Kulturní šok! Je neuvěřitelné, jak mainstreamová média představují dohodu ministrů financí z Dublinu o víkendu jako něco normálního, samozřejmého!

Pokud jste zvyklí si spořit, počítejte s tím, že vaše úspory od nynějška půjdou na záchranu bank, aniž by se vás někdo na něco ptal. Pořadí záchrany bylo stanoveno takto. Nejdřív jsou na řadě akcionáři, pak věřitelé banky. A to jste i vy, pokud máte v bance konto a nějaké úspory. Fond ESM je určen zřejmě na jiné účely a fond zajištění vkladů do 100 tisíc euro buď nefunguje celoevropsky, nebo nemá dostatečné prostředky.

Že jste netušili, že vaše peníze nejsou vaše peníze v momentu, kdy je ukládáte na účet? Poskytujete bance úvěr - pochopitelně skoro zadarmo. A je vaše chyba, říká Wolfgang Schäuble. Dokonce se to neučí ani v rámci kurzu bankovnictví na středních školách. Učebnice jsou napsány tak, aby náhodou nějaký přemýšlivý student nekladl moc otázek, týkajících se bankovnictví. A Wolfgang Schäuble se jasně vyjádřil, že každý klient banky se musí holt informovat, do jaké banky své peníze dává a musí si pravidelně ověřovat bonitu své banky! Tady už vážně někomu straší ve věži!

Frankfurter Allgemeine Zeitung považuje přijatá opatření za logická a správná. Zde je část textu:

Když někdo půjčí druhému peníze, musí počítat s tím, že tyto peníze jsou fuč, dostane-li se dotyčná banka do potíží. Pak už si dá občan pozor. To platí pro každý úvěr. Také pro ten, který dáváte vy bance. Mnoho lidí na to přišlo až po Kypru. Kdo dává peníze do banky, poskytuje bance úvěr. Stane se věřitelem a od nynějška nese potenciálně riziko ztráty, pokud banka zkrachuje.


Jde o největší manévr politiků EU, zahnaných do kouta. Těch, kteří společně s bankéři připravili tento astronomický a nesplatitelný nárůst dluhů a zapříčinili ekonomickou katastrofu. Banky manipulují kde co a skrývají skutečný stav věcí. Je manipulováno LIBOR sazbou, aktuálně cenou zlata. Derivátová bomba je naprosto neproniknutelná a k tomu existují i miliardy derivátů vedených mimo hlavní bilance bank, které představují obrovská rizika.

Na druhé straně tlačí EU na odstranění placení hotovostí a podává nám jediný možný způsob placení kartami jako "něco, co je pro naše dobro". Aby nám tu hotovost nemohl prý někdo odcizit! A banky ušetří na svých nákladech.

V EU vládne panika a politici začali hrát s otevřenými kartami. Je to ovšem závěrečná hra pokeru, který se zcela vyhnul kontrole. Odpovědnost za důsledky padá na hlavu politiků a bankéřů. Ti, kteří drží hospodářství nad vodou, zapláčou. Tři sociální světy, jak je popsal profesor Keller, opravdu v těchto dnech přestávají existovat.

Směřujeme k EU, ve které vládne bezpráví. Evropští občané byli zrazeni a prodáni.

Zdroj: Článek FAZ z 13.4.2013