Dne 22. 6. 2015 jsem se zúčastnil natáčení diskusního pořadu debatního klubu na téma migrace, uprchlíci a islám. Kromě mě se debaty zúčastnila Jana Ridvanová, a za skupinu „Islám v České republice nechceme“ (dále IVČRN) její mluvčí Artur Fišer a Jaroslav Formánek. Posledně jmenované můžete do doby zpracování videa s debatou vidět na záznamu z veřejného vystoupení. Kterak vůdce IVČRN dobývá Pražský hrad, můžete spatřit na níže uvedeném videu.


K psaní článku mne vedl otřes, který jsem zažil během zmíněné debaty. A můj otřes prohloubilo následné studium materiálů výše uvedené organizace IVČRN. Ještě chvilku a dočkáme se Konvičkových „SA“ úderných oddílů. Myšlenkově IVČRN navazuje jednoznačně na své německé vzory z dvacátých let minulého století. Doba samozřejmě pokročila, proto styl odpovídá českému prostředí 21. století.

IVČRN jako evidovaní extrémisté

Ministerstvo vnitra, odbor bezpečnostní politiky, vydal 20. ledna 2015 Souhrnnou situační zprávu za 4. čtvrtletí roku 2014). Citujeme z ní o IVČRN následující řádky.

Ministerstvo vnitra wrote:
„Na projevy islamofobie se dlouhodobě profiluje uskupení Czech Defence League (CzDL), zastoupené skupinou Islám v ČR nechceme (IvČRN) v síti Facebook. S uskupením byly spojovány i množící se případy tzv. kyberšikany jeho odpůrců“


Podle „Evropských rozhledů“ ZDE je tato skupina spojena i s jiným extrémistickým portálem „White Media“ (k vidění pro otrlé ZDE). Podívejme se na jeden příklad přímé propagace fašismu. Tak například v tomto videu ZDE se dozvíme, že „levičácký rapper Fyssas propagoval imigranty a multi-kulti, naštěstí se našel odvážný nacionalista Giorgos Roupakias, který to prase utratil“. O zavraždění tohoto zpěváka v Řecku jsme psali dva články:
Dva umělci, dvě vraždy, jeden fašismus
Řecko vstoupilo do fáze politických vražd

O Řecku a děsné politice EU v této zemi píšeme myslím dost. Viz poslední článek Aristotelés, Řecko a dnešní EU. Fašismus v Německu také přišel až v době, kdy vrcholila hospodářská krize.

Na dalších stránkách „White Media“ se dozvíme, kdo je úchyl a kdo brání cizince. A jsme u těch seznamů. Poslední dva roky se v Česku a na Slovensku množí jména "nepřátel společnosti" psané různými pochybnými aktivisty. Oficiální mediální korporátky a presstituti zase začali pilně řešit pro lid, kdo zde provádí proruskou propagandu. Tu druhou stranu rovnice už vyřešenou mají, tak se o ní nezmiňují.

Kdo u nás potřebuje extrémisty

Ale vraťme se k úředně registrovaným extrémistům. Můžeme se jen divit, že podobné aktivity nebyly již dávno zastaveny. Trestní zákoník v paragrafu 403 totiž hovoří celkem jasně.

§ 403 wrote:

„Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka
(1) Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.“


Ale možná někdo potřebuje tyto skupiny u nás držet na živu, protože jejich čas má teprve přijít. Viz poslední události v Bratislavě a foto zakukleného extrémisty s prknem a s dlažební kostkou v ruce. Klidně pochoduje na demonstraci kolem policejního zátarasu a policajti se na něj jen tak dívají.Na demonstraci v Bratislavě dne 20.6.2015 byli naopak zatýkáni pokojní občané. Když bude třeba, nějaký Majdan jakéhokoliv typu může zadělat na trvalé nepokoje, a konečně bude důvod vyhlásit výjimečný stav. Pak nastoupí doba těch seznamů, jako to bylo i v nacistickém Německu a jako je to nyní na fašistické Ukrajině podporované z EU. Viz alespoň dva důležité články:
Vraždy a "sebevraždy" kritiků kyjevské junty
Masakr v Oděse 2014 a zapálení Říšského sněmu 1933
Nejde jen o přímou podporu extrémismu, ale o vytvoření určité nálady ve společnosti, která začne násilné extrémistické činy tolerovat. Tak začal pogrom na židy a na aktivní demokraty v Německu. A po něm už přišla jen Druhá světová válka.

Židovská a Plzeňská divize IVČRN

K šíření náboženské zášti přistoupily i komunity fotbalových fanoušků z Plzně, o kterých jste si mohli přečíst ZDE. V bílé Plzni prostě rasově čistí fanoušci Plzně muslima Mahmutoviče nechtějí. Židovská Czech Defence League – Jewish Division na svých stránkách ZDE ukazuje svou náboženskou nesnášenlivost zase takto:

Division Jewish wrote:
Je na čase dát najevo, že Židé v Čechách jsou proti šíření ideologie islámu a ničení tradičních hodnot….


Tato česká divize je ovšem schopna a ochotna ve jménu boje proti islámu něco ze svých tradic opomenout. Proto čeští židé zřejmě netrvají na přísných předpisech halachy a pominou pravidla rituální židovské porážky, která má ještě přísnější předpis než islámská halal porážka. Jejich oficiální stanovisko tedy říká, že:

Division Jewish wrote:
...jelikož je halal součástí pronikání islámu do Evropy a Česka, jistě je cennější svoboda a bezpečí pro naše potomky, než umíněné lpění na košer porážce.


Těžko říci, který Bůh takto k českým židům promluvil. Odpustil-li jim košer stravu Bůh, jehož jméno se židé bojí z úcty k němu i jenom vyslovit, a nebo šlo o nějakého boha docenta Konvičky. Ten se jej dovolával v závěru svého projevu na ustavujícím sněmu "Bloku proti islámu". Celý projev k přečtení ZDE. Máme se tedy na co těšit, náboženské půtky jsme v Čechách neměli opravdu dlouho, a to je přesně to, co nám tu scházelo. Nechme se tedy překvapit, kam až nás Konvičkův bůh ve jménu boje proti islámu zavede.

Možná si spolu se mnou řeknete „A co s tím máme společného my?“ V Čechách se žádnými rituálními porážkami nezabýváme. Tak od teď je to klíčový bod našeho směřování. Alespoň podle Konvičkovy skupiny jde o základní problém současné České republiky. IVČRN na svých stránkách ZDE řeší problematiku „halal“ opravdu důkladně. Otázce židovské rituální porážky se pochopitelně vyhýbají. Možná i proto, že v předsednictvu nově ustaveného „Bloku proti islámu“, jsou podle docenta Konvičky Židé hned dva. K rozjímání o nenávistném charakteru islámu a mírumilovnosti judaismu, křesťanství a ateismu si můžete pustit na stránkách IVČRN kvalitní anti-islámskou muziku ZDE a ZDE. Citujeme pro policii ČR zejména hlubokomyslný text této písně.
Burn The Quran!
Burn The Quran!
Burn The fucking Quran!
Burn The Fucking Quran!
Text uspokojí nejednoho myslitele, a navíc jej ani není třeba překládat.

Islám v ČR

Náboženská společnost Ústředí muslimských obcí (UMO) je registrována Ministerstvem kultury ČR jako právnická osoba podle zákona 3/2002Sb o svobodě náboženského vyznání. Celé rozhodnutí o registraci je k dispozici ZDE. Stanovy této společnosti jsou ke stažení ZDE. Výslovně se v nich praví, že Muslimské obce v České republice sdružují občany ČR i cizí státní občany, kteří se hlásí k islámu a jsou příslušnými orgány MO přijati.

Muslimská obec wrote:
…Členství v náboženské společnosti UMO je dobrovolné a nikdo k němu nesmí nikoho nutit ani mu bránit opustit společnost. .. Člen UMO má povinnost ctít zásady islámské víry, dodržovat zákony státu ČR a respektovat jeho ústavu. Cíle UMO:… podporovat přátelské vztahy mezi Českou republikou a muslimskými zeměmi, poskytovat objektivní informace o islámu a jeho učení, prohlubovat dialog mezi různými náboženskými uskupeními a dosáhnout vzájemného respektu, tolerance a přátelských vztahů...


Že se jim to celkem daří, je patrné například z reakcí v Teplicích, města s nejvyšší koncentrací muslimů v Čechách. "Naše děti tu normálně chodí do školy, dospělí do práce. Já osobně jsem se nikdy nepotkal s žádnými problémy, lidi jsou tu solidní, tolerantní," krčí rameny Abbas, který v Teplicích žije dvanáct let, v Česku potom téměř dvakrát déle. Starosta Kubera si stojí jasně za svým, když říká, že o extremisty v Teplicích nestojí. Doposud zde totiž soužití s menšinami fungovalo. "Právo šaría tu nechceme, ale k čemu se kdo modlí, je nám jedno..." Reportáž z Teplic si můžete přečíst ZDE.

Bezprecedentní útok na náboženskou svobodu

Z výše uvedeného vyplývá, že by UMO mělo užívat alespoň jakési minimální ochrany dané zákony naší země. Své povinnosti si Ústředí muslimských obcí, jak se zdá, plní a je také na orgánech našeho státu, aby si plnil ty své. Kdy začnou chránit menšinu muslimů, to je otázka jak na policii, tak na státní zastupitelství. Dnes se útočí proti muslimům, stejně jako se před sto lety útočilo proti židům. Budeme-li mlčet k primitivním útokům proti svobodě myšlení dnes, zítra nás čekají už jen pochody nemyslících novodobých SAmanů. Budou se jmenovat jinak, ale následky budou stejné. Otázkou také je, kdy konečně přestane státní zástupce do paragrafů 403 a 404 trestního zákona násilně soukat Michala Kesudise a pohodlně je navlékne docentu Konvičkovi a jeho soukmenovcům z IVČRN? Podívejte na článek Soud s Michalem Kesudisem: Průběh líčení.

Domnívám se, že paragrafy 403 a 404 trestního zákona padnou na konvičkáře jako ulité. Je na čase skončit s dvojím výkladem práva, dokud ještě chceme žít v právním státě. A také je jasné, že někteří naši extrémističtí občané stát práva už opravdu nechtějí, a hlavně jej pro své politické cíle už ani nepotřebují.