Vlastně by se mělo napsat, že konta platebních karet minimálně 110 miliónů klientů velkých zasilatelských firem v USA prolomil Richard Wagner, viz obrázek ruských hackerů na jejich kultovní stránce.

Tato skupina hackerů použila k prolomení beztak chabé obrany (což je v USA rozšířeným zvykem) malware zvaný BlackPOS. Tento prográmek napsaný k vycucnutí údajů na platební kartě se nabízel na hackerské burze už dávno. Jeho autorkou je údajně ruská sedmnáctiletá týnka z Petrohradu, která je už dobře zavedená hackerka. Backdoor zvaný BlackPOS od ruské týnky koluje v mnoha verzích a jedna z nich byla použita Richardem Wagnerem k vykradení amerického sudu zlata. Pro kolegy ajaťáky přidáváme cennou analýzu jedné počítačové firmy o celém postupu hacku (ke stažení zde). Co skutečně zaráží, je lenost antivirových firem. Vůbec si nechodí nakupovat novinky na volně přístupnou hackerskou burzu. A petrohradská hackerka pro ně pravděpodobně nepracuje. V každém případě platí, že ani jedna ze 40 velkých antivirových firem neměla nainstalovaný detekční software na program, který koloval na sítích minimálně od 27. listopadu 2013.

Možná by antivirové firmy měly využít velkorysou nabídku hackerské burzy otevřené všem. Ruská hackerka po kapitalistickém vzoru nabídla dvojí verzi BlackPOS. Budget version pouze obejde firewall a stáhne část dat. Stojí ruskému a jinému bratru 1.800 dolarů. Full verze s plnými opcemi pro krádež karet a pro dekryptáž ukradených dat se prodávala na volně přístupné burze za 2.300 dolarů. Jak je vidět, někdo si software ruské týnky z Petrohradu koupil. Podle zděšení firem v USA se zdá, že na tom rozhodně neprodělal.