Jakoby náhodou vystoupil na davoském Světovém ekonomickém fóru Amitabh Kant, šéf úřadu indické vlády pro transformaci (National Institution for Transforming India). O něm se komentáře týkající se vystoupení jednotlivých účastníků na fóru moc nezmiňují.

Tento vysoký vládní úředník účastníkům davoského setkání sdělil, že Indie přeskočí jeden krok v digitalizaci platebního styku a nebude sázet vše na platební karty, nýbrž přejde hned na biometrické elektronické placení. A oznámil, že Indie bude schopná zavést systém biometrického placení během tří let. Vyhne se tak používání hotovostních peněz a omezí využívání peněžních automatů a dalších elektronických metod placení, zejména debetních a kreditních karet. Pro CNN vyřkl Amitabh Kant neuvěřitelná slova: „Každý z nás v Indii se stane chodícím peněžním automatem“. (Each one of India be a walking ATM). Pěkné video k tématu najdete zde First cash, now India could ditch card payments by 2020.

Co je program UIDAI

Indie zahájila v roce 2010 program biometrické identifikace obyvatel pod názvem UIDAI. Každý z 1, 2 miliardy obyvatel Indie musí poskytnout svá biometrická data, to znamená otisky všech deseti prstů, obraz síťovky obou očí a frontální fotografii obličeje. Bezesporu vytoužený sen každé tajné služby a všech, kteří chtějí mít pod kontrolou každého jednotlivého člověka této planety.

Doba pokročila. Každý člověk dostane dvanáctimístné číslo, které díky technice nemusí být vyraženo na paži jako v rekonvalescenčních táborech minulého století, které své pravé úmysly kryly heslem umístěným nad vstupní branou tábora „Arbeit macht frei“. Identifikační číslo má název Aadhaar. A platí pro celý život. Nenahrazuje ovšem automaticky průkaz o státní příslušnosti, který by znamenal nějaké nároky na služby indického státu.

Podle níže uvedeného zdroje bylo do dubna 2015 zaregistrováno a zařazeno do databáze 814,5 milionu Indů. Prý je to dobrá věc. Protože v Indii se byrokrati a politici rádi obohacují prostřednictvím mrtvých duší, tedy lidí, kteří ve skutečnosti nežijí a pobírají na ně sociální dávky. A Aadhaar takovým podvodům má zamezit.

Za rohem číhají na kořist dravci jiného kalibru

Malým zlodějíčkům možná takto vláda klepne přes prsty. Stejně jako česká vláda postihuje jednotnou elektronickou evidencí v Česku především maloživnostníky, kteří se sotva uživí, ale velkým umožňuje legálně placení minimálních daní, přihraje Aadhaar databáze velkým korporacím a bankám obrovský byznys. Pokud by banky, regionální vlády a jiné instituce a úřady do této databáze, která umožňuje snadnou identifikaci, získaly přístup. Není pochyby, že jakmile bude systém zaveden plně, stane se UIDAI perfektním nástrojem k identifikaci v Indii, píše Aaron Saenz ze Singularity Saenz Hub.

Saenz ještě před listopadovou akcí k likvidaci hotovostních peněz v Indii varoval, že program UIDAI bude kromě jiných věcí nasazen především pro platební styk. Bude propojen s bankovním kontem, které si musí nyní otevřít každý občan Indie.

Indický premiér Módí v závěsu světových globalizačních elit: Indie bude nejotevřenější ekonomikou světa. Indie je pokusným králíkem plánů na ovládnutí lidstva. Přes peníze, jak jinak, a tady jsou slova Módího: „Můžeme postupně přejít od společnosti, která sníží používání hotovosti na minimum na společnost digitálního placení“. Malým indickým obchodníčkům a výrobcům na ulici vzkázal: „ Chtěl bych mým sestrám a bratřím říci, že to je pro ně šance vstoupit do digitálního světa.“.

O souvislosti tohoto projektu biometrické evidence s likvidací hotovostních peněz není pochyb. O projektu USAid Catalyst Inclusive Cashless Payment Partnership, který stojí za indickou šokovou měnovou reformou, si každý zájemce najde dost informací na internetu. A jméno osoby jménem Aloka Gupta se vyskytuje nejenom v Catalystu, ale i v týmu, který vyvíjí indický biometrický systém. Tento expert pracuje mimo jiné i pro Wall-street.

Je to budoucnost mladé naivní generace, se kterou je čím dál obtížnější diskutovat, jak se mi osobně přihodilo minulý týden na jedné oslavě v Rakousku při debatě s mladým odborným asistentem právnické fakulty univerzity v Insbrucku. Tato mladá generace vychovávaná na elitních universitách a sloužící 0,01 %, jako je to v případě Aloka Gupty, je na novou dobu perfektně připravována. Nejde jenom o elitní univerzity, ale i celý systém západního školství, který trvale připravuje na novou digitální dobu již malé děti od školky.

Nejdříve jsme se museli stát ovcemi. Abychom pak mohli být hnáni na jatka. Ještě otázka na závěr: Co na to církve s definicí „důstojnosti člověka“?

Zdroje:
http://niti.gov.in/content/digital-payments
https://www.corbettreport.com/cashless-biometrics-and-indias-demonetization-experiment/
https://www.konjunktion.info/2016/11/indien-bargeldabschaffung-und-die-biometrische-erfassung-aller-einwohner/
https://www.thequint.com/currency-ban/2016/12/14/did-usaid-suspected-of-cia-link-push-india-cashless-drive-demonetisation-jan-dhan-narendra-modi-raw-cia


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!