Tož tá informační vojna je tu. Hážů po sobě faktama s fotkama a občas to proložíja krátkým filmíčkem z Y-trubky. Jeden hučí, druhý bučí a našinec si zacpe uši. Na hlavě pytlík z nápisem Slava Ukraini! Allahu,... Akbar!! Chytit tu mrchu pravdu pod krkem a trochu přidusit. A tak NA TO musíme jít …a tvrdě. Je třeba zavčasu oprášit pojmy jako vlastizrada.

Nehodí se takový úvod k serióznímu webu, ano nehodí. Zmatené a pitomé je to, stejně jako každá propaganda. Byla to jen malá psychologická příprava. Chtěl jsem navodit správnou atmosféru na setkání s novým skvělým webovým portálem, co se zaměřuje na témata spjatá s vnitřní a vnější bezpečností. A navíc, přátelé čtenáři, jako bonus "vytváří prostor k informování a osvětě, kritice a výměně názorů, do budoucna se snad stane platformou pro rozvoj mezioborového think-tanku."

Tak jsem se na ten web www.ozbrojeneslozky.cz podíval. Chtěl jsem poznat a na vlastní oči uvidět tu myšlenkovou vřavu. Zachytit tu ideu formujícího se mezioborového think-tanku ozbrojených složek. Vybral jsem si pro seznámení důležitý článek s bohatou diskuzí skutečně solidní úrovně.

[http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/provedlo-rusko-v-cr-utok-chemickou-ci-biologickou-zbrani|Provedlo Rusko v ČR útok chemickou či biologickou zbraní?] wrote:

autor: Miroslava Pašková, 22. 03. 2015, OzbrojeneSlozky.cz
Nechme teď stranou moravské monarchisty, to bychom pak museli řešit i hrstku pragocentristů, která by své město nejraději oplotila, nebo Pardubičáky a Hradečáky, kteří by mezi sebou měli mít nárazníkovou zónu. Potud je to spíše legrace. Ta ale končí pohledem na skutečně nenávistné útoky (zatím verbální) vyhraněných mas českých občanů, kteří se naprosto rozcházejí v hodnotách, na nichž stojí tento stát. A je dost možné, že jde o důsledek ruského psycho-nervového útoku.
......
Boj s nákazou
Bohužel zatím nebyl nalezen účinný lék. Jakékoli pokusy o racionální diskusi, věcná a logická argumentace, zdají se být naopak krmí pro cizopasné ruské houby či co, usídlené v mozcích nemocných. To je ovšem příčinou frustrace zdravých, která vede minimálně k dočasným rozkolísáním dovednosti asertivity, negativním emocím a k celkové sklíčenosti. Jenže uzavřít se a s rusofilními paranoiky nekomunikovat, samozřejmě také není řešením. Nákaza se díky tomu může přesunout na tupé, nakažených pak bude většina, ta sem pozve Putina a imunní poputují do lágrů. Tak jako minule (historie má sklon se opakovat).

Proto by měl stát, v zájmu vlastní suverenity, nezávislosti, svobody a demokracie, prostě vlastní existence, co nejdříve zasáhnout. Neměli bychom tentokrát čekat, až jeho elita emigruje, převleče kabáty nebo poputuje za mříže. Je třeba zavčasu oprášit pojmy jako vlastizrada, protože až bude dokonána, význam se obrátí (tak jako komunistické právo znalo trestný čin pomluvy pravdou). Dále je třeba aktivizovat policii a soudy k potírání trestného činu rozvracení republiky, a to už ve stadiu pokusu. Nemáme-li zatím na ruskou epidemii lék, je třeba nemocné alespoň izolovat.


Rád bych představil autorku. Dáma je zde. Z reakcí čtenářů jsme vybral tento zdařilý a vše vystihující příspěvek.

[http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/provedlo-rusko-v-cr-utok-chemickou-ci-biologickou-zbrani|synchro] wrote:

TOHLE si dovolíte prezentovat na portálu, kam chodí lidé z ozbrojených složek, které za ty roky služby slyšeli tolik lží na ulici, z médií, od vedení, vlády a všude kolem, kteří jsou schopni si udělat vlastní názor... po 15ti letech služby mě Váš článek neskutečně pobavil...
Já jsem četl, slyšel a viděl hodně... Jak se říká... viděl jsem hada chcát, koně blejt, letadlo couvat a žábu pěstí do kamene mlátit. Dokonce jsem viděl i jak malomocnému dorostl malíček... ale takovou slepici, která snese tak gigantický pukavec a ještě se chlubí... to jsem opravdu v životě neviděl. Give peace a chance ;-)
P.S. V jednom bylo za socialismu jasno. Bláznům pero do ruky rozhodně nepatří...

Zachytili jste tu ideu formujícího se mezioborového think-tanku ozbrojených složek? Určitě ano. Pro zkušeného, vzdělaného čtenáře to není nic těžkého. Jak to jenom říci a neurazit autory...

Břetislav Olšer na svém blogu mi promluvil z duše. Jeho článek Zapomněly ruské tajné služby a firmy na mé výplaty, či snad mám být vlastizrádcem zadarmo? se pro srovnání dvou odlišných pohledů na stejnou věc hodí dokonale. Pro dokreslení si dovolím ocitovat malý kousek.

[http://olser.blog.idnes.cz/c/456023/zapomnely-ruske-tajne-sluzby-a-firmy-na-me-vyplaty-ci-snad-mam-byt-vlastizradcem-zadarmo.html|Břetislav Olšer 31. 3. 2015 blog idnes] wrote:

Podle ukrajinských Kolářů začíná Ruskem "podporovaná" pátá kolona "zvedat na Ukrajině hlavu". Veřejnosti je vnucována myšlenka, že Rusko není agresor, ale že je mírotvůrce a partner Ukrajiny při nastolování míru. Tato debata je přiživována veřejnými osobami včetně funkcionářů místní správy. A víme, odkud fouká vítr, co však může rozpoutat i bouři. Kdypak dá pan Kolář impuls, aby ta samá legislativa platila také u nás?
......
Podle návrhu zákona je totiž ukrajinský trestní zákoník doplněn článkem 110-3. Za "veřejné popírání vojenské agrese" se navrhuje potrestat odnětím svobody na dobu tří až pěti let. V případě, že je trestný čin spáchán úřední osobou nebo zástupcem státní moci, nebo opakovaně nebo po předchozí domluvě skupinou osob, bude odnětí svobody trvat od pěti do deseti let. Článek rovněž stanoví možnost konfiskace majetku.

Tož tak, přátelé, zase nám duje mráz z východu a přidal se i černý havran s krkavcem. Oslabený organizmus snadno podlehne těm těžkým strastím informační války. Snad jsou ty ozbrojené složky dobře očkované, protože nákaza, co jde z webu ozbrojeneslozky.cz, se silou rovná hnědému moru.


Zdroje: Německý satirický pořad 'Die Anstalt' Informační válka o Ukrajině titulky CZ
Provedlo Rusko v ČR útok chemickou či biologickou zbraní?Miroslava Pašková 22. 03. 2015 OzbrojeneSlozky.cz |
Zapomněly ruské tajné služby a firmy na mé výplaty, či snad mám být vlastizrádcem zadarmo? Břetislav Olšer 31. 3. 2015 blog idnes
Dub Buk - Slava Ukraini!