Podle posledních zpráv to vypadá, že hlavou české chobotnice byla paní Nagyová–Nečasová. Jenže doba pokročila, čas oponou trhnul a objevila se nová forma organizovaného zločinu, kterou je lépe než ke chobotnici přirovnat k uskupení parazitů či mračnu kobylek. Dnešní mafie nemá jednu hlavu, kterou komisař Cattani, nebo jeho dcera Lenka nakonec přece jen vsadí do vězení a spravedlnost tak zase jednou slavně zvítězí.

Kdysi podnikatelé a lobbisté tohoto druhu podnikali jako fyzické osoby, dnes spíše jako majitelé společností s ručením omezením či ještě častěji jako akcionáři akciových společností. Předsedové a členové správních rad se mění, držitelé akcií také, byť méně častěji, ale společnost parazitů každopádně vysává svého hostitele dál. Způsob komunikace uvnitř tohoto hejna žravých kobylek je postupně odhalován také v kauze Nagyová-Nečasová a jejího propojení na vojenskou rozvědku i tzv. lobbistu Rittiga. Tato kobylka dřela jako kůň, aby si zasloužila od tehdejšího předsedy společnosti Tunel a.s. Petra Nečase a pracujících této země lásku – a také kabelky za sta tisíce. Lásku „pana čistého“ si nakonec zasloužila, vrána k vráně sedá. Státní dluh tou dobou však neutěšeně rostl, a to téměř stejným tempem jako šatník naší někdejší první milenky. Byl-li tedy u kormidla za těchto okolností „pan Čistý“ jak to asi vypadalo, když byl zvoleným předsedou „prázdný a falešný Topol“? Nebo „táta“ Klaus? Ať tak nebo tak, jsme v tom, vážení přátelé, za téměř dva biliony korun.

Kobylky totiž nesežraly jen to, co máme, ale žraly a žerou nadále i na dluh. Samozřejmě na náš. Kdyby nám to nebylo jasné, pošlou nám symbolickou složenku. V zájmu udržení hodnoty svých akcií by také nejraději zřídily na našem území vojenskou základnu kobylek amerických. Kdo je proti, je prý kryptokomunista. Tak pravil Kalousek. Nejvíce zkouší svůj ostrovtip, v němž mu sekunduje ještě trapnější Stanjura, na současném ministru financí Andreji Babišovi. To by ovšem ještě celkem zapadalo do mizerné úrovně parlamentních debat. Naposledy se však oba zmínění pánové rozhodli, že se pustí jako hulváti do Jaroslavy Jermanové a překonají tak vlastní rekord nevychovanosti. Více žen v politice být prostě nemůže, protože by je za chvíli kalouskové pohlavkovali, protože prosadily v podnikové kantýně zákaz prodeje alkoholu.

Je tedy třeba nejdříve se zbavit Kalouska a jeho party. Vždyť spolu s ODS a dalšími neparlamentními stranami typu „Svobodných“ reprezentují zájmy maximálně pěti procent populace. Nakonec i to bude jen dílčím krokem k přechodu ke skutečné demokracii, ke skutečné vládě lidu prostřednictvím přímé demokracie.

Další články k tématu
Nejvyšší státní zastupitelství zachránilo stát před vládou mafie
Společná razie na politické státní úředníky a na mafii