Kamarád se mi pracovně omlouval, že něco nemohl v daném termínu udělat, protože měl tajemnou nemoc, kterou klasifikoval jako "střevní chřipku". To mne zaujalo a vzrušilo, ta záhadná nemoc. Znám jen normální chřipku a nemoc cizích lidí mi není lhostejná, protože jsem vždy alespoň zvědavý, když jsem zdravý. Po dalším vyptávání jsem byl naprosto zklamán. Nešlo o žádnou exotickou nemoc, protože to byla obyčejná "sračka". Tímto lékařským termínem na Valašku a na Slovácku označujeme existenciální stav zahrnující výše uvedenou klasifikaci této vcelku neškodné a přechodné nemoci. Protože jsme na hranicích se Slovačí, tak tamější specialisté označují stejný existenciální stav slovem "hnačka". Lingvisticky viděno nejde o totéž. Slovenská terminologie sleduje teleologický pohyb k lokalitě, zatímco slovácký výraz přesně označuje akci prováděnou na místě. Hnát se můžete i za autobusem a za ideou neoliberálního kapitalismu. Sračku dostanete jen ve druhém případě. Postmoderní termín "střevní chřipka" je naprostá kravina, protože nás, Valachy a Slováky, jen mate. Pak si myslíme, že máme bůhví jakou zvláštní nemoc, kvůli které je třeba jít k místnímu ukrajinskému brigádníkovi. Ten dnes nahradil socialistického odborníka zvaného "doktor". Přitom trpíme obyčejnou sračkou, anobrž hnačkou, na kterou stačí normální frťan slivky, nebo dva, nebo tři. Ten čtvrtý si dáte na kloktání, ale slušnou medicínskou slivovici přece nebudete plivat na zem. S neoliberálním doktorem-brigádníkem to nemá co dělat, tam se chodí beztak jen umřít. A naši bývalí socialističtí doktoři jsou dnes v Německu a Velké Británii.

A nyní ke studené válce rozebrané v rámci výše uvedeného lingvistického trojúhelníku. Začněme mediálním fejkem zvaným "střevní chřipka". Tento stav světa je ve skutečnosti nikoliv pouze jednorázovou sračkou, ale pořádným politickým průserem. Začneme článkem z roku 2016 pod názvem NATO jako imperiální nástroj. Článek ukazoval začátek studené války, která dnes běží naplno. USA nyní asi zruší účast na druhé a pro Evropu zcela klíčové smlouvě o jaderných zbraních středního doletu (INF). Citujme z článku.

Další velmi důležitá Smlouva o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF) dopadla stejně. Smlouva byla ratifikovaná v roce 1988 a týkala se jaderných zbraní středního doletu. Zakazovala střely s doletem od 500 do 5500 km odpalované ze země. Jako vždy se našlo technické řešení. Staré zbraně byly zlikvidovány a nové se nasadily do výzbroje už podle nových pravidel. Smysl dohod je obcházen oběma stranami. USA si stěžují na námořní rakety s plochou dráhou letu (P-800 Oniks-Jachont kód NATO: SS-N-26 Strobile, index GRAU: 3M55) je sovětská a ruská nadzvuková těžká protilodní střela. BrahMos s doletem 290 km a rychlostí 3Machy je indicko-ruská nadzvuková křižující protilodní střela použitelná jak proti lodím, tak proti pozemním cílům. Byla vyvinuta společností BrahMos Aerospace). Modernizované systémy Iskander-M neporušují dohodu. Střely obsahují konvenční nálož o hmotnosti 480 kg a dokáží zasáhnou cíl na maximální vzdálenost s kruhovou odchylkou 5 až 7 metrů, dolet 400-500km. Automobil s raketami dokáže z klidové pozice odpálit rakety do 4 minut, nebo do 16 minut, pokud je v pohybu.


Jenže USA a NATO mezitím zaspaly, Rusové mají nové typy zbraní, které smlouvy přímo neporušují. Proto také EU drží ústa a má pouze střevní chřipku. Obvinit Rusy z nedodržování dohody mohou pouze mediálně hnačkovité USA. V EU by to znamenalo veřejnou debatu o jaderných zbraních, které se NATO a hlavně Německo odcházející proamerické svazačky Merkelové hledí za každou cenu vyhnout. A k tomu přibyla Čína, která má na dostřel středních raket kompletní US-základny v Japonsku. Na Čínu se původní smlouva nevztahovala, protože tyto rakety neměla. Bolton se v Moskvě marně pokoušel zatáhnout Rusy do toho, aby za Američany udělali špinavou práci a přesvědčovali Číňany o vstupu ke smlouvě. Vzhledem k oslabené mocenské pozici USA šlo o dosti zoufalý pokus na úrovni diplomatické sračky. Proto se o Boltonově střevní chřipce alias zcela neúspěšné návštěvě Moskvy raději v našich hlavních mediálních kadibudkách moc nemluvilo.

USA se za celé NATO demokraticky rozhodla, že budou dělat manévrovací militaristickou hnačku kolem ruských hranic, celý rok a zcela globálně. Proti novým ruským zbraním inzerovaným Putinem není ochrana, viz článek Hrozivé mlčení západních prodejných médií na Putinův projev v ruské Dumě. Takže se do EU navozí znovu americké jaderné zbraně středního doletu. Střel Pershing a SS-20 se Evropa zbavila po masových demonstracích na Západě a disidentských akcích na Východě, které skončily demilitarizací Evropy v roce 1991. Celé kolo zbrojení začne znovu a do americké základny Rammstein se už navážejí masové kontingenty munice z USA. NATO technologicky zaostalo a prohrálo další kolo ve zbrojení. Tak to dožene stejně jako před dvaceti lety zaostalí Rusové, tedy masivní střevní chřipkou jaderných zbraní středního doletu rozmístěných asi jednu minutu letu od ruských hranic. Reakce Ruska a Číny na nové kolo zbrojení a na jednostranné vypovězení už v pořadí druhé strategické smlouvy je jasná. Obě strany prohlásily na adresu USA, že se připravují na globální sračku zvanou "válka". A připomeňme, že už nejde o dvě velmoci, ale o tři.

Naši hlavní mediální fejkaři maskují oficiální zahájení studené války jako exotickou nemoc zvanou "střevní chřipka". Nikdo neví, co to je, a hlavně se o této trapné nemoci nesmí nahlas mluvit. Naše armáda už asi rok trpí militarizovanou formou hnačky, která nutí naše vojska poletovat od prohrané války v Afghánistánu až po ruské hranice. USA, Rusko a Čína už nemají iluze a dobře vědí, že to spěje do pořádných sraček. Takže se vraťme k článku Paranoická vize reality jako politický program Západu. Valašsky viděno, je jasné, že pokud máme nemoc zvanou "intelektuální sračka", tak ji nelze zaměnit za militarizovanou hnačku. To není léčba, ale návod na spolehlivou sebevraždu. A pokud jsme tak hloupí, že tuto oficiální militarizaci připustíme, pak nemůžeme být fejkaři na kvadrát a být zticha, popřípadě mlžit o studené válce tří světových velmocí jako o střevní chřipce. To je ten nejlepší způsob, jak zase skončit u Stalingradu. Tento globální průser z pozice fejkařské střevní chřipky podává fejeton Výuka dějepisu v roce 2020: Kdo nás osvobodil?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!