Milí soudruzi a soudružko,

vítám vás na pravidelné pracovní poradě našeho týmu. Ten hnusný web o nás opět psal, ale tentokrát nadpis nebyl tak odporný jako obvykle (Chovanci na vnitru dělají nefalešné zprávy). Možná ten web budu v budoucnu potřebovat, tak jsem se rozhodl, že ty úniky zatím budu ignorovat. Prostě je započítáme do našich zpravodajských her a tohoto podivného partnera tak říkajíc přizveme k pracovnímu stolu. Pokud ovšem bezpečáci přijdou na pachatele, pak na něj podávám trestní oznámení jako první v řadě.

A nyní k vyhodnocení vašich prvních textů a pracovních výkonů, které jsem na minulé poradě slíbil dělat veřejně. Na čtení nepřátelských webů jste měli dva měsíce, teď přišly první zkoušky odvahy. Jak víte, měli se vmísit do diskuzí na vybraných nepřátelských webech a dělat inteligentní troly, což příliš nedopadlo. Jeden z vás, a nebudu ho kvůli tomu zrádci jmenovat, se jednoznačně identifikoval vinou jeho podivuhodné znalosti češtiny a byl okamžitě sejmut zkušenými snajpery-diskutéry. Následný útok na jeho předešlou uměleckou kariéru skončil sexuálními urážkami. Náš kolega se s námi bude muset rozloučit stejně jako předtím kolega Novák. Jistě jej znovu přijmou na jeho evropsky hodnotném pracovišti, odkud k nám přišel. U mne to nepůjde, protože na našem ministerském postu je třeba umět psát česky a ve druhém kole dokonce i trochu myslet. Dále téměř propadli i moji oba rodinní příslušníci. Ale ty si pohlídám sám. Manželka i dcera si ze své výplaty platí povinně a vcelku draze jak hodiny češtiny, tak hodiny tvůrčího psaní, aby mohly zdařile redigovat naše budoucí zpravodajské svodky. Ostatní prošli s odřenýma ušima a mnozí budou asi vyřazeni v dalším kole. Výplatu nebohého kolegy zatím nechám v rozpočtu jako zálohu na mimořádné prémie a vydání.

Minule jsem řekl, že naším oficiálním úkolem je připravit mediální prefabrikát, který bude řídit strategii vnitra a možná i dalších vládních institucí a médií v otázce Trumpa. Pokud vezmeme dva měkké opoziční weby jako Deník referendum a Britské listy, najdeme zásadní shodu v úspěšném plnění korporátního mediálního zadání, které přikazuje špinit amerického prezidenta všemi mediálně obhajitelnými prostředky. Britské listy jsou samozřejmě přičinlivější, protože mají s britskými mediálními korporátkami výborné kontakty a spinují věci stejným způsobem. Levice trochu zaostává. Ale díky jejich neschopnosti samostatně myslet se jistě chytne korporátního pelotonu jiných nezávislých médií řízených korporátkami, jejichž společný tón teď udávají Britské listy.

Jenže pánové a dámo, tak primitivně anti-trumpovští jako tyto weby opravdu být nemůžeme. Jsme vládní pracoviště, a ne banda levicových a pravicových amatérů. A navíc musíme počítat s budoucími zvraty, které nikdo nemůže předvídat. Stačí se podívat na vládní Pýthie z oficiálně placeného Ústavu mezinárodních vztahů pod zamini. Elaborát jejich 12-ti členného autorského týmu Scénáře vývoje mezinárodního bezpečnostního prostředí (2017) byl povedený v tom, že ukázali svou informovanost, nic podstatného neřekli a perfektně si kryli záda, aby zůstali na svých flecích, i kdyby náhodou neměli pravdu. Hezký spinning cizích slov a prázdné učenosti, to je třeba uznat. A tuto úroveň nic neříkajícího odborného psaní budu vyžadovat i na tomto pracovišti. Tak si jejich expozé všichni přečtěte, protože dává základní úroveň, na které se budeme povinně pohybovat.

Náš úkol není kibicovat jako parta na zamini, ale dát mediální linii směrem do budoucna, protože námi vypracovaný mediální prefabrikát ohledně Trumpa bude sloužit vládě a jimi ovlivněnými médii. Včetně České televize, kterou tímto krokem konečně začneme zespodu dobývat. Takže si všichni povinně prostudujete předložené materiály Pentagonu ohledně globální vojenské přítomnosti USA v 21. století. Američané chtějí být světový lídr i v situaci, kdy na to nebudou zcela mít s jejich 40 milióny lidí na žebračenkách a armády inženýrských poskoků z celého světa, které si zaměstnávají místo svých neexistujících odborníků. Není tak zcela jisté, že korporátky se budou držet USA, pokud s nimi Trump povede tvrdou obchodní a daňovou válku, na kterou se nyní chystá. A po zrušení smlouvy TPP, které nadnárodní korporace za Clintonitů a Obamovců zásadně prosazovaly. Naopak EU se podepsáním smlouvy CETA ukazuje jako věrný partner korporací a nechá se za to také kompletně zničit jako vymontované a vytunelované Česko. Ale to je vedlejší úvaha. My musíme naspinovat útok na Trumpa tak, aby napadl hegemonii USA jako světového četníka, protože tu budou přes nové typy obchodních smluv dělat nadnárodní oligarchické korporace. Přitom musíme pomalu a jistě prosazovat nezávislou politiku EU manipulovanou těmito korporacemi. A přitom budeme pochopitelně hájit tradiční roli USA jako vedoucí demokratické síly, protože na tento pravicový kec jsou lidé už dvacet let zvyklí.

Vidíte jasně, že se tím odlišíme od korporátních poskoků jako Referendum a Britské listy, protože uznáme Trumpa jako vůdce země, která si nárokuje problematickou světovou hegemonii. Pokud ji bude mít, tak potvrdíme, že jsme to pravili už dávno. Trump je stejně silný korporátní vůdce a miliardář v dolarech jako Putin v rublech nebo náš Babiš v korunách. Pokud USA nebude plnit tuto roli hegemona, což se už děje, tak upozorníme na to, že jsme přece hájili korporátní model EU a její samostatnou EU-cestu za českou oligarchickou demokracií typu Babiše. Česká cesta k oligarchické demokracii je budoucnost EU. Jsme přece vlastenci, a my také budeme vlastenci, a ne jako ta koupená banda cizáků na Kavčích horách. A v každém případě budeme tvrdit, že USA je silná demokratická země, která díky svým demokratickým kořenům je schopna najít cestu ze současné krize, kdy je v sázce její pověst světového četníka, hegemona a poněkud upadající ekonomické velmoci.

Takže do příště čekám vaše elaboráty na toto zajímavé téma, které bude tvořit stěžejní část naší mediální kampaně. Výrobou nového mediálního prefabrikátu necháme bokem předešlé mediální pitomosti. Ty jsme bohužel museli provést na nátlak z vyšších míst, aby byla obhájena existence našeho pracoviště v očích veřejnosti. Jak sami vidíte, náš drahý kolega, který tuto kampaň vedl, byl právě z našeho pracoviště odvolán pro neschopnost. Třeba si ho vezme Zaorálek nebo někdo jiný. Takže se těším na výkony od zbylé části mužstva. Čím více vyhozených, tím vyšší prémie pro inteligentní a pracovitý zbytek našeho dynamického týmu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!