Vítám vás na pravidelném briefingu našeho vnitráckého odboru. Ozvala se kritika, že jsem až paranoicky negativně fixovaný na ten hnusný web, který o nás píše. Tak dobře, nebudu jej zmiňovat hned na začátku schůze, i když jeho anti-svodka měla už čtrnácté pokračování pod názvem Chovanci na vnitru jedou na desinformační EU-vlně. Jak víte z minulé schůze, o tu desinformační vlnu jde především kvůli zřízení desinformačního EU-centra (EU Against Disinformation), tedy oficiálně řečeno „informačního centra“. A jak také víte z minulé schůze, byl jsem jediný účastník z Česka, kdo byl do tohoto centra přizván hned v prvním kole spolupráce.

Z našeho odboru se ozvaly kritické hlasy a reptání ohledně fabrikovaných fake-news, které jsem vám nařídil šířit po nezávislých kanálech ohledně toho šíleného střelce v Las Vegas. Uznávám, že jsem vám měl celou akci lépe vysvětlit. A zase na druhou stranu kvituji fakt, že jste za mnou přišli s kritikou přímo do kanceláře a nešířili jste vaše domněnky a drby jako pitomci po vašich odposlouchávaných mailech. Mezi námi musí vzniknout základní důvěra, pokud spolu chceme dlouhodobě spolupracovat. Kdo ji nebude budovat, ten letí. Těm chytrým z vás připomínám heslo křesťanského teologa a filosofa Augustina o základní míře spravedlnosti, která musí vládnout i v bandě lupičů. Pokud chceme být hlavním lídrem fabrikovaných desinformací na vládní a evropské úrovni, pak mezi námi musí vzniknout základní míra porozumění a důvěry.

Takže k věci, což je současná situace v USA. Tento klíčový hegemon je vitálně nutný pro udržení systému západního oligarchického kapitalismu, jenže se rozkládá jak ekonomicky, tak ideologicky. Naším úkolem je toto zombie vydávat za živého člověka, navíc inteligentního a duchem bystrého. Je to téměř nadlidský úkol, pokud se podíváte na zkorumpované primitivy, kteří tam dnes vládnou. Střelec v Las Vegas vůbec není zajímavý tím, že zastřelil okolo 60 lidí. To bude v USA za chvíli úplně běžné. On je nebezpečný tím, že byl bílý milionář s filipínskou přítelkyní, notorický gambler o vysoké částky, který se nikdy s nikým nebavil, protože kvůli svým penězům se s nikým bavit nemusel. Klidně a spokojeně žil v izolovaném světě socio-psychopatů ze skryté vrstvy jednoho procenta. A nakonec šel a postřílel všechny středostavovské občany kolem kasina. Není divu, když byl asi nadopovaný americkým legálními oblbováky a notoricky nenáviděl normální lidi. Tento milionářský běloch představuje psychopatického asociála, který reprezentuje jedno procento současné vládnoucí oligarchie.

Normální lidé tyto zástupce ze skupiny jednoho procenta, či dokonce jednoho promile, nikdy nevidí v reálném životě a proto neznají jejich skutečné názory. Běžný lid zná pouze jejich mediální a ideologické simulákrum ukazované veřejnosti skrze naše média nebo skrze Blesk. Je to stejné jako před pěti tisíci lety, kdy obyčejný plebs za časů Egypta nikdy neviděl živého faraóna. Bohové přece nežijí mezi normálními lidmi, kteří znají jen dvorní pletky bohů. Pokud se někdo z božské vrstvy jednoho promile objeví na veřejnosti, tak pouze při námi fabrikovaných a scénicky připravených příležitostech. A jeho vybrané skandálky ohledně dvořanů či dvořanek promílá Blesk a jiný bulvár. Tím vznikne dojem pro běžné lidi z ulice, že tito nepozemšťani jsou stejně normálně perverzní a ujetí jako běžný Novák.

A teď je vám jasné, proč jsme museli doopravdy zabrat a vyhodit do nezávislých médií celou várku konspiračních pitomin, na které naštěstí naletěly i nekritické amatérské weby. Hlavní mainstreamová média po prvním návalu senzací už spořádaně provádějí pouze klasické zahlazování škod. Presstituti už jen vypouštějí dojáky o hrdinných policistech, o jednom vykolejeném psychopatovi a o celé hrůze v Las Vegas, které má tak jako tak mytickou pověst západní Sodomy. Prosté lidi dojmete tím, že psychologizujete jejich ztrátu jedné stovky tak dlouho, až budou mediálně nasyceni kravinami. Pak úplně zapomenou, že o tu stovku vlastně přišli a jak o ni přišli. Ale to vám přece nemusím vykládat. Problém byla námi nekontrolovaná média, která manipulujeme jen nepřímo, protože neplatíme jejich psavce jako v korporátkách. Kdyby totiž praskl skutečný psychopatický charakter této oligarchické třídy jednoho procenta, tak by se střední třída kompletně vyplašila. Pak by přestala vidět svůj vzor v této vybrané a téměř božské třídě socio-psychopatů, jako byl ten šílený milionářský střelec. Jenže pak by už nebyla střední třída tak snadno vydíratelná. Opět nezbývá, než citovat ten hnusný web a jeho články typu Pálení peněz střední třídy na korporátní svatbě. A velmi důležitý efekt našich bulvárních fejků v nezávislém tisku spočívá v tom, že odvádíme pozornost od skutečného oblbování střední třídy, které se musí dělat pořád a soustavně. Jak víte, opět jsme neuspěli pouze v jediném případě, což je jako obvykle ten hnusný web, který publikoval ten důležitý překlad pod názvem Jak Republikánská strana 30 let oblbuje Spojené státy.

Nyní je situace kolem masakru v Las Vegas jasná a správně postavená, minimálně v námi kontrolovaném Česku. Každý z nezávislých psavců teď prolézá jiné konspirativní weby placené našimi americkými kolegy, aby se dozvěděl tzv. „pravdu“ a mohl ji konečně napsat, což také pilně dělá. Pak pochopitelně utrácí svůj hodně omezený volný čas daný v korporátním otroctví tím, že čte pitomosti a cizí fejky. Pak je jasné, že nebude číst složitější analýzy o systémovém oblbování střední třídy, které stojí čas a duševní námahu. Vy je číst budete, protože vás k tomu nutím a protože jste za to placení z daní vděčného lidu. Kdyby byl Marx stejně pitomý jako dnešní levice a nezávislá webová scéna, tak osmileté děti ještě dnes dělají ve fabrice dvanáctihodinové šichty. Kromě těch hezkých holek a kluků, samozřejmě, jako jistě byla filipínská přítelkyně toho amerického cvoka. A každému by to připadalo úplně normální, a také to má být normální, pokud dělnický Západ klesne na úroveň zemí Třetího světa.

A nyní k mému úvodnímu referátu na dezinformačním EU-centru v Bruselu, který proběhl minulý týden. Jistěže bylo vystoupení pro mne zásadně důležité, protože jsem představil základní dlouhodobou strategii našeho odboru, dosažené výsledky a základní výzvy. Nechci se chlubit, ale vypadá to, že se staneme základní ideovou složkou tohoto centra, které zatím řídí hlupáci. Je to pochopitelné, protože jako všude na světě sem byli nasazeni korporátní poskoci za věrné služby jednomu procentu globální oligarchie. Jenže hlupáci v těžkých časech neobstojí. A to dobře víte v případě Trumpa a šíleného střelce v Las Vegas. Jednomu procentu, a miliardářům zvláště, na lidech absolutně nezáleží a neschopné týpky vyměňují jako ponožky, nebo je střílejí jako zajíce. To se nám nesmí stát. A pokud z vládních funkcí odejdeme, což samozřejmě jednou nastane, tak už musíte být nejen já, ale vy všichni zajištěni tak, že v mechanismu otočných dveří nás po vyhození z vládního postu okamžitě vezme do informačního odboru nějaká nadnárodní korporace. Nyní je vám jasné, že bojujete za svou budoucnost a že máte šéfa, který vidí na několik kroků dopředu.

Můj referát analyzoval český prozatímní neúspěch v tzv. „boji proti terorismu“. My si tady nemusíme vykládat, že celý koncept současného „boje proti terorismu“ je nesmysl a simulákrum. Na Blízkém východě aktivně podporujeme teroristy už minimálně 6 let. Západní a američtí poradci sedí přímo ve štábech těchto radikálů dobývajících pro Západ surovinové zdroje a vliv v Libyi, v Iráku a v Sýrii. Návodčí z Pentagonu dali data al-Núsře, aby zabila toho ruského generála u Deir es-Zauru, protože hrozilo, že Asad tam obsadí naftová pole dřív, než tam dojdou naši hoši. Ti se teď pracně domlouvají s islamisty na ceně za ústup z dobytých území Islámského státu. Rusové po úspěšné vraždě generála vyfotili a zveřejnili na jejich webech stanoviště, ze kterých Američané řídili tu palbu islamistů. Počkali, až ta hlavní část důležitých amerických borců odtud zmizí, a pak minulý týden tato stanoviště vybombardovali. V Sýrii se vede normální válka v zastoupení, což je forma studené války mezi Západem a Ruskem, včetně angažovaných spojenců na obou stranách. Jenže o tom se u nás mluvit nesmí a nebude, protože oficiálně nebojujeme s teroristy, ale proti terorismu.

Zásadně potřebujeme simulákrum „boje proti terorismu“ proto, abychom zlikvidovali nezávislé veřejné mínění a občanské aktivisty, kteří nám nejdou do krámu. K tomu musíme vybojovat to, čemu říkám „sémantická nadvláda“. A to se nyní stalo heslem, které teď po mně papouškují v Bruselu všichni důležití dezinformátoři Západu. Američané na to hleděli s otevřenou hubou, ale ti už dávno nemají žádné vzdělání. Ale jsou dost mazaní na to, aby pochopili, že jsem převzal slovník a myšlení jejich hlavního nepřítele. Profesor lingvistiky a občanský aktivista Noam Chomsky je pro americké estébáky nepřátelskou osobou už 30 let, tedy od války ve Vietnamu. Můj spis, moji minulost a moje odposlechy znají nazpaměť a vědí, že jsem bývalý marxista s klasickým vzděláním a zájmy. No a ti mladí EU-dezinformátoři se zastyděli, že na takovou blbost nepřišli sami. Ti sice diplomy mají, na rozdíl od Američanů, ale nikdo je už neučil samostatně a tvořivě myslet.

Podal a prodal jsem analýzu celé zatím prohrané české kauzy z hlediska sémantické hegemonie. My jsme zatím v Česku první kolo prohráli, ale čeká nás mnoho dalších kol, které bychom už prohrát neměli. Ta mladá soudkyně odmítla v prvním kole žalobu na pražské mladé pitomce, kteří si s námi chtěli hrát jako kočka s myší. Možná, že ti anarchističtí frackové těch 10 let kriminálu ještě dostanou. Prokurátor hájící státní zájem globální oligarchie se pochopitelně na místě odvolal. Ale zatím je to neúspěch, který je třeba velmi dobře analyzovat právě z hlediska oné sémantické nadvlády, o kterou bojujeme. Podívejte se na typickou větu z námi připravené svodky pro české korporátní presstituty: „Pět anarchistů zatím nebude potrestáno v souvislosti s kauzou přípravy teroristického útoku na vlak.“ Toto má Google i po jednom měsíci jako hlavní smysl celého procesu. Viz hlavní stránku pro vyhledávání tzv. „faktů“ celého procesu, který jde do druhého kola.

Takže normálnímu českému občanu je po naší úspěšné dezinformační práci jasné, že všichni anarchisté jsou teroristé a že ta soudkyně je pitomá. Ale to se jistě napraví v dalším kole a ti „teroristé“ půjdou sedět na doživotí. A pokud ne, tak další várka těch, kteří budou námi označeni za „teroristy“, tak ta už určitě sedět půjde. Proto také vyšla novela zákona o agentu-provokatérovi, která umožňuje beztrestně dělat věci, které ta soudkyně nepřímo označila jako nezákonné tím, že žalobu odmítla a zrušila. Můj referát v Bruselu ukázal postup našeho pracoviště v dané kauze, což byl zlatý hřeb dezinformačního programu. Ukázal jsem nechápavým kolegům z EU a z USA, jak se má spolupracovat s hlavními dezinformačními kanály a jak se má využívat Google a Facebook. Na jejich omluvu bych chtěl říci, že většina mladých manipulátorů vůbec neví, co je tvrdá propagandistická práce, kterou jsme museli dělat za komunismu a jen v pár lidech. Proto dodnes tento stát vedou staré komunistické kádry zvyklé pracovat, a ne neoliberální politická telata zvyklá od sametu jen krást a žvanit.

Jistě nebudeme v první kole vykonávat tlak na soudce, kteří jsou zatím nezávislí. Ale je třeba soustavně formovat veřejné mínění střední třídy pomocí sémantické hegemonie a mediálních prefabrikátů. Pak pochopí, že za jejich neštěstí teď už nemohou Židé jako za Hitlera, ale ti nebezpeční a tajemní „teroristé“. Proto mizí demokracie, neprodává se, všechno se zdražuje, rostou ceny bytů a fronty kontrol na letištích, ruší se dovolené. Pak budeme jen kanalizovat vztek dělnických mas a střední třídy na vybrané objekty aktivistů-teroristů, a tak splníme svůj úkol. Jako vedlejší efekt prefabrikace teroristického simulákra v prostoru „sémantické nadvlády“ jsem prezentoval oživení amerického politického a ekonomického zombíka, protože jej v tomto boji představujeme v pozitivním světle.

Mohu vás ujistit, že můj referát byl v bruselském dezinformačním centru přijat s velkou pozorností. Tamější byrokratická mašinerie sice mele pomalu, ale byly tam klíčové americké figury z oblasti dezinformací a boje proti Kremlu. A tito vzděláním primitivní, leč jinak bystří hoši umí oddělit zrno od plev, protože jim opravdu teče do bot. Američané dobře vědí, že umírající impérium musí co nejdříve zatáhnout do práce mladé i staré barbary, stejně jako to bylo za časů rozkladu Římské říše. A nejde jen o české inženýrky a montováky, kteří za svůj software a hardware k americkým ponorkám a raketám dostávají dluhové dolary, jako kdysi dostávali domorodci korálky. Umírající impérium bude potřebovat lidi jako my, abychom západní demokratické zombie udržovali minimálně ve stejně dobrém stavu zachovalosti, jako je dodnes vystavená Leninova mumie v Kremlu. Ale tato asociace není úplně na místě, jak dobře víte. Ale stejně jsem ji na závěr porady řekl, abyste věděli, že k vám už chovám jistý stupeň důvěry. A ten, kdo to práskne, toho časem dopadnu a vyhodím. Jak dobře víte, reorganizace odboru, a tím i vyhazov z dezinformačního týmu se dá udělat ze dne na den. Moje pozice se zlepšuje, to je vám jasné, a s ní vaše šance uspět v těžké konkurenci západních dezinformátorů. A kdo v tomto běhu EU-krys v Bruselu bude první, ten má živobytí zajištěné nadosmrti. A jistě víte velmi dobře, že do krysího běhu na evropské úrovni jsem vás dovedl já osobně.

Jen na závěr připomínám našim mladším členům do 50 let věku, že do dvou let musí složit druhý stupeň jazykových zkoušek ze dvou světových jazyků, přičemž jeden z nich je povinná angličtina. Pochopitelně platí pouze certifikát uznaných vládních institutů. Vaše hodnocení jazykových znalostí bude formálně stejné, jako kdybyste měli studovat na vysokých školách v daných zemích. Tak na to myslete. Kdo nebude aktivně komunikovat ve dvou jazycích, ten nemůže jít do Bruselu. Pak je zcela jasné, co tohoto ignoranta čeká v nejbližších letech. A jaká kariéra naopak čeká mladé dezinformační adepty, kteří pod mým vedením alespoň trochu zaberou a budou se snažit.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!