Podíl národů na světovém dluhu ukazuje níže uvedený graf, jeho zdroj najdete ZDE.Před časem jsme přijali nápad, že státní dluh vlastně nic neznamená, že si sami i náš stát můžeme stále půjčovat a že se nemusíme starat, komu vlastně dlužíme. Výborně. Lidi pracují a ekonomika se má stále lépe.

Mně se však zdá, že existuje entita, které to vše dlužíme. Nejsou to investoři nebo Fed a jiné banky, je to matka Země. Rukou společnou a rozdílnou pleníme to, co se na Zemi miliony let střádalo, vyvíjelo a rostlo. Ruka trhu hrabe poslední zbytky ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky a podpořila totální urbanizaci Země. Totální závislost na mezinárodních koncernech nás naučila stydět se za chudobu.

Máme vzduch ve městech, který se nedá dýchat, vesnice zamořujeme herbicidy, pesticidy a jinými životně důležitými chemikáliemi na výrobu potravin. Co nestačíme vyrobit, děláme v Africe, kde skupujeme půdu od tržně orientovaných zástupců lidu afrického. V nově dobytých zemích pomáháme s těžením stromů. Máme jistě geniální plán, jak ochladit Zemi, hodíme sem a tam malé atomové bomby, zbaví nás nejen příživníků, ale ochladí také atmosféru. Poté budou všichni věřící zachráněni nadpřirozenými silami. Jen ateistům mého racionálního typu zůstane jedna základní starost: Jak zůstat naživu v tomto šíleném stavu světa.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 150 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!