1. Odděl krávy od ovcí, protože krávu potřebuješ více než ovčí socku. Obě stáda postav proti sobě, ať se nenávidí kvůli přidělovanému žrádlu a pastvě. Pak dej mezi ně plot a budeš mít snadnou práci, protože tě bude stále potřebovat ten i onen dobytek.

2. Hysterie stáda není dobrá věc, ztratí hlavu a tím pud sebezáchovy. Vládnout je třeba skrze hlídací psy, tedy vzdálenou rukou přísného a neviditelného pastýře. Vůdce stáda si pečlivě vyber sám, ale chovná telata musí mít pocit, že to dělají sama ze sebe.

3. Pes musí být nakrmen vždy, dojná kráva dostane čerstvé seno jen někdy a pitomé ovce ať se starají o obživu samy.

4. Zabíjej jen ty kusy, které se nechodí pro chov; zbytek chovu udržuj v iluzi, že jsou nesmrtelní a že už se nemohou mít lépe.

5. Ovce stříhej a krávy doj s rozumem. Nesmí prochladnout, být nemocné a nesmí mít celkový pocit, že mimo ohradu by se měly lépe než uvnitř. Když ubereš sena, tak zvířata vždy pohlaď a měj pro ně vlídné slovo. Doba je zlá a všichni musíme přinášet nepříjemné, ale nutné oběti.

6. Za prodané maso a mléko kup nejprve elektrický ohradník, až pak všechny ostatní zbytečnosti.

7. Nezapomeň, že jsi pasák a ne majitel stáda. Dělej užitečného blbce a honimíra vrchnosti s rozumem a jen do nejmenší potřebné míry. Podívej se na ty blbce před tebou, kteří dělali pravý opak a teď hodí o žebrácké holi.

8. Plať nájem včas a služ tak, aby na tebe vrchnost nemusela vůbec myslet. Prostě se staň neviditelným zdrojem příjmu majitelů pozemků. Sebevražedné nápady a reformy vrchnosti oddaluj, jak to jen jde. Vysvětluj, že je to sice výborná věc, ale že ničí vlastní statek a celý chov k tomu.

9. Nekopej zbytečně do psů, mohli by zneklidnět a začít přemýšlet. Bordel dělej mimo pastvu v obecním lese. Tam také vybíjej nahromaděný vztek na hnusné poměry.

10. Když přijde majitel vybírat koloniální daně, dej si staré boty, žmoulej v rukou ušmudlanou čepici a dělej blbce, jak to děláš celý život. Konec konců, i pán ví, že doba je zlá a stádo nesmí úplně chcípnout. Kdo by nás pak oba živil?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!