Článek Rothschildové a Ukrajina (Zvědavec) od Valentina Kasatonova ukázal boj mezinárodního kapitálu o vítěznou lichvu na zničené a zbankrotované Ukrajině ovládané zdivočelými janičáři pod velením EU a USA. Viz naše poslední tematické číslo o Ukrajině nazvané Ukrajina: válka v poločase (2014-12). Navazovalo na tematické číslo ekonomické analýzy konfliktu nazvané Krvavá Ukrajina (2014-6). Skupováním státních dluhopisů Ukrajiny se zabývá několik velkých mezinárodních investorů. Největším držitelem ukrajinských dluhů se stal investiční fond Franklin Tempelton. V srpnu 2013 zmíněný fond nabyl na světovém finančním trhu státní dluhopisy Ukrajiny v nominální hodnotě 5 miliard dolarů. Tato transakce představuje pětinu celkového vnějšího dluhu Ukrajiny.

Obchod s bídou, skrze válku

Proč se Rothschildové chtějí zmocnit Ukrajiny, to je celkem jasné. Lepší kšeft s bídou a dluhy se dnes ve světě asi těžko najde, ale není bez rizika. Rothschildové s historickým sídlem v Amsterodamu zcela pochopitelně úzce spolupracují v Bruselu s EU a mají vliv na její kolonizaci Ukrajiny. O pilné USA je zbytečné mluvit, tam jde i o studenou válku proti Rusku, nejen o ekonomické vyrabování země. Západní židovská bankéřská lobby představuje zajímavou partu. Charakterizuje ji transatlantická vazba mezi Londýnem a New Yorkem, jsou to něco jako bohatí velmoži a rozsáhlí teritoriální správci území. Příkladem je jeden ze současných neoficiálních vládců Ukrajiny, George Soros, občan USA a vládnoucí elita transatlantického finančního a korporátního impéria. Je to jeden z přímých vykonavatelů finančního vlivu USA na Ukrajině. Vliv této korporátní kliky je vykonáván skrze zahraniční ministerské loutky najmenované do kyjevské vlády janičářů. Viz náš článek Ukrajinská vláda je tak zkorumpovaná, že v ní nemohou být Ukrajinci. Podívejte se na klíčové video ukazující, o co zcela oficiálně jde na Ukrajině ze strany EU a USA.


Proti těmto velkým pánům krytými USA a EU stojí gubernátor Dněpropetrovské oblasti, žid Ihor Kolomojskij, který v podstatě rozpoutal krvavou občanskou válku o Doněck proti proruskému oligarchovi Achmetovovi. Viz náš článek Ukrajina před výbuchem, novoruský kvas. Pilný Kolomojskij svými skutky úspěšně kandiduje na šibenici v mezinárodním tribunálu za zločiny proti lidskosti, ale to zatím nechme stranou. Tento v pravdě ukrajinský žid je představitel východní skupiny, relativně samostatné, opravdu bohaté, ale bez evropského vlivu. Můžeme si tohoto oligarchu představit jako malého zemana, který spravuje relativně malé panství. Kšefty mu šly dobře, dokud byly otevřené obchodní cesty na EU i na Rusko, ale to už nyní neplatí.

Tento podnikatel a státní loupežník je narozený v inženýrské židovské rodině v Dnětropetrovsku a jeho majetek se odhaduje na 1,4 miliardy dolarů. Nyní bojuje o své politické a ekonomické přežití s transatlantickým židovstvem. Zatím prohrává. Viz všechny jeho peripetie ohledně loupeží ve státním podniku "Ukrnafta" a "Ukrtransnafta". Pilný židovský oligarcha dobýval sídlo tohoto státního podniku s vlastním žoldnéřským praporem Dněpr-1, který osobně platí. K tomu financuje asi čtyři další fašistické skupiny, jako například prapor Azov.


A tento janičářský folklór nyní platíme z našich daní z EU, včetně zbrojení těchto zločinců a vedení občanské války proti vlastnímu obyvatelstvu. Nakonec musel Kolomojskij rezignovat na funkci guvernéra regionu Dnětropetrovsk. Ukrajina přešla pod dluhové otroctví a dostane na zahraničních půjčkách od MMF (tj. od USA) jen tolik, aby mohla vést válku a aby mohla platit základní chod státu. K tomu jsme psali článek Velká ukrajinská loupež. Vyplundrovaná země odvede povinný poplatek mezinárodnímu bankovnímu židovstvu (viz výše uvedený fond Tempelton) ve formě ekonomického otroctví: válka, zábor půdy a přírodních zdrojů, plynovodů, ropovodů, frakování. K tomu viz náš článek Vraždění na Ukrajině, jeho aktéři a jejich cíle.

Černý Petr pro Kolomojského

Na místní vládce, jako je Kolomojskij, už nezbude nic. Zdroje země musí pracovat pro pány v transatlantickém impériu. Ukrajinci budou platit daně a platit dluhy, které nelze splatit, jako v případě Řecka (Co dělá EU naším jménem v Řecku). Rozvojové plány určí zahraniční investoři, ti si přerozdělí trh a upraví si vztahy na desetiletí. Pro Kolomojského v této struktuře není místo, a to ze dvou důvodů. Za prvé: Rusko ho neuzná a nechá ho zničit jako zločince. Za druhé: Porošenko a celá prozápadní klika janičářů ho vidí jako přímou hrozbu a konkurenta.

Místodržící nové transatlantické gubernie může být jen jeden, a ten už byl určen finančním paktem Rothschildů. Karty jsou nyní rozdané. Všichni představitelé východní skupiny židovstva, tj. relativně samostatné, opravdu bohaté skupiny oligarchů, ale bez evropského vlivu, jsou odstavení od přímého vlivu na výkon moci ve svých zemí. Je to podobné jako v Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku. V posledně jmenované zemi to proběhlo jen z části, domácí židé se drží skrze nezávislou politiku Orbána, a skrze ochranu Sorose. Na Ukrajině probíhá stejný scénář finanční, politické a vojenské kolonizace jako v případě balkánského teritoria.

Impérium vrací úder

Kolomojskij měl přímý podíl na událostech spojených s rozpoutáním války. Privatizoval do své kapsy za přímé pomoci státu, samozřejmě přes korupci. S velkou pravděpodobností bude označen jako viník masakrů, hlavně v Oděse 2. 5. 2014. Bude to přesně rok. Je třeba tento dosud nepotrestaný masakr nikdy nezapomenout, protože rozpoutal válku. Viz náš klíčový článek ze 4. 5. 2014 nazvaný Po masakru v Oděse již není cesty zpět. Jeho stoupenci budou odstraněni, a on možná také. Vláda janičářů je dosti neúprosná a viník se musí najít, a to se čeká na účet za sestřelené letadlo MH-17. Kolomojskij toto všechno nějak unese, i to sestřelené letadlo. Navíc je překážkou urovnání konfliktu, pokud by na něm jednou měla transatlantická klika eventuálně nějaký zájem. Rusové s ním nikdy jednat nebudou. A on nebude sloužit Porošenkovi jako místodržícímu, protože měl přece být na jeho místě. Transatlantičtí soukmenovci vybrali z kyjevských janičářů jinou, mnohem poslušnější loutku. Nutno říci, že postupovali z jejich hlediska mnohem obezřetněji. Pro Ukrajinu to ovšem může znamenat trvalou válku s Ruskem, až do posledního Ukrajince.

Kdyby vládl zatím nepotrestaný zločinec Kolomojskij, ten by naopak válku možná už v této chvíli zastavil. Právě proto, že je místní žid, a nikoliv ten transatlantický. Tímto článkem píšeme Kolomojského politický nekrolog, a nejen jeho vlastní. Je velká škoda, že na východě Evropy nevládne místní, bohaté, sebevědomé a samostatné židovstvo, které během 19. století postupně vzniklo v Evropě. Prospělo by to stabilizaci regionu, obchod mezi EU a Ruskem by běžel normálně, transatlantický blok korporací a banksterů by byl držený v šachu i Ruskem, a byl by zde mír. Bohužel, vývoj a přeskupování moci v této východní zóně tuto cestu znemožnil. Proto jsme o krok blíže k lokální válce v Evropě.


Zdroje
http://www.washingtonsblog.com/2015/03/report-ukrainian-oligarch-kolomoysky-robbed-rampantly.html
http://svobodnenoviny.eu/kolomojskyj-si-zalozil-vlastni-lidove-milice-aby-chranil-majetek-delnicke-tridy-ci-svuj/
Kolomojský o zabavení Ukrtransnafta, video 19. 3. 2015 https://www.youtube.com/watch?v=JTWOj443wxo
http://vesti-ukr.com/donbass/93685-zaharchenko-predlozhil-kolomojskomu-sozdat-dnepropetrovskuju-respubliku

Aktualizováno 30.3. 2015.