V Čechách vzniklo nové řemeslo, které se jmenuje "politický geograf". Dříve to byl politruk nebo propagandista. Tito noví řemeslníci ducha nám připomínají, že Česko, další země EU a prý i celý svět bojují informační stalingradskou bitvu s Ruskem. Naše reálná vojska zatím v novém stalingradském kotli uzamčena nejsou. Poslední akce tohoto druhu byly před dvěma lety na Ukrajině (Ukropové a zahraniční žoldnéři se neprorvali z Děbalcevského kotle). Pak se jiní západní poradci neprorvali z teroristického kotle v Aleppu a možná i jinde. Ale o tom už mnoho nevíme, protože noví a zcela demokratičtí politruci chránící naši demokracii a naši vymytou hlavu to zapomněli oznámit obecnímu lidu. Tak se podívejte, jak velká korporátní média vedou informační válku proti nezávislému tisku.

Google a jeho elegantní mediální útisk

Psát o spolupráci médií s NSA a s americkými vládními organizacemi je celkem zbytečné. To patří k náplni práci všech hlavních aktérů angažovaných na budování korporátního globálního kapitalismu pro jedno promile. Viz heslo "Patriot Act" a příslušné články. Proto také Google na Youtube a také Facebook začaly systematicky odstraňovat videa, která usvědčují Západ ze zločinného spolčení s různými druhy teroristů ve světě. Viz článek nezávislého webu Intercept věnovaný této cenzuře. Pro začínající systém korporátního fašismu ale nejsou ani tak nebezpeční teroristé, které Západ podporuje v různých zemích světa, jako občanští aktivisté, které má doma. Fízlovací aparát se proto zásadně zaměřuje na jejich sledování, monitorování a identifikaci. Psali jsme k tomu už v roce 2013 souhrnný článek Studie ukazuje, jak korporace fízlují občanské aktivisty.

Pak je jasné, že vyhledávače typu Google mají v tomto typu informační války zásadní úlohu. Podívejme se na nedávný případ dvou největších nezávislých občanských webů v USA. Webový portál Alternet zveřejnil novou statistiku sledovanosti. Návštěvnost začali podrobně analyzovat po zprávě, že Google změnil algoritmus vyhledávání. Nyní se podívejte na výsledek.Rozbor sledovanosti a její souvislost se změněným algoritmem najdete v tomto článku. Podobně si už dávno předtím stěžovaly jiné weby. Podivuhodnou náhodou šlo především o mezinárodní levicové weby ideově a prakticky změřené proti korporátnímu fašismu, jako je World Socialist Web celosvětově organizující nezávislé levicové odboráře a aktivisty. Stejně tak vydal web Truthdig nedávno velký redakční článek o nové informační válce Googlu proti nezávislým médiím v USA, najdete zde. A náš web e-republika byl jako jediný z nezávislých českých webů celkem 2 týdny pod trvalým DDoS útokem, který úplnou náhodou skončil ve volební neděli v noci dne 22. října 2017. Takže Google a další korporátky se na poli studené informační války skutečně činí. Korporátní média manipulují s tzv. fake news stejně podivuhodně jako Západ bojuje s teroristy.

Příklad Russia Today

Nenávist k ruskému státnímu propagandistickému webu je dnes srovnatelná pouze s komunistickým zaujetím proti Svobodné Evropě a Hlasu Ameriky, což byly a jsou propagandistické instituce USA. Takže se podívejme na první statistiku RT. Týká se porovnání státem placeného rozpočtu hlavních propagandistických institucí.Jak je vidět, RT se Sputnikem dosáhnou na rozpočet obou hlavních propagandistických stanic USA, ale nikoliv na hlavní propagandistický kanál Západu. Tím je dnes BBC smutně proslulá svým lhaním o Sýrii a o dalších událostech, které se týkají studené války s Ruskem a s Íránem, nebo které nějak ohrožují zájmy Izraele. Pokud si kliknete na heslo "Fakta o Sýrii", tak máte BBC jako na dlani. Další statistika se týká plošného pokrytí hlavních státních trubačů.Sami vidíte, že nejvlivnější RT prakticky vysílá jen v hlavních světových jazycích, a pochopitelně nejvíce v angličtině. Pokrytí Sputnikem lze částečně srovnat s vládními agitkami Západu. Ale pokud jej čtete česky, tak víte, že jde především o překlady z hlavního anglického kanálu a že tyto překlady dělá někdo, kdo v Moskvě nebo jinde umí docela mizerně česky.

Google táhne na Stalingrad

Provládní Google začal útok na RT minulý týden a vyřadil její kanál z předkládaného balíku programů na Youtube. Tím si vlastně docela uškodil, protože anglické RT na tubě sleduje celkem 2,1 miliardy uživatelů a má 2,2 miliónu abonentů. A pokud se k tomu přičtou i ostatní jazykové mutace RT, tak je to celkem 3,2 miliardy návštěvníků. Podobná čísla sledovanosti má propagandistický korporátní kanál CNN na tubě (sledovanost 2,1 miliardy a abonenti 2,4 miliónu). Dříve velebený Fox News už dnes sleduje politicky spíše dementnější část populace, což je vidět i na tubě (sledovanost 0,6 miliardy a abonenti 0,7 miliónu). Přehledný článek z proruského nezávislého propagandistického webu psaného pro západní čtenáře najdete zde v angličtině.

Válka proti RT na korporátní americké tubě vypukla stejně nevyhnutelně jako vzrůst sledovanosti tohoto vtipného a velmi zajímavě dělaného zpravodajského kanálu. Sleduji i jeho německé vysílání, kde mají mladé německé novináře a ti mají zásadní volnost ve výběru témat a rozhovorů se zajímavými lidmi. Není divu, že si všichni něco přečteme v západních korporátkách a pak jdeme na RT, abychom se dozvěděli nejen rub, ale také líc této zprávy. Proto ta nenávist korporátních politruků k RT. Oni dobře ví, že tento kanál slouží jako referenční bod pro pisatele nezávislých webů, protože na jeho základě si pak začnou ověřovat daná fakta.

Pravda v médiích už neexistuje, jen ten či onen zájem

Je jasné, že Rusové sledují v USA a v EU opoziční a alternativní proudy, aby kompenzovali korporátní lhaní a mediální manipulaci západních informačních mogulů. A pro přehled jiných zemí světa se prostě musí sledovat více kanálů v různých jazycích, jinak se dnes pravdy nedoberete. Postmoderní prozápadní politruci mají pravdu v tom, že informační válka je tvrdá a zcela nevybíravá, protože se lže, jak když tiskne, pokud té či oné straně teče do bot. Je velmi zajímavé, že Rusové v průměru lžou i o vlastních věcech mnohem méně než Západ. Na Západě se musí lhát, až se korporátkám a jejich agentům práší od huby. Pravdu o tom, jak se Západ v různých zemích světa chová a co doopravdy provozuje, to dnes prostě nejde napsat. Stačí se podívat, jak USA začalo vydírat a jak se snaží vyhladovět UNESCO jen proto, že mnozí představitelé odmítli hlavně v případě Izraele zpívat podle amerických a podle sionistických not.

Jaké je nejlepší a jisté znamení toho, že se nějaké zemi daří a že utekla západnímu korporátnímu chomoutu? Prostě se o dané zemi u nás a jinde přestane psát. Mnozí lidé si už dávno všimli, že náš mediální svět se scvrkl na dementní rozměr, kde už ani nepoznáváme naše nejbližší příhraniční sousedy. A doufám, že se i u nás jednou dožiji zlatých časů americké demokracie. Socialistická (tj. u nás komunistická) kandidátka z Minneapolisu veřejně poděkovala místnímu korporátnímu plátku, že nepodpořil její kandidaturu založenou na kritice prolhaných korporátních médií.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!