K vývoji na Ukrajině mimo klíčová slova si také klikněte na nadpis rubriky "Zprávy jednou větou" a dostanete kompletní přehled krátkých zpráv, které jsme dosud publikovali. Jsou seřazeny podle data a zprávy z Novoruska tam mají významné místo, včetně dokumentárních videí.

Kdo lže, ten krade. Vláda Ukrajiny podporovaná EU už ukradla zásoby plynu na zimu a prodala cizím státům. Pak ukradla penze, znehodnotila měnu, a nyní nějak nemůže najít státní zlatý poklad, který existoval ještě za minulého proruského oligarchy (Ukrajina připustila, že její zlato je fuč). K teroru a vraždění jsme psali tematické číslo Krvavá Ukrajina(2014-6) a následné články. EU podporuje vládu, která rozkradla kompletně celý stát, organizuje vládu násilí a její polovojenské skupiny páchají masakry, které bude jednou soudit mezinárodní tribunál.

Důkazy už jsou, a to jejich vlastní velitelské rozkazy. Kdo to nechce vidět, ten je ideologicky slepý hlupák. Teď se vůbec nebavíme o legalitě války, mluvíme jen a jen o politickém režimu Kyjeva, který podporuje EU. Kradení a vraždy běží, a nyní je třeba lhát. Podívejme se, jak se to dělá. Události jsou staré asi 5 dní. První video ukazuje konvoj ukrajinské armády, jak jede po "dobytém" letišti v Doněcku. Propagandistické video je natočeno 14. 11. 2014, záběry jsou reálné.


Podívejte se, kde video končí. Obrněná vozidla a tanky přijíždějí k první budově mimo ranvej, a to je požární budova. Tam je povstalci rozstříleli a zbytku kolony se podařilo ujet. Tady jsou jsou záběry povstalců přímo z boje, proti tankům jsou osobně s ručními pancéřovkami a ohňomety.

::::

Opolčenci na obrázku ubránili požární věž, rozstříleli konvoj a pozdravují své rodiny doma. Prostě, taková normální občanská válka (Tři rozhovory, tři ženské osudy). A junta z Kyjeva poslala vojáky naverbované přes povolávací rozkaz na sebevražednou misi jen proto, aby mohla natočit to předešlé propagandistické video. Na životě vlastních lidí jim přece vůbec nezáleží. Také občanská válka, ale z druhé strany.

Poslední video ukazuje reakci velitele povstalců na předchozí útok. O příměří vůbec nejde, to už dávno neplatí, na letiště se valí jeden útok za druhým.


Jeden ze dvou velitelů obrany Doněckého letiště jménem "Givi" (druhý je "Motorola") rekapituluje snůšku lží ukrajinské televize za pouhých 5(!) dní. Polovinu z nich přebírají západní kanály, které minimálně v Německu už jsou pod tvrdou palbou nezávislých médií a čtenářů. U nás se zatím lže, jak když babišovky tisknou...