Zajímavý článek z nezávislého webu Alternet ukazuje, jak je možné, že Číňané bez větších problému hackli klíčové části amerického vojenského softwaru. Viz článek Čínští vojenští hackeři mohou kontrolovat některé zbraňové systémy USA.

Důvod je úplně jednoduchý, a to bezpečnostní paranoia státu. FBI a CIA se napojila na data Google a zapomněla, že spojení, jak známo, funguje oběma směry. V roce 2009 Čína hacknula kanály, jimiž FBI vytahovala z Google citlivá data o uživatelích. Tato data je přivedla na stopu klíčového objevu. Číňané se prolomili do soukromé firmy, která pro armádu a pro bezpečnostní složky zajišťovala kryptování informací. Pomocí softwaru této firmy pak Číňané zcela jednoduše ukradli software řídící klíčové zbraňové systémy USA.

Mezi zranitelnou elektroniku patří systémy protiraketové obrany, vojenská letadla a lodě. Podle interních zpráv patří mezi zranitelné systémy např. střely Patriot PAC-3, které tvoří jádro obrany proti balistickým raketám (THAAD) nebo námořní balistický systém Aegis. Pravděpodobně navíc ukradla i některé prvky technologie neviditelných letounů v hodnotě biliónů dolarů a zabezpečovací systém plynovodů. Ve vojenských a vládních kruzích zavládla panika, protože největší věřitel USA, komunistická Čína, nyní může elektronicky napadnout hlavní zbraňové systémy, plynovody, páteřní rozvodnou síť v USA, popř. další počítači řízené části infrastruktury USA.

Znovu se ukazuje, že boj proti teroru vedený jen špionáží, drony a odposlechy není v zájmu obyvatel. Všechny tyto zbraně lze použít proti jejich tvůrcům tím, že nepřítel se nabourá do systému a přes hacknutý software ovládne i zbraňový hardware. Příkladem je toto slavné video, v němž Íránci pustili záběry ze špionážního dronu RQ-170, který vyslala CIA a který lapili na svém území.


Ještě zajímavější bude, až nějaká skupina plně ovládne vojenské drony s raketami a vypustí střely na opačnou stranu.