Zaprvé, všem anti-bruselistům navzdory. Regulační úřad pro EU pro kvalitu potravin (EFSA) prohlásil, že čokoláda, tj. kakao a cukr je zdravá, prostě tak. V originále je to poněkud delší, ale jde o vědecké důvody. Nám jde o to, že čokoláda obsahuje látky, které podporují zdravý krevní oběh, tzv. flavonoidy. Není divu, že první generace Evropanů ji považovaly za afrodisiakum. Toto je třeba vědět ke druhům kakaovníku, citováno z české wikipedie.

Existují tři typy kakaových zrn užívaných v čokoládách. Nejvíce ceněná, vzácná a drahá jsou zrna Criollo z mayské oblasti (Mexiko a Střední Amerika). Tato zrna jsou méně hořká a aromatičtější než ostatní. Dělá se z nich jen asi 10 % čokolády. Kakaová zrna v 80 % čokolády jsou typu Forastero. Stromy Forastero jsou značně robustnější než stromy Criollo a kakaová zrna z nich jsou levnější. Trinitario, hybrid zrn Criollo a Forastero, se používá asi v 10 % čokolády.


A nyní ke studii o čokoládě z německého institutu pro zdravou výživu. Dostatek flavonoidů obsahuje pouze černá čokoláda obsahující 70-80 % kakaa. U bílé čokolády je jasná poznámka, že nebyly pozorovány žádné pozitivní účinky na zdraví. Test běžel u 850 osob, které jedly zvýšené množství kakaa v rozmezí 2-8 týdnů. Celkově byla naměřeno snížení krevního tlaku a některých hodnot v krvi. Ale test nechal mnoho otázek otevřených, takže pozor.

České konzumenty tzv. "čokolády" upozorňujeme, že směs 15 % kakaa, geneticky modifikované sóji a dalších chemikálií nebyla do německého testu zahrnuta. Lékaři totiž na rozdíl od českých obchodních řetězců skládají Hippokratovu přísahu.