Milí soudruzi a soudružko,

vítám vás na pravidelné pracovní poradě našeho týmu. Začal bych další nepříjemnou zprávou. Jak víte z předminulé porady, rozloučili jsme se s evropsky hodnotným kolegou, který dostatečně neovládal češtinu. Někteří z vás, jejichž pozice byla také ohrožena, vyrazili za mými nadřízenými s tím, že mám direktivní až komunistický styl řízení. Tento puč jsem řešil minule a ten hnusný web jej publikoval pod ironickým názvem Chovanci na vnitru už vědí, komu sloužit. Tento útok jsem odrazil, jak víte. Ale tato pilná pravicová skupina vyrazila za Babišovými lidmi s tím, že nejsem dostatečně pravicový a že mám otevřeně levičácké názory. To už bylo silné kafe. Na minulé schůzi jsem jasně řekl, že jsme nestranný úřední odbor na ministerstvu a politické ideologie nepatří do naší odborné práce. Takže jsem provedl nestrannou prověrku těchto kolegů a bylo po problémech. Naše pravicová kolegyně a její přítel u nás končí z důvodů zeštíhlení a efektivity práce našeho odboru. Neoficiálně vám mohu říci, že jejich schopnosti leží opravdu jinde než v analytické činnosti, kterou tento odbor začal vynikat pod mým vedením.

Zato jsem externě najal první dva mladé spolupracovníky, kteří si touží přivydělat a vstoupit do státních služeb. Být úředníkem nebo akademikem je sen každého levicového intelektuála a českého anarchisty zvláště. Mládí má zelenou a jejich schopnosti a znalosti dvou jazyků nám jistě přijdou vhod. Zatím nedostanou úvazek, ale pokud se osvědčí a pokud dojde k další personální čistce v našem odboru, pak asi budou vhodnými kandidáty v budoucím konkurzu.

A nyní k vaší otázce po analytických zadáních, které souvisí s oběma sjezdy, tedy s Babišovým Ano a Sobotkovou ČSSD. Žádné překvapení se nekonalo. V Čechách skončila demokracie a země jde spokojeně cestou korporátního kapitalismu. Moc se koncentruje v rukou úzké vlivové skupiny, kterou nepřátelské weby nazývají korporátními fašisty, což si my na vnitru nemůžeme dovolit. Zvlášť, když k této skupině patří i náš ministr vnitra. Babišovi začaly politické kliky ve Sněmovně krapet zatápět a je velkou otázkou, zda ho nepotopí státní aparát, prokuratura a soudy. Babiš a všichni jeho lidé mají máslo na hlavě, protože léta fungovali v českém mafiánském kapitalismu a ve zdejších zlodějnách. Ale čeští reprezentanti justice jsou naštěstí dosti zbabělí a jdou jen po lidech jako Rath, kteří z těch či oněch důvodů ztratili koaliční podporu. A to zatím u velkých stranických bossů opravdu nehrozí.

Babiš už dosáhl, čeho chtěl. Agrofert je stabilní a vyfutrovaný vládními a evropskými dotacemi. Za ožebračení národa přes devalvaci koruny a kvůli výhodnému vývozu z českých montoven mu Němci umožnili přístup na jejich domácí trh. A doma nemá tento tvrdý miliardář důstojného politického soupeře. Stát vede opravdu jako svou firmu a jednou to možná bude jeho firma. Prezident Zeman za ním stojí, protože má tento typ podnikatelů rád a Babiš zachránil vyrovnaný státní rozpočet. Naším zásadním úkolem je podpora prezidenta, který se správně a moudře rozhodl znovu kandidovat. O naší podpoře Zemana jsem mluvil už několikrát, takže to nebudu znovu komentovat. Babiš stejně jako Trump vede stát jako svou firmu a my vyšší státní úředníci jsme nutní pro zajištění volebních hlasů pro tento systém. Takže na rostoucím vlivu této oligarchie můžeme jen vydělat. A pokud Babiš padne na aféry, jeho strana se okamžitě rozloží. A to bude pro nás další šance, jak ovlivnit politiku v náš prospěch. Takže na tomto poli buďme neutrální a poskytujme na požádání Zemanovi a Babišovi korektní informace.

Horší je to s ČSSD po sjezdu. Tehdejší předseda Zeman oposmlouvou s Klausem natáhl do partaje vedle schopných manipulátorů také úplné plebejce a hotový politický póvl. Tito borci, když viděli eurodotace v řádu miliard, tak neváhali a začali krást jako předtím modré straky. Když byli tito socani u moci na krajích a ve vládě, tak kradli stejně nehorázně jako pravice, ale byli mnohem hloupější. Takže většina z nich půjde sedět, čemuž pravice z jisté části asi unikne. Také se této tlupě politických neandrtálců podařilo rozkrást a zbankrotovat vlastní partaj, což je opravdu slušný výkon.

Závěr je bohužel dost smutný. Sjezd ukázal, že socani nemají střední generaci, která by byla ochotná jít do vysoké politiky. Raději budou sedět na úřednických postech nebo na krajích. Je to pochopitelné. Mafiánské podnikatelské klice sloužili po léta jen staří partajní dinosauři a jedině těm podnikatelé věří, protože je mají koupené. Střední generaci nevěří, protože si je nekoupili. Takže jim ani nebudou platit volby a kampaň. A ti mladí navíc nebudou dělat pár let šašky za staré socanské madatory. Dobře vědí, že pak mohou skončit na ulici, protože politická prostituce nemá zlaté dno. Takže mladé kádry odmítly kandidaturu do předsednictva partaje a raději se stáhly, protože partaji před volbami nevěří.

Tak si to sečtěme. ČSSD má před volbami, je zbankrotovaná, zůstali v ní staří zkorumpovaní dinosauři a střední generace šla od válu. Takže socani dříve nebo později skončí, což pro náš mladý odbor bude problém. Ale vy schopní nevěšte hlavu. Vynikneme profesionalitou a schopnými analýzami, což se už děje. Pak vyhodím zbytek neschopných příživníků a s mladými kádry povedu nový svěží odbor schopných úředníků, kteří jistě jednou dobudou Kavčí hory. Tam se to sesype ještě mnohem dřív, než u socanů nebo u Babiše.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!