Před volbami nám slibovali uchazeči o zvolení změnu. Volby skončily tak, jak skončily, dobrá věc se podařila, máme se tedy nač těšit. Odcházející vláda zvyšovala důchody, průměrné platy, nemocenskou a nadělovala drobným podnikatelům kompenzace. S tím je konec, zvolili jsme změnu. Pro tu naši malou hezkou českou zahrádku je zahradníků škoda. Zvolili jsme tedy staré osvědčené kozly, abychom v neposlední řadě vyšli vstříc zahradníkům ve Francii, Německu a dalších zemí v jejich nelehkých problémech. Nač umožňovat pobírání evropských dotací českými podniky v Čechách, když je mohou pobírat v Německu? Proč by měla EU dotovat nějakými drobnými český Agrofert, když může pořádně podpořit francouzskou korporaci SAS SUCRIERE DE LA REUNION ?

A tak je dobře, že jsme zvolili změnu. V těchto kapitalismem pohnutých dobách je lepší, když nás povede profesor Fiala, expert na pobírání grantů a dotací do neziskového sektoru, než celoživotně byznysem poznamenaný a vedením korporace zkušený Babiš. Od toho si také volíme svoje europoslance, aby naše české pidipodniky zbytečně neodčerpávaly dotace těm opravdu velkým hráčům vpravdě světového významu. Proto jsou naši europoslanci přece placeni, aby dohlédli na to, aby tomu, kdo má hodně, bylo ještě přidáno. Světové korporace to s námi Čechy myslí jistě dobře, to se můžeme plně spolehnout. Proto také obdivuji českého voliče, který se nebojí zvolit do svého čela osvědčené udavače a staré kozly a hledí nadcházející nevyhnutelné bídě nebojácně zpříma do očí. Český volič se prostě nebojí a utáhne si opasek a navlékne zimní oblečení.

Naši přátelé z USA totiž prodávají plyn především do Asie a ruský plyn my nechceme. Podle amerického vládního zdroje může za zvýšenou cenu plynu a jeho potenciální nedostatek kombinace několika faktorů. Po propadu výroby v USA způsobeném pandemií Covid-19 se dramaticky zvýšila poptávka především v Asii, zejména v Číně. To v kombinaci s nízkými zásobami v Evropě žene ceny vzhůru na hranici paniky. Prostě kdo dřív přijde, ten dřív nakupuje. V tomto případě dříve nakupovala Čína, EU tedy bude muset počkat. Politika EU vychází z přesvědčení, že krátkodobé kontrakty jsou výhodnější a tak nyní na tuto spekulaci tak trochu doplácíme. Nu což, možná tomu tak není a příčiny jsou v Putinově Rusku a komunistické Číně, jelikož EIA, tento vládní úřad USA, zmanipuloval Putin, podobně jako volby v USA, Francii a Dolních Kotěhůlkách.

My budeme kupovat od Němců, ale až co zbude. A pokud do toho můžeme mluvit, nejenže bychom neotevřeli kohoutky plynovodu Nordstream 2, ale navíc bychom i zavřeli všechny zbývající „ruské“ kohoutky a to nejen plynu, ale i ropy. Rusko tak místo České republiky bude muset zásobovat jedno středně velké čínské město, čímž zasadíme zásadní úder oběma státům, které nerespektují naše základní lidské právo zvolit si do svého čela největší idioty a gaunery pod středoevropským sluncem. Náš volič má prostě za ušima. Proč by volil podle svých zájmů, když může dopřát cizím? Rittig se raduje v Monaku, Bakala ve Švýcarsku. My v Čechách budeme totiž jezdit na koloběžkách a co se týče elektřiny, počkáme si na zbrusu novou jadernou americkou elektrárnu, co svět neviděl. Kdo si počká, ten se dočká. Pokud ovšem dřív neumře. Takový už je život.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme