Načítání...
 

Rusko na dějinné křižovatce

2023 /09

Patří Rusko do Evropy? A co má západní Evropa společného s Ruskem, kromě vítězné 2. světové války a chystané 3. světové války?

Dárek od samotného amerického ďábla: Bojte se přátel, kteří vám lichotí

Hanna Kramerová

Komentátorka nezávislého polského webu připomíná Polákům, jaká rizika s sebou nese připravovaná vojenská anexe západní Ukrajiny. Připomeňme v této souvislosti riziko volby vojenského slouhy NATO za prezidenta ČR.

V poslední době je stále více znepokojující, že polská vláda podléhá ukrajinské propagandě o bájném vítězství Kyjeva a že polští politici prosazují názory ukrajinské vlády na mezinárodní scéně. Například v pondělí (16.1.) odcestoval premiér Mateusz Morawiecki do Německa s cílem přesvědčit Berlín, aby daroval Ukrajině tanky Leopard, a v úterý (17.1.) odcestoval prezident Duda na fórum do Davosu, kde předtím prohlásil, že "se snažíme zorganizovat větší podporu Ukrajině".


Jak Ukrajina prohrála

Indrajit Samarajiva

Toto je jen vražda ze strany ukrajinské vlády a všech jejich „příznivců“. A pokud tomu stále fandíte a odsuzujete kohokoli, kdo poukazuje na to, co je zřejmé, jako Putinovu loutku, pak mé odsouzení zahrnuje i vás.

Tato rusko-ukrajinská válka skončila. Další válka by mohla pokračovat jedině jako varianta války NATO, partyzánské války, jaderné války – ale „konvenční“ opotřebovávající válka mezi Ruskem a Ukrajinou je u konce. Rusko vyhrálo a ukrajinská vláda jen obětuje muže pro konzumaci západních médií. Dlouho telegrafovaná ukrajinská protiofenzíva neničí nic jiného než lidské svědomí.


Hypotetické plánování invaze na Ukrajinu z ruské perspektivy

Gaius Baltar

Když se podíváme na to, co Ukrajinci a Západ v této válce udělali, tak se objevuje jeden stálý vzorec. Tyto nemyslící elity vždycky provádějí původní plán, i když úplně selhal.
Nedávno jsem slyšel názor jednoho "experta", že Putin a ruská armáda udělali vážnou chybu, když zorganizovali "speciální vojenskou operaci" (SVO) na Ukrajině tak, jak ji zorganizovali. Daleko lepší by bylo prostě poslat armádu do Luganska a Doněcka, aby obě republiky bránila, než se nerozvážně vrhat na Kyjev. Místo toho, aby se Rusové řídili touto opožděnou radou zmíněného experta, rozhodli se pro rychlý přesun na severní a jižní Ukrajinu. Proč to udělali?