Vážení soudruzi,

jsem rád, že vás jménem našeho střediska mohu konečně uvítat tak říkajíc doma, tedy v centru připraveném za peníze daňových poplatníků komplexně monitorovat hybridní teroristické hrozby a propagandu jakékoliv cizí moci z Východu. Díky ministru Chovancovi konečně můžeme začít v klidu pracovat. Jistě, ze začátku pouze ve skromném počtu asi 30 placených vládních odborníků. Ale to se jistě brzy změní, jak všichni pevně doufáme. Většinou se již dobře známe z působení ve fízlovacích, pardon watchových neziskovkách a myslících tancích všeho druhu, takže mezi námi nejsou cizí tváře. Jak sami dobře víte, tak to dalo trochu práce. Museli jsme od nás vyhodit bývalého vnitráka Miroslava Polreicha přímo z Kachlíkárny. Ale to zařídil aktivní kolega Jakub Janda z Evropských hodnot s tím, že naše přípravné jednání je tajné. Ten Polreich se o tom zmínil na jedné konferenci, kterou rozmázl nepřátelský web e-republika. Ale naštěstí tento web lidé tolik nečtou. Tato skupina nepřátel však představuje velký rizikový potenciál, o němž se ještě zmíním i v tento velký svátek.

Také mezi námi vítám agenta Nováka, který po moudrém rozhodnutí posílil naše řady. Kolega přišel z prestižní skryté protiteroristické skupiny, která na našem území úspěšně sleduje celou masu nepřátel. Před zřízením tohoto útvaru byl problém, jak tyto experty financovat z vládního rozpočtu. Nakonec se podařilo peníze získat přes americké neziskovky, do nichž jsme nalili ty připravené peníze ze státního rozpočtu. Bylo to sice o něco dražší, ale tyto agentury složené z profesionálních občanských aktivistů mohou dělat věci, které státní zaměstnanci dělat nemohou, protože jsou ze zákona apolitičtí. Novákova účast v naší ministerské úderce je o to cennější, že získal bojové ostruhy přímo v terénu. Za své zásluhy o výstavbu kapitalismu a demokracie na poli boje proti extremismu jej napadl ten zmíněný nepřátelský web. Publikoval od nějakého zrádce z našich řad záznam interního setkání tohoto vskutku bojového mediálního tanku. Záznam vyšel pod názvem Tajné jednání mediálních pracovníků po výhře Trumpa. Zrádce, který to vynesl, zatím není znám, ale nechtěl bych být v jeho kůži. Jak vidíte, náš boj proti extremismu nebude vůbec snadný. Kolegu Nováka tento nepřátelský web zostudil zcela neprávem. Nepřátelé demokracie si pochopitelně vybrali toho, kdo byl nejaktivnější a nejvíce na ráně, a kdo přesto bohužel nedostal to slíbené státní vyznamenání. Doufám, že kolegovi se bude u nás líbit a my se máme od něj hodně co učit. Jak vidíte, ani teď nepřestává pilně pracovat s agenturním mobilem a z vrozené skromnosti se tváří, že nás vůbec neposlouchá.

A nyní k věci, tedy k obraně demokracie. Kolegové na bývalém pracovišti agenta Nováka se zmotali po výhře Trumpa jako první v Česku. Je to opravdu úderná jednotka a je schopna se zmobilizovat i po těžkých porážkách. Musím přiznat, že nám to trvalo o něco déle. I celá zamini se Zaorálkem je šoku ještě dnes. Televize na plno řekla do éteru, že Zaorálek nemá komu telefonovat pro instrukce. Zmatené Spojené státy se přestaly starat o demokratické satelity, když mají tolik starostí samy se sebou. Pevně doufáme, že se situace zlepší, protože nelze žít v takovém informačním chaosu a rozvratu. Žít v dosavadním dezinformačním vakuu je pro naše pracoviště naprosto nesnesitelný stav. Musíme vědět, co se po nás chce, abychom mohli spinovat pravdu správným směrem.

Stačí se podívat na veřejnoprávní TV po volbě Trumpa. To byla tak úděsná lekce, že jsme museli znepřístupnit její záznam. Sami vidíte, co stane, když najednou vypadne ideologický kompas. Na Kavčích horách to fakt vypadalo jak v komunistické telce za Gorbyho v Sojuzu, když spustil perestrojku a zdejší komunističtí čimelíci nastavení na stalinisty byli úplně mimo. Celý miliardový koráb TV najel před zraky udiveného národa na mělčinu. Pro experty našeho ražení bylo téměř fyzicky bolestivé sledovat, jak TV kapitán z lodního můstku vesele hlásí, že Hillary pořád vítězně pluje v době, kdy už všichni věděli, že vyhrál Trump. Taková situace se už nesmí opakovat, to bylo fakt děsné. Sami jste viděli maximální dezorientaci mediálních vůdců, kteří měli v daný okamžik správně naspinovat věci pro udivený a zmatený národ. My jsme jej nasměrovali správně, o tom nebylo pochyb. Po vítězství Trumpa byli všichni zmateni jak jarní včely. Ale řekněme si to na rovinu. V telce jsou fakt blbci, pánové. A jejich hlavní mediální agenti to odnesou, to je jisté. To bude naše velká příležitost, jak ovládnout toto klíčové propagandistické médium, které si lidé sami platí. Pevně doufám, že agent Novák přišlý ze skvělé úderné organizace nám pomůže vnést do našeho ministerského týmu správného bojového ducha, abychom jednou ovládli i redakci hlavních TV zpráv. A my na to pánové máme, abych použil změněné heslo jednoho zmateného a neúspěšného vůdce české levice.

A proto, milí přátelé, spolupracovníci, a také vy, naše jediná spolupracovnice, připijme ruským šampaňským na vítězství demokracie, které slavíme dnešního dne. Je naší milou povinností poděkovat demokratickým silám v čele s ministrem Chovancem, že můžeme díky jeho ohromnému úsilí a penězům daňových poplatníků stát v první linii boje proti nepřátelským a dezinformačním hrozbám. Živit náš třicetičlenný tým takových expertů jako je agent Novák jistě bude pro národ maličkost. Vděční občané to ani nepocítí, protože není našim úkolem jim naši práci neustále připomínat, pouze uvidí naše výsledky. A my si jejich důvěru jistě plně zasloužíme naší budoucí prací. Na mou věru, byli jsme krapet zmateni zprávami z USA, ale tato krize je téměř za námi. Naše informační středisko překonalo období americké dezinformace. Nyní, posíleno novou zkušeností dezinformačního boje na západní mediální frontě, se může v klidu pustit do boje s ruskou informační vlnou i na frontě východní.

Příští schůze již bude pracovní a doufám, že přijdete se zajímavými návrhy. Pole naší činnosti je téměř neomezené a pevně doufáme, že projde nový zákon o agentu provokatérovi. Ten zmíněný nepřátelský web byl jediný, který tento ve skrytu připravovaný zákon komentoval a naprosto nevybíravě napadl. Přečtete si prosím na příští schůzi povinně článek Z agenta-provokatéra bude teroristický aktivista. Je jasné, že budeme muset reagovat na podobné výpady v modu nejvyšší operativní priority. Pokud totiž nový zákon neprojde, pak naši agenturní operativci nebudou moci úspěšně zasahovat proti podobným webům, které se schovávají na zástěrku demokracie. A to je opravdu smutné, že existuje tolik a tak zavilých odpůrců demokracie v naší milé transatlantické zemi. A je to zvláště bolestivé právě dnes, ve svátek 17. listopadu, kdy slavíme narozeniny naší tak mladé a tak křehké transatlantické liberální demokracie.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!