjí Putin a Obama. Většina obětí zabijáckých dronů jsou civilisté, ženy a děti. O tomto operátorovi dronů a whistleblowerovi jsme již psali, viz náš článek Zabíjet nevinné jde, zůstat nevinný nikoliv. V článku je také odkaz na jeho rozhovor v Democracy Now!, protože mnohá videa už Google vymazal. Našel jsem ale jiné video z jedné veřejné debaty s Brandonem Bryantem. Pozvali si jej političtí aktivisté v Německu.


Brandon Bryant vyplnil s ostatními dvěma aktivisty žalobu na stát USA, který pomocí dronů tajně zabíjí civilisty v Jemenu. Viz náš souhrnný článek Špinavá válka v Jemenu a účelové pokrytectví Západu. K tomu patří i naše aktuální válečné zpravodajství z Jemenu (Jemen se stal pro Saúdy druhým Vietnamem). K žalobě Jaber v Obama viz tento článek z Common Dreams. Všichni tři aktivisté žalující Obamu (Brandon Bryant, Lisa Ling, Cian Westmoreland) jménem nevinných obětí se aktivně zúčastnili programu zabíjení organizovaného zpravodajskými službami a Pentagonem. Doufejme, že se jim nic nestane a že Obama jako prezident proces prohraje. Jak dopadly Spojené státy za Obamova prezidentování, na to se podívejte do článku Skutečný stav USA po Obamovi v grafech. Amerika, náš demokratický vzor.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!