Na dolním videozáznamu úterní demonstrace z Varny vystupuje mladý muž jménem Plamen Goranov. O den později se pokusil upálit na protest proti mafiánskému vládnutí v Bulharsku. Jeho zdravotní stav je vážný a lékaři mu nedávají naději na přežití.


V neděli v Bulharsku demonstrovalo údajně 200 tisíc lidí, kteří při protestech před vládními budovami, odbočkami energetických společností, bankami a radnicemi požadovali, aby občané měli výrazné zastoupení ve státních kontrolních institucích, aby byla zavedena trestní odpovědnost zákonodárců, zrušena poslanecká imunita a zestátněna energetická soustava. Demonstranti také uctili památku dalšího upáleného z minulého týdne z města Veliko Tarnovo. Protestů v Sofii se zúčastnil i bulharský prezident Rosen Plevneliev, dav ho ale při pokusu o projev vypískal, takže po několika minutách z demonstrace odešel.

Zdražování ze strany české polostátní firmy ČEZ se stalo rozbuškou, která může v Bulharsku způsobit dalekosáhlé změny. Kdy se probudí i čeští občané?

Zdroje:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5552611
http://sofiaglobe.com/2013/02/24/many-thousands-protest-in-bulgarian-cities-as-business-unions-join-call-for-grand-national-assembly/#!prettyPhoto/0/
http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-59381090-demonstrace-v-bulharsku-maji-sveho-jana-palacha-jeho-stav-je-kriticky